^Celok uitgevallen toupet Eetcafé stopt na overval t Eigenaar verkoopt zijn zaak om weer rustig te kunnen slapen. :5 Toe aan een nieuwe dakgoot? Sint is paar Pieten kwijt in Zierikzee Opknapbeurt voor bushalte Bruinisse Fietser gewond door modder op de weg Jongeren bekeurd bij Van der Doelschool Rijbewijzen kwijt na alcoholcontroles S PZC Maandag 17 november 2008 15 Zinken en koperen goten, kunststof dakbedekking! Alles op maat: net als uw offerte! WARMTE LOODGIETERSWERKEN [Uneto Vni M VLISSINCEN - Voor Peter Bootsgezel hoeft het niet meer. De 53-jarige horeca-ondernemer uit Vlissingen stopt. Zijn bedrijf, eetcafé de Kano vijver, staat te koop. Hij hoopt dat hij snel een koper vindt zodat hij 's avonds en 's nachts niet meer bang en bezorgd hoeft te zijn. Een brute gewapende overval, in de nacht van 17 op 18 juni, vormt de belangrijkste reden om te stop pen. Die nacht drongen twee ge maskerde mannen de woning naast het restaurant binnen. Ze trokken Bootsgezel en zijn vrouw van de slaapbank en zetten een pistool tegen zijn hoofd. Vervol gens werden ze gekneveld waarna het duo op zoek ging naar de kluis. Die vonden ze snel maar kre gen hem niet open. Daarop mis handelden ze hem tot hij de com binatie vertelde. „Ze sloegen en schopten waar ze me maar kon den raken." Nog steeds is hij ver bijsterd dat hij zoveel geweld moest ondergaan. Volgens de on dernemer gaat het nu wel weer enigszins met hem. Zijn vrouw is echter blijvend bang. Onder geen beding slaapt ze nog bij de kleine recreatiepias. Bootsgezel zelf durft dat nog wel maar bekent wel dat hij niet meer rustig slaapt. Elk ge luid is verdacht. Elke schaduw kan onraad betekenen. Het 's nachts af sluiten van de zaak is elke keer be lastend. Wat ook aan hem vreet is de we tenschap dat de twee overvallers nog steeds loslopen. Op zijn zeven tiende nam Bootsgezel de Kanovij ver over. Hij had gehoopt om nog vele jaren daar te werken. Maar de brute roofoverval veranderde alles. De twee inbraken die hij de afgelo pen jaren ook meemaakte, daar kon hij nog mee leven. Maar dat fy sieke geweld, die bedreigingen, niet weten of je het na kan vertel len, is voor hem reden te stoppen. Een Vlissinger verkoopt zijn res taurant na een brute overval. Zijn vrouw wil daar niet meer sla pen en ook hijzelf slaapt nooit meer rustig sinds het incident. BRUINISSE - Vandaag begint de ge meente met de aanleg van 12 par keerplaatsen bij de bushalte Brui nisse. Ook worden nieuwe fietsen stallingen geplaatst. De huidige be planting wordt vervangen door la gere, zodat er beter zicht komt op de bushalte. Vanuit het dorp is veel geklaagd over de bushalte. Er worden vernielingen gepleegd, het is er een rotzooi en buspassagiers voelen zich 's avonds onveilig. DREISCHOR - Een fietser en een mo torrijder zijn op de Oudsweg in Dreischor gevallen door modder op de weg. Beiden vielen op het zelfde moment ter hoogte van de Blindeweg. De 54-jarige fietser uit de gemeente Veere viel vlak voor de motor en is gewond geraakt. Hij is naar het ziekenhuis ge bracht. De Belgische motorrijder raakte niet gewond. ZIERIKZEE - Zeven jongeren tussen de 16 en 20 jaar zijn zaterdagmid dag bekeurd op het plein van de Jan Wouter van der Doelschool. De jongeren waren daar aan het voetballen en overal lagen bierblik jes en zakken chips. Toen de poli tie arriveerde liep een persoon op het dak van het fietsenhok. Het schoolterrein is verboden gebied. De schoolleiding klaagt al langer over overlast. ZIERIKZEE - Een 20-jarige automo bilist uit Zierikzee is zaterdagoch tend vroeg zijn rijbewijs kwijtge raakt. De man werd in Middelburg aangehouden en na controle bleek dat hij te diep in het glaasje had ge keken. Ook in Kats, Terneuzen, Westkapelle en in Tholen zijn au tomobilisten hun rijbewijs kwijtge raakt omdat ze te veel hadden ge dronken. Bezoekers bij een van de papegaaiensoorten op de vogeltentoonstelling van De Schouwse Zangers. foto Dirk-Jan Geltema ZIERIKZEE - Sinterklaas is zaterdagmiddag een voet aan wal zette op de Nieuwe Haven. „Mis- al zagen aankomen. Even later kwamen ze aan paar Pieten kwijtgeraakt in Zierikzee. schien dat ze ergens in Zierikzee zijn." grote touwen naar beneden. De Sint had 79 pieten bij zich toen hij per boot De Sint hoefde gelukkig niet zo heel erg lang te Sinterklaas is zaterdag ook in Burgh-Haamstede afreisde naar de monumentenstad. „Maar ik ben zoeken. In de Zuidhavenpoort hingen ai enkele en Brouwershaven aangekomen. een paar kwijtgeraakt", zei Sint somber toen hij Pieten uit het raam om te kijken of ze Sinterklaas foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 21