PZC Plan weren luid café 'niet verkeerd' Groots concert sluit jubileumjaar af 13 Personeel Zorgstroom komt in actie 17 FM\f 17 Verhuizing naar polder vanuit dorp Renesse voorzichtig omarmd. na Koninklijke Militaire Kapel op bezoek bij de Witte van Haemstede Sinterklaas Bennie Hek is de grote winnaar van Zing Zeeuws Krimp bevolking ■is de realiteit in Zeeland Maandag 17 november 2008 Tip? redzzee@pzc.nl door Melita Lanting RENESSE - Het idee om de harde of luide horeca uit de kern van Renes se te halen wordt door lokale poli tici met een voorzichtig positief ge voel begroet. „Dat is serieus te overwegen", zegt de CDA-fractie. „In Renesse kan dan een herstruc turering volgen." SGP-fractievoorzitter Cees van den Berge vindt de gedachte ook de moeite waard om mee verder te gaan. Hij wil dat gemeenteraad en college in gesprek gaan met de inwoners van Renesse. „Misschien leven er nog wel andere ideeën bij de bewoners. Bijvoorbeeld de ker mis uit het centrum of de Ctooo verplaatsen naar het transferium." Ook LSD noemt het idee 'op zich geen verkeerd plan'. Het bestuur van de Ondernemersvereniging Renesse (OVR) lanceerde een paar weken geleden het idee om de har de horeca uit de dorpskern te ha len. Ergens in de polder, op een ki lometer of vijf van het dorp, zou dan een nieuw uitgaanscentrum moeten komen. Daarmee wordt het 's avonds en 'smachts rustig in het dorp. „Maar de gedachte ach ter het idee gaat verder", zegt Bru no van der Hoek (OVR). „Ieder een focust nu op het vertrek van de harde horeca, maar de tweede fase is dat we wat met het dorp gaan doen. En vergeet niet dat de harde horeca steeds meer in de problemen komt door de strenger wordende milieueisen." Van der Het idee van de ondernemersver eniging om de harde horeca uit Renesse te halen zodat het 's nachts weer rustig is in het dorp, is voorzichtig positief onthaald. Hoek vindt het prettig dat de poli tiek positieve geluiden laat horen maar benadrukt dat het nu eerst de ondernemers zijn die de discus sie moeten voeren. Als die het niet zien zitten houdt het gelijk op. Binnen de horeca van Renesse zijn verschillende geluiden té ho ren. „Ik ben wel voor het plan", zegt Koen Jachmann, eigenaar van mu ziekcafé de Stulp in Renesse. „Maar vijf kilometer buiten het dorp is denk ik te ver weg. Renes se heeft aantrekkingskracht door dat alles zo lekker dichtbij is." Volgens Jachmann is het idee de moeite waard om mee aan de slag te gaan. „Je moet voor jezelf kij ken: wat zijn de problemen waar ik nu mee te maken heb en wat zijn de kosten van verplaatsen." Erwin van der Linde, bedrijfleider van feestcafé De Zoom, Pinky's en Club Four heeft zich nog niet ver diept in het idee. „Het is nog maar een voorzet,, maar alles is be spreekbaar", zegt hij. „Het moet wel leuk en gezellig blijven in het dorp. Natuurlijk, je moet wel voor uitkijken. Maar reëler is op dit mo ment, te kijken waar we de over last kunnen beperken en hoe we Renesse kunnen upgraden." door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - „Geweldig, echt geweldig." Het was een laaiend enthousiast publiek zater dagavond bij het concert van de Koninklijke Militaire Kapel 'Johan Willem Friso' uit Assen. De militaire beroepsmuzikanten waren afgereisd om het jubileum jaar van muziekvereniging De Wit te van Haemstede uit Burgh-Haamstede luister bij te zet ten. „Ja, dit is heel mooi. Beter dan in Zierikzee", zegt een bezoeker beslist. Twee jaar geleden, op li de cember 2006 om precies te zijn, was de kapel voor het laatst te zien en te horen in Zeeland. Een jubile rende muziekvereniging is dan ook geen garantie dat de profs langskomen. „We zijn daar wel se lectief in", zegt commandant Rick Theuvenet. „We wegen het belang van de activiteit." Voor de pauze speelt de Militaire Kapel licht klassiek werk van Ver di, Strens en Fucik. Na de pauze Volgt onder leiding van dirigent Pieter Jansen een aaneenschake ling van bewerkingen van popu lair werk. Filmmuziek, musicals of bekende hits zoals Pinball Wizard van the Who of Re-jigue van The Alan Parsons Project. „Dat is onze vingerafdruk", zegt Theuvenet. „Voor de pauze licht klassieke mu ziek, na de pauze bigband." Beide genres worden met een schijnbaar gemak gespeeld. En in de snelle maar zeker ook in de meer subtiele delen van de mu ziek wordt de klasse van dit gezel schap duidelijk. Het blijft hoe dan ook sprankelen. Voorzitter Johan Vredenbregt van de Witte is dan ook zeer content met het optreden. „Ja, dit is echt grandioos, heel mooi." Hij is ook 'Licht klassieke muziek en bigband is onze vingerafdruk' zeer gelukkig met de enorme be langstelling. Zevenhonderdvijftig kaarten zijn er over de toonbank gegaan. Dat is bijna een uitver kocht huis. „Ze komen overal van daan. Walcheren, Beveland, maar gelukkig ook heel veel vanuit de voormalige gemeente Wester- schouwen. Dat is toch wel heel erg mooi, zoveel mensen uit het eigen dorp. Je doet het toch voor je ei gen donateurs." De komst van de militaire kapel is mede te danken aan de inzet van Ton de Vlieger uit Schuddebeurs. Hij is lid van de vereniging van lief hebbers van de militaire muziek (IMMS). Deze vereniging organi seert regelmatig trips naar concer ten van militaire muziekverenigin gen en heeft goede contacten met de Koninklijke Militaire Kapel. Daardoor was het voor het be stuur van de Witte van Haemste de gemakkelijker om de Koninklij ke Militaire Kapel te contracteren. Met het concert is de viering van het 125-jarig bestaan ten einde. Tip? redactie@pzc.nl Bing (y) en Moira (5) volgen ademloos het Sinterklaasjour naal. Aan boord van de stoom boot blazen de Pieten alle ballon nen op, hierdoor wordt de boot lichter en is-ie sneller in Neder land. Deze pietenlogica is voor een kind moeilijk te vatten en als de boot ook nog gaat zweven, is de verbazing compleet. „Hoe kan dat?", vraagt Bing verbaasd. Moira loopt naar de tv, begint er tegen te praten en zegt welke poppen ze graag wil krijgen, er van overtuigd dat Dieuwerlje en de sint haar horen. Want Dieu- wertje praat toch ook via een tv met sint op de boot? Sint over weegt nu om Moira een gsm te geven, plus z'n mobiele nummer. GOES - Personeel van thuiszorgor ganisatie Zorgstroom, actief op Walcheren en de Bevelanden, gaat deze week actie voeren. Vanaf mor gen zullen brandbrieven worden afgegeven op alle gemeentehuizen in de Oosterschelderegio en op Walcheren. Vanavond komen de werknemers om 19.30 uur bij elkaar in zorgcen trum Roggeveen in Middelburg om de crisissituatie te bespreken. Bijna 1100 huishoudelijke en alfa hulpen dreigen hun baan te verlie zen, omdat Zorgstroom overweegt zich terug te trekken uit de huis houdelijke zorg. Volgens directeur Leon Phernambucq zijn de vergoe dingen van de gemeenten boven de Westerschelde voor huishoude lijke hulp te laag om uit de kosten te komen. Omdat terugtrekken ook grote gevolgen voor klanten heeft, is aan de medewerkers ge vraagd of zij bereid zijn salaris in te leveren. Zo niet, dan komen zij op straat te staan. Zorgstroom heeft tot vrijdag de tijd om in te schrijven op de aan besteding van de huishoudelijke hulp. Het bedrijf neemt woensdag een besluit. foto Dirk-Jan Gjeltema De Koninklijke Militaire Kapel 'Johan Willem Friso' op het podium in Burgh-Haamstede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 19