Ondernemer stopt na brute overval op gedronken Gemeente Veere koopt toch De Halve Maan Drietal steelt kas uit winkel 'Het gaat zeker over Britannia?' ^C^LOK Artsenprakijk Riethoven Vlissinger verkoopt zijn horecabedrijf na een gewapende overval. ■W PZC Maandag 17 november 2008 15 Peter Bootsgezel: „Je bent zo machteloos. Ze kunnen alles met je doen." foto Lex de Meester door Emile Calon VLISSINGEN - Voor Peter Bootsgezel hoeft het niet meer. De 53-jarige horeca-ondernemer uit Vlissingen stopt. Zijn bedrijf, eetcafé de Kano- vijver, staat te koop. Hij hoopt dat hij snel een koper vindt zodat hij 's avonds en 's nachts niet meer bang en bezorgd hoeft te zijn. Een brute gewapende overval, in de nacht van 17 op 18 juni, vormt de belangrijkste reden om te stop pen. Die nacht drongen twee ge maskerde mannen de woning naast het restaurant binnen. Ze trokken Bootsgezel en zijn vrouw van de slaapbank en zetten een pis tool tegen zijn hoofd. Vervolgens werden ze gekneveld waarna het duo op zoek ging naar de kluis. Die vonden ze snel, maar kregen hem niet open. Daarop mishandel den ze hem tot hij de combinatie vertelde. „Ze sloegen en schopten waar ze me maar konden raken." Nog steeds is hij verbijsterd dat hij zoveel geweld moest ondergaan. Maar ook dat hij het slachtoffer werd van zo'n gewelddadige over val. Volgens de ondernemer gaat het nu wel weer enigszins met hem. Zijn vrouw is echter blijvend bang. Onder geen beding slaapt ze nog bij de kleine recreatiepias. Bootsgezel zelf durft dat nog wel, maar bekent wel dat hij niet meer rustig slaapt. Elk geluid is ver dacht. Elke schaduw kan onraad betekenen. Het 's nachts afsluiten van de zaak is elke keer belastend. Wat ook aan Bootsgezel vreet, is de wetenschap.dat de twee over vallers nog steeds loslopen. Na die overval kon zijn vrouw nog betrek- 'Ze sloegen en schopten waar ze me maar konden raken' kelijk snel loskomen en zijn boeien ook afdoen. Toen de poli tie arriveerde, 'echt heel snel', wa ren de daders al verdwenen. Hij weet niet of de politie hen dicht genaderd is. „Daar mogen de agen ten niets over vertellen." Hij snapt dat wel, maar de onzekerheid vreet aan hem. Op zijn zeventiende nam Bootsge zel de Kanovijver over. Destijds was het alleen nog maar een kano vijver met een hokje voor de kaart verkoop. In de jaren daarna bouw de hij het bedrijf uit tot wat het nu is. „Een mooi bedrijf Een goed bedrijf." Hij had gehoopt om nog vele jaren daar te werken. Maar de brute roofoverval veranderde alles. De twee inbraken, die hij de afgelo pen jaren ook meemaakte, daar kon hij nog mee leven. Maar dat fy sieke geweld, die bedreigingen, niet weten of je het na kunt vertel len, is voor hem de reden te stop pen. „Ik wil dit niet nog eens mee maken." DOMBURG - De verenigingsgebou wen Schuttershof in Domburg en De Halve Maan in Oostkapelle worden na ruim tweë jaar discus siëren toch gekocht door de ge meente Veere. De gemeente is nog op zoek naar een exploitant van de bar in beide buurthuizen. Veere wil alle verenigingsgebou wen in de gemeente zelf beheren om alle verenigingen gelijkwaardig te kunnen behandelen. Daarnaast hoopt ze op die manier het so ciaal-culturele leven in de gemeen te te kunnen stimuleren. De twee panden zijn nu nog van de Stichting Gemeenschapsbelan gen. De vijf medewerkers van de stichting, komen in dienst van de gemeente. Veel is er de afgelopen jaren gediscussieerd over de exploi tatie van de bar in de gebouwen. De stichting vreesde dat een com merciële exploitant nadelig zou zijn voor verenigingen. De tarie ven zouden omhoog kunnen gaan en verenigingen zouden misschien minder vaak gebruik kunnen ma ken van de bar. Twee jaar geleden stelde PvdA/GroenLinks daarom nog voor dat de gemeente zelf de bar zou uitbaten. Dat voorstel haal de het niet. OOST-SOUBURG - Drie jongeren zijn gisterochtend vroeg opgepakt in Oost-Souburg na een inbraak in een winkel in de Paspoortstraat. Ze sloegen een ruit van de toe gangsdeur van de zaak in waarna ze er met de kassa, die overigens leeg was, vandoor gingen. De ver dachten zijn twee Vlissingers van 18 en een Oost-Souburger van 20. te af We hebben alles gedaan om het vlot te trekken. Voor Vlissin gen, maar ook voor Buijs, die uit eindelijk ook al jaren op zijn geld zat te wachten. Maar de gemeente heeft de regie niet. Loostad wilde het liefst alleen appartementen om dikke winst te maken en om er vanaf te zijn, maar dat was niet de afspraak. Uiteindelijk heb ik .eind 2007 een deal met ze ge maakt voor én een hotel én appar tementen en dat de raad voorge steld. Die ging akkoord." Binnen vier maanden zou Loostad met een plan komen, maar deed niets. „Maar ze hadden telkens wel weer een andere smoes. Ik heb al tijd gedacht dat ze de zaak probeer den uit te roken. Net zo lang wach ten tot ze hun zin kregen. Als je eens zag hoe Van Velzen altijd fi nancieel begon te shaken... Die in vestering moest wel terugverdiend worden. En die rente, dat is natuur lijk peanuts voor ze." De huidige wethouder, Piet Polder man, wist bij de overdracht al dat hij een taaie kwestie in handen kreeg. „Kijk, voor het aanzien is het natuurlijk heel akelig, maar de stad wordt er geen cent armer door. Het is meer een enorme er gernis." Hij probeerde het met een dreigement. Als Loostad niet snel met een plan zou komen, zou hij de onteigening in gang zetten. „Dat sluit ik nog steeds niet uit. De deadline ligt op 31 december, twaalf uur 's nachts. Hebben we dan nog geen goed bouwplan ge kregen, dan is de kous af." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Maar weinig wethou ders hebben zelf hotelketens bena derd voor dat 'unieke plekje op de Vlissingse boulevard'. Ze vertrouw den op wat Loostad hen voor hield: dat er geen gegadigde voor Britannia te vinden was. Dat blijkt. „Het gaat zeker over Britannia?", vraagt de woordvoerder van Gol den Tulip, als hem gevraagd wordt of zijn werkgever al eens heeft ge keken naar uitbreiding in Vlissin gen. Hij verwijst naar het hoofd kantoor in het Zwisterse Lausan ne. Nee, schrijft het hoofd voor lichting vervolgens. „Mister Kenne- die, onze president, is niet in con tact met Loostad." Verder wil Sio- ne Götte er niet op in gaan. Jurian Schouwe van NH Hotels wel. Hij heeft Britannia 'al eens aangebo den gekregen', maar het hotel past niet bij zijn bedrijfsprofiel. „Wij richten ons meer op de zakelijke reiziger. Hotel Britannia zal groten deels afhankelijk zijn van de toeris tische markt." Dat geldt ook voor Best Western. „Toevallig zijn wij er enkele weken geleden over bena derd door een vastgoedbedrijf', laat Wytse van den Berg weten. „Maar wij zijn niet actief op zoek naar een hotel in Vlissingen." Bil- derberg evenmin. En daar laat woordvoerder Lilian Mulder het bij. Albert Roebersen van Accor Hotels is langer van stof Maar ook dié ziet het niet zitten. „Vlissingen zit niet in onze strategische plan ning voor ontwikkeling in eigen beheer. Voor franchise contracten zijn we graag bereid mee te den ken. Tot op heden hebben we ech ter niets mogen vernemen." Zinken en koperen goten, kunststof dakbedekking! WARMTE LOODGIETERSWERKEN Alles op maat: net als uw offerte!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17