Zeeland PZC13 Alle pakjes toch veilig in Vlissingen Dijkstra: praten met jeugd Personeel Zorgstroom komt in actie WALCHEREN 17 Sinterklaas arriveert in Vlissingen met zijn Pieten op de pakjesboot. Burgemeester stuurt brieven naar ouders van negentig raddraaiers. Sinterklaas Maandag 17 november 2008Tip? redwalch@pzc.nl Bennie Hek is de grote winnaar van Zing Zeeuws Krimp bevolking is de realiteit in Zeeland Deze twee Pieten voelen zich al helemaal thuis op de Boulevard na de aankomst van Sinterklaas in Vlissingen. foto Lex de Meester door Emile Calon VLISSINGEN - De kleine Samantha Schot stak zaterdagmiddag heel voorzichtig haar hand uit naar Sin terklaas. Zachtjes schudde ze die hand waarna ze heel snel weg kroop onder de openhangende jas van haar vertederend lachende moeder Innes. Ze kwam niet meer tevoorschijn voor de pepernoten en andere snoepjes die een van de Pieten aan haar wilde geven. Ook niet toen de Piet beloofde die MIDDELBURG - Personeel van thuis zorgorganisatie Zorgstroom, actief op Walcheren en de Bevelanden, gaat deze week actie voeren. Vanaf morgen zullen brandbrieven wor den afgegeven op alle gemeente huizen in de Oosterschelderegio en op Walcheren. Vanavond komen de werknemers om 19.30 uur bij elkaar in zorgcen trum Roggeveen in Middelburg om om de crisissituatie te bespre ken. Bijna 1100 huishoudelijke en alfahulpen dreigen hun baan te verliezen, omdat Zorgstroom overr weegt zich terug te trekken uit de huishoudelijke zorg. Volgens direc teur Leon Phernambucq zijn de vergoedingen te laag. avond ie'ts heel moois in de schoen van de vierjarige te stop pen. Samantha en vele honderden an dere kinderen en meer ouders za gen zaterdag Sinterklaas in Vlissin gen arriveren. Zijn schip, de Ter- neuzen, werd vergezeld door enke le snelle reddings- en lo&dsboten, volgepakt met Pieten. Zodra de pakjesboot in zicht was klonk er een flink gejuich. 'Hij komt, hij komt', zongen ouders en kinde ren. De aankomst was spectaculair. Op het moment dat de pakjesboot de Koopmanshaven binnenvoer, steeg er rook op vanuit het schip. door Emile Calon VLISSINGEN - Burgemeester Wim Dijkstra stuurt binnenkort negen tig brieven naar de ouders van evenzoveel jongeren. Het zijn jon geren die bekend staan als lastig omdat ze vernielen, pesten en rot zooi trappen. In die brieven laat de Vlissingse burgemeester weten dat die jongeren op hun tellen moeten passen. Vooral met Oud en Nieuw maar ook daarvoor en daarna. De burgemeester wil ook persoon lijke gesprekken voeren met de tien jongeren die de vandalenlijst Rook die dikker en dikker werd. Door manmoedig ingrijpen van de jeugdbrandweer van Vlissingen werd echter voorkomen dat ook maat een pakje in brand raakte, zo Bij aankomst van de pakjesboot stijgt er rook op vanuit de machinekamer verzekerde Sinterklaas na afloop. Volgens hem was onderweg een zak met pepernoten nat gewor den. Een Piet zette daarop die zak op de motor waarna er steeds meer rook vrijkwam. Met een mengeling van angst en aanvoeren. De burgemeester ver wacht dat zo'n persoonlijk gesprek mogelijk wel eens effect kan heb ben, misschien het keerpunt in het leven van een jongere kan zijn. Hij wil namelijk op voorhand zo'n jongere die hoog op de vandalen- lijst staat niet afschrijven. Dat doet hij pas als echt blijkt dat niet meer helpt. „Als iemand echt onverbe terlijk is", zoals hij zegt in een toe lichting. Hij riep ook Vlissingers op om aan gifte te doen als ze iets zien dat niet door de beugel kan. Wat hem IRPJ Burgemeester Dijkstra van Vlis- singen roept inwoners op om de politie te helpen als er vernielin gen worden gepleegd. „Des noods doe ik voor hen aangifte." spanning keken kinderen naar die rook. In een enkel geval moesten ouders hun kroost zelfs geruststel len. Na het optreden van de jeugd brandweer verliep verder alles goed. Tal van kinderen kregen een hand van Sinterklaas en peperno ten van een van de vele Zwarte Pie ten. Burgemeester Wim Dijkstra heet te de Sint vervolgens hartelijk wel kom in het Vlissingen dat volgens hem mooier en mooier wordt. Hij beloofde de Sint dat volgend jaar een nog groter deel van Vlissingen is opgeknapt. De Sint op zijn beurt wist zich betreft is dat een burgerplicht. Als mensen niet durven, omdat ze bang zijn dat hun naam na ver loop van tijd uitlekt, dan kunnen ze ook hem bellen. Dan is Dijkstra bereid om in hun plaats aangifte te doen. Tijdens Oud en Nieuw bleek dat er vanuit de bevolking van Vlissingen maar weinig mede werking was bij het vervolgen van jongeren die vernielingen hadden gepleegd. Ondanks herhaalde oproepen van politie en gemeente meldden zich maar weinig getuigen. De burge meester hoopt dat daar verande ring in komt. Want volgens hem kan de politie niet optreden zon der de medewerking van omwo nenden. „Wie wat ziet, moet dat melden." nog te herinneren dat de 'kleine Wim' ooit van hem een klein hou ten scheepje had gekregen. „Dat was jouw eerste cadeautje." Vervolgens riep de Sint alle kinde ren op om hun schoen te zetten. Hij waarschuwde echter dat niet ie dereen wat zou krijgen omdat en kele Pieten nog zeeziek waren en dus nog niet in actie konden ko men. Maar zodra ze hersteld wa ren zou alles goed komen, zo be loofde hij. Tot slot nodigde de Sint Dijkstra uit om een mooi lied te zingen. De burgemeester zette 'Zie ginds komt de stoomboot in' waarna ve len met hem meezongen. Tip? redactie@pzc.nl 'Bing (7) en Moira (5) volgen ademloos het Sinterklaasjour naal. Aan boord van de stoom boot blazen de Pieten alle ballon nen op, hierdoor wordt de boot lichter en is-ie sneller in Neder land. Deze pietenlogica is voor een kind moeilijk te vatten en als de boot ook nog gaat zweven, is de verbazing compleet. „Hoe kan dat?", vraagt Bing verbaasd. Moira loopt naar de tv, begint er tegen te praten en zegt welke poppen ze graag wil krijgen, er van overtuigd dat Dieuwertje en de sint haar horen. Want Dieu wertje praat toch ook via een tv met sint op de bootSint over weegt nu om Moira een gsm te geven, plus z'n mobiele nummer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15