'Sarah-show' draait op volle toeren 'Duizenden extra Britten in Afghanistan' Ut de natuur Palin ontpopt zich tot gedoodverfde kandidaat Republikeinen in 2012. Eerste Indiase sonde landt op de maan Overheid wist van mishandeling baby P. Geen vrijlating dader aanslag Lockerbie Echtscheiding wegens overspel in Second Life China waarschuwt Parijs om Dalai Lama Straf meisje die aanval neo-nazi's verzon PZC Zaterdag 15 november 2008 9 Sarah Palin trok alle aandacht naar zich toe tijdens een bijeenkomst van het genootschap van Republikeinse gouverneurs in Miami. foto Lynne Sladky/AP NATUURLIJK OP MAAT door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - Het zijn meestal saaie bedoeningen: de bijeenkom sten van het genootschap van Re publikeinse gouverneurs. Alleen deze week in Miami was alles an ders. Er waren maar liefst 220 jour nalisten en 23 cameraploegen afge reisd naar de conferentie. Ze kwa men allemaal voor één gouver neur: Sarah Palin uit Alaska. Het was een pijnlijk mediacircus voor de overige deelnemers. Jour nalisten bleken tijdens een ge meenschappelijke persconferentie alleen maar vragen te hebben voor Palin. De dertien mannelijke gou verneurs stonden er voor spek en bonen bij, als stille supporters van de nieuwe vrouwelijke mediaster van de partij. „De suggestie werd helaas gewekt dat Palin nu de feite lijke leider is", gromde een gouver neur tegen CNN. Iedereen is gedegradeerd tot figu rant in de 'Sarah-show', klaagden ook andere deelnemers. „Palin trekt alle zuurstof uit een ruimte." Een gouverneur die in de spiegel kijkt, ziet een toekomstig presi dent, luidt een cliché in de Ameri kaanse politiek. Menig Republi kein met politieke ambities zal dan ook met afgrijzen hebben ge constateerd dat Palin sinds haar verkiezingsnederlaag permanent op televisie lijkt te zijn. Van Larry King tot de Today Show: Palin is een kijkcijferkanon. De moeder van vijf kinderen liet zich onder meer interviewen terwijl ze een elandgerecht bereidde in haar keu ken. „Ik zal altijd Sarah uit Alaska blijven", verklaarde ze ten over vloede. De centrale vraag na Palins media- tournee luidt: Wat zijn de ambi ties van 'Sarah uit Alaska'? Wil ze senator worden? Beoogt ze het pre sidentschap in 2012? Palin houdt de speculaties met plezier in stand. „Mijn leven is in Gods han- 'Gouverneur van Alaska Sarah Palin trekt alle zuurstof uit een ruimte' den", liet ze aan Larry King weten. „Als hij deuren voor mij opent, dan loop ik er doorheen." Het is niet onwaarschijnlijk dat er deu ren opengaan voor Palin. De 44-ja- rige gouverneur is ongemeen po pulair bij de conservatieve achter ban. Uit een peiling blijkt dat 76 procent van de Republikeinen hoopt dat Palin een prominente rol gaat spelen in de nationale poli tiek. Ze is favoriet om presidents kandidaat te worden in 2012. De voormalige schoonheidskoningin moet bij de rest van de bevolking eerst de nodige twijfel wegnemen. Iets meer dan de helft heeft een negatieve kijk op de gouverneur, een dramatische stijging sinds haar stormachtige entree. Binnen de Republikeinse partijtop is de steun ook niet onverdeeld groot. „De slogan 'drill, baby, drill' is nog geen energiepolitiek", sneerde bij voorbeeld Tim Pawlenty, de gou verneur van Minnesota die ook po litieke ambities koestert. Anonie me commentaren waren harder. „Palin is onze Britney Spears", gromde een prominente Republi kein tegen het blad Politico. OUD-HOLLANDSE SCHUUR Afmeting: 640 x 450 cm Lariks schaaldejen, gepotdekseld 1 opgeklampte loopdeur, 3 stalramen Oude keramische dakpan rood €15.927,- DRENTSE KAPSCHUUR Afmeting: 900 x 42Öcm incl. luifel 80 cm Lariks schaaldelen, gepotdekseld Oude keramische dakpan rood €11.827,- NOSTALGISCHE SCHUUR •Afmeting: 1000x500 cm Lariks schaaldelen, gepotdekseld 2 stel draaideuren, 3 ramen Oude keramische dakpan rood €18.631,- DRENTSE KAPSCHUUR Afmeting: 1000 x 700cm incl. overkapping 1000x200 cm Eiken schaaldelen, gepotdekseld 4 loopdeuren, 1 raam, 1 stel draaideuren Oude keramische dakpan rood €29.918,- NEW DELHI - Voor het eerst is een Indiase sonde op de maan geland. De landing'is een mijlpaal in de 45-jarige geschiedenis van het In diase ruimtevaartprogramma. De sonde was gelanceerd van het on bemande Chandrayaan-I, die woensdag zijn baan om de maan had bereikt. Dit voertuig brengt de komende twee jaar vanaf honderd kilometer hoogte het oppervlak van de maan in kaart. LONDEN - Een voormalige hulpver leenster heeft de Britse overheid vorig jaar in februari al gewaar schuwd over de zorgelijke situatie van baby P., meldde de BBC giste ren. De baby overleed vorig jaar au gustus na een reeks gruwelijke mis handelingen. De anderhalf jaar oude baby werd voortdurend geslagen door de 32-jarige partner van zijn moeder. EDINBURGH - Een Schotse recht bank in Edinburgh heeft gisteren geweigerd de Libiër Abdel Basset al-Megrahi op borgtocht vrij te la ten. Het verzoek kwam omdat hij lijdt aan uitgezaaide prostaatkan ker. De Libiër kreeg levenslang wegens zijn aandeel in de aanslag van een Amerikaans vliegtuig boven het Schotse plaatsje Lockerbie. Hierbij vonden 270 mensen de dood. LONDEN - De Britse Amy Taylor (28) gaat scheiden van haar man David Pollard (40) omdat zij hem herhaaldelijk heeft betrapt op over spel in het internetspel Second Li fe. Dat heeft de krant The Indepen dent gisteren gemeld. „Ik betrapte hem toen hij in het spel een vrouw knuffelde op een sofa. Het zag er echt teder uit." PEKING - China is boos over de voorgenomen ontmoeting van de Franse president Nicolas Sarkozy met de Dalai Lama, de geestelijk leider van Tibet. China heeft Parijs gewaarschuwd dat de ontmoeting volgende maand nadelig is voor de relatie tussen beide landen. De Dalai La ma wil meer autonomie voor Ti bet. De Chinese regering wil hier niets van weten. BERLIJN - Een meisje in het Oost-Duitse Mittweida is bestraft omdat zij verzon dat vier neo-na- zi's een hakenkruis in haar heup hadden gekerfd. De destijds 17-jari- ge tiener beweerde een allochtoon meisje te hulp zijn geschoten dat werd lastiggevallen door extremis ten. Maar ze takelde zichzelf toe. Ze werd gisteren veroordeeld tot veertig uur werkstraf. LONDEN - Londen stuurt waar schijnlijk tweeduizend extra mili tairen naar Afghanistan op ver zoek van de Verenigde Staten. Dat meldde de Britse omroep BBC gis teren. De toekomstige president van de Verenigde Staten, Barack Obama, wil achtduizend extra Amerikaan se militairen sturen en heeft laten weten dat hij zijn Navo-bondgeno- ten ook zal vragen meer mensen in te zetten. Londen heeft 8100 mi litairen in de Zuid-Afghaanse pro vincie Helmand zitten. De meer derheid van de Britten wil dat de Britse troepenmacht zich terug trekt uit Afghanistan. De Britse premier Gordon Brown heeft eer der publiekelijk gezegd, dat andere Navo-bondgenoten in Europa meer moeten inbrengen om sa men de lasten te dragen. Brown heeft gisteren het bericht van de BBC ontkend. OUD-HOLLANDSE SCHUUR Afmeting: >000 x 500cm Eiken schaaldelen, gepotdekseld 1 stel draaideuren, verhoogd middenstuk Oude keramische dakpan zwart 32.930,- SAKSISCHE KAPSCHUUR Afmeting: 1100 x 700cm 1400 x 450 cm Lariks schaaldelen, gepotdekseld 1 stel draaideuren, 5 ramen Oude keramische dakpannen rood 52.683,- Alle modellen zijn compleet gemonteerd op solide betonnen fundament en exclusief eventuele overnachtingkosten. Schipper Coevorden Klooster 46,7741 ND Coevorden Tel.: 0524 - 516 230, fax: 0524 - 517 203 Schipper Stadskanaal Steenhouwer 20,9502 ET Stadskanaal Tel.: 0599 - 696 200, fax: 0599 - 657.126 Vraag naar onze kleurenbrochure: Tel.: 0524-5162 30 E-mail: Coevorden@schipperhoutbouw.nl Internet: schipperhoutbouw.nl 10 jaar garantie op: Fundering Constructie Dakbedekking Houtrot Alle draaiende delen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9