Zeelan Britannia mag gesloopt bin H9H uit Bioking ten onder gegaan makelaar Politie rolt hennepkwekerij op INTER BORG Vrouw rijdt door na botsing met fietsertje Rijksdienst weigert hotel in Vlissingen monumentenstatus. Nieuw crematorium in Goes in zomer open Kinderboekenwinkel in De Koperen Tuin Kotter Yerseke 137 slaat lek na stranding M2Makelaars.nl Succes volgens Annemarie van Gaal Genieten van het beste woonwinkelconcept van Nederland: kom deze week toosten met champagne. www.binnenuit.nl KEUKENS OP MAAT Veelbelovend producent van machines voor biodiesel failliet. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? www.rotsvast.nl S PZC Zaterdag 15 november 2008 29 door Wendy van den Hurk vlissingen - De afbraak van Bri tannia kan beginnen; het krijgt géén Rijksmonumentenstatus. De Rijksdienst voor Archeologie, Cul tuurlandschap en Monumenten, die spreekt namens het cultuurmi nisterie, heeft een negatief advies uitgebracht over het Vlissingse boulevardhotel. De landelijke Raad voor Cultuur, een ander adviesorgaan van het ministerie, sprak zich eerder dit jaar nog positief uit. Opmerkelijk genoeg zelfs niet alleen over het goes - De stichting Crematoria en Begraafplaatsen uit Best verwacht dat het nieuwe crematorium op het bedrijventerrein Poel II in Goes volgende zomer klaar is. G. Swinkels van de stichting meldt dat de onderneming op schema ligt. „De bestemmingsplanprocedu re zit in de laatste fase. We denken in januari de bouwvergunning te kunnen aanvragen. Dan duurt het nog een paar maanden, maar in het eerste halfjaar is het cremato rium wel gereed." goes - De Goese boekhandel De Koperen Tuin heeft in het pand aan de Keizersdijk een aparte kin derboekenwinkel geschapen. Door een interne verbouwing is een goed toegankelijke ruimte ont staan waar kinderboeken en boe ken voor kinderen ouder dan der tien op dezelfde manier zijn geru1 briceerd als in de volwassenenafde ling. De Koperen Tuin is van plan op termijn activiteiten voor kinderen te organiseren in de ruimte. scheveningen - De kleine garna- lenkotter Yerseke 137 is gisteroch tend rond drie uur lekgeslagen, na dat het schip op een strekdam langs de kust tussen Scheveningen en Ter Heijde was gevaren. Golven zetten de YE 137 vervolgens op het strand waar het vanaf is gehaald door de KNRM. De YE 137 maakte water in de ma chinekamer. Met een pomp van de reddingboot is dat eerst wegge pompt. De garnalenkotter is voor reparatie naar scheepswerf Pad mos in Stellendam gesleept. T7~2 paviljoen met de mozaïeken, maar over het hele gebouw. Inclusief ho teltoren. Daar zegt Ben de Vries van de Rijksdienst voor Archeolo gie, Cultuurlandschap en Monu menten (RACM) zich best iets bij te voor te kunnen stellen. „Het is immers een bijzonder gebouw. Maar de monumentenwaarde is aangetast. Bovendien zitten wij met een leeftijdsgrens. Het hoge gedeelte is jonger dan vijftig jaar en wij kijken naar gebouwen uit de periode van wederopbouw." Omdat de RACM valt onder het ministerie, en de Raad voor Cul tuur niet, zal minister Plasterk het advies overnemen. Het advies van de rijksdienst is als het ware een voorbereiding op dat van het mi nisterie. Bovendien heeft die eer der dit jaar een lijst gepresenteerd van honderd topmonumenten uit de periode van wederopbouw. Daar zit Britannia niet bij. De Bond Heemschut, die de aan vraag voor de monumentenstatus had ingediend en het hotel eerder ook al tevergeefs op de lijst van honderd topmonumenten tracht te te krijgen, is teleurgesteld. „Het is over en uit", luidt de treurige conclusie van voorzitter Willem Heijbroek. Hij noemt het besluit nv Hotel Britannia in Vlissingen krijgt geen monumentenstatus. Dat betekent dat de schorsing van de sloop- en bouwvergun ning komt te vervallen. 'het nieuwe nationale monumen tenschandaal na de sloop van het Van Dishoeckhuis'. „Blijkbaar speelt de kwaliteit van architectuur geen rol meer. Terwijl er wel tientallen miljoenen wor den gestopt in gebouwen van een geringere architectonische waarde, die vaak ook nog eens in veel slechtere staat verkeren dan Britan nia. De Timmerfabriek, bijvoor beeld." Heijbroek kan nog in be roep gaan, maar moet zich daar 'nog eens goed op beraden'. (Hém Spectrum pag. 8 en 9 'Nergens was ik gelukkiger dan in Brit' www.pzcnl/britannia GOES - Inspirerende, zelfstandige vrouwen die durven te ondernemen. Brasserie Anvers in Goes zat er gistera vond afgeladen vol mee. Zij waren de doelgroep van het nieuwe evenement La Femme: een inspirerend avondje uit voor dames met zakeninstinct. 'Special guest' Annemarie van Gaal doceerde dat succes afhanke lijk is van drie factoren: geen hoofdkantoor (lees: je ei gen beslissingen nemen), geen ervaring (lees: blanco naar problemen kijken) en geen gezond verstand (lees: grensoverschrijdende toewijding). foto Willem Mieras vlissingen - In de Nicolaes Ho- nighstraat in Vlissingen heeft de politie een middelgrote hennep kwekerij opgerold. Er stonden op het moment van de inval meer dan zevenhonderd planten, die bijna oogstrijp waren. Toen de politie de woning binnen ging was een 27-jarige Vlissinger de plantjes aan het verzorgen. Hij is aangehouden en zit nog steeds vast. Hij wordt verhoord door de politie. Medewerkers van de ge meente Vlissingen hebben de kwe kerij ontmanteld. Daarbij werden onder meer negentig assimilatie lampen vernietigd. Volgens de politie werd de elektri citeit voor de kwekerij buiten de meter om weggenomen. Het beno digde water werd eveneens illegaal afgetapt. MEUBELMAKERIJ Klarinefwegl4 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere koudekerke - Een io-jarig meisje uit de gemeente Veere is donder dag op de Over de Boomgaard bij Koudekerke aangereden door een automobiliste. Zij hoorde een auto hard aan komen rijden en voelde vervolgens een klap tegen haar fiets. Daardoor viel ze en raakte haar fiets beschadigd. Na de aanrij ding is een vrouw uit de auto ge stapt. Zij heeft het meisje op de been geholpen en is hierna weer weggereden zonder dat zij haar identiteit kenbaar heeft gemaakt. De politie is op zoek naar deze vrouw én naar getuigen van de aanrijding. Het meisje verklaart dat de auto een klein model personenauto be trof en dat deze grijs van kleur was. Een vrouw bestuurde de au to. Mochten mensen iets gehoord of gezien hebben van deze aanrij ding, dan worden zij verzocht zich te melden bij de politie. •s-gravenpolder - Bioking BV, producent van machines waarmee dieselolie kan worden gemaakt uit plantaardige oliën, is failliet. Het bedrijf dat officieel in 's-Gravenpol- der was gevestigd, lijkt ten onder te zijn gegaan aan het eigen succes en te hoge verwachtingen. Vader Hans en zoon Marco van de Ven richtten in 2005 de firma op die in korte tijd uitgroeide tot een wereldwijd exporterende onderne ming. Tot begin 2008 was Bioking actiefin 's-Gravenpolder. Vanwege ruimtegebrek trok de BV naar een groter pand in Roosendaal. De superhoge olieprijzen hielpen Bioking in het zadel. Veel bedrij ven waren op zoek naar alternatie ven. Met de scherpe daling van de olieprijzen later dit jaar kwam Bio king - dat sterk geënt was op groei - in de problemen. De directeuren vroegen zelf begin oktober uitstel van betaling aan. Bewindvoerder Arie Jan Platteeuw, advocaat in Middelburg, onderzocht of een doorstart mogelijk was. De schul den aan leveranciers en opdracht gevers bleken echter te hoog, waar na faillissement volgde. De elf werknemers zijn ontslagen. Hoe hoog de schuldenlast is, is nog niet bekend. Platteeuw meldt dat de teller inmiddels op een paar miljoen euro staat. Op internet staan allerlei berichten over mis management bij Bioking. Plat teeuw laat weten dit te onderzoe ken, al heeft hij twijfels bij de be schuldigingen. „Op internet zie je wel vaker dat schuldeisers hun emoties de vrije loop laten." r» in *>oonb«midd«llng I Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. gratis voor verhuurder! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81