PZC 25 Zeeland Flink het gas erop, anders staat het stoplicht op rood 'ru OAtfon Container op z'n plek Kerst - Oud Nieuw 39 SCHOUWEN-DUIVELAND 36 en 37 Verkeerslichten bij Nieuwerkerk wekken ergernis van bewoners. Parkeerverbod op dinsdagochtend om vuilnis kwijt te kunnen. Beestachtig Zaterdag 15 november 2008Tip? redzzee@p2c.nl Kunstinzeeland.nl bundelt aanbod aan exposities in provincie Strenge aanpak zorgt voor minder uithuiszettingen door Martijn de Koning NIEUWERKERK - Flits! Wie bij de stoplichten bij Nieuwerkerk rechts af het dorp in wil slaan, moet goed oppassen dat-ie niet op een politiefoto komt te staan. Het ver keerslicht gaat meestal netjes op groen voor wie aan komt rijden, maar verandert van kleur nog voordat de bestuurder de stop- streep passeert. Erg voorzichtige automobilisten worden niet bepaald beloond: de kans dat het rode licht bij het af slaan al brandt, is best aanwezig. En de kans dat de flitspaal vervol gens z'n werk doet, ook. De lichten op de N59 zijn niet de 'Dat licht herkent motoren niet. Die moeten wachten tot er een auto komt' zegt doe je net of iedereen altijd moet stilstaan') van Rijkswater staat. „We hebben te maken met wettelijke regels over hoe lang een verkeerslicht op rood mag staan. De afstemming van de lichten op elkaar komt dus erg nauw." Won- dergem kent de problemen van de lichten bij Nieuwerkerk. „Dat is één van de ingewikkeldste van de 25 installaties die we in Zeeland hebben." Dat heeft verschillende oorzaken. „Allereerst is er de structuur van de wegen, zoals de parallelweg naast de hoofdweg. Verder gaat het licht voor de bus altijd op groen, maar werkt het aanmelden van zo'n bus niet altijd even goed. Als die een beetje ver naar links rijdt, weet het licht soms niet dat er eentje aankomt of juist dat die al voorbij is." Volgens Jan Peter Niemantsver- driet van de Nieuwerkerkse dorps raad ergeren veel mensen zich aan de vervelende lichten. „Er zijn meerdere klachten, niet alleen over te kort op groen. Als er motor rijders aankomen, herkent het sys teem die niet. Daardoor moeten ze wachten tot er een auto achter hen komt staan tot ze verder kun nen. Of ze moeten door rood rij den." En dat is ook geen aanrader, bleek eerder dit jaar een aantal keer in Middelburg. Daar weigerde een stoplicht meer dere keren om op groen te sprin gen en 'dwong' automobilisten daardoor door rood te rijden, met chaotische taferelen tot gevolg. Wondergem heeft zulke toestan den in Nieuwerkerk nog niet kun nen ontdekken. „Laten we eerlijk zijn: het is er niet echt gevaarlijk. Daardoor had de situatie geen prioriteit. Maar we gaan nu wel kijken of we er iets aan kunnen doen." enige op het eiland die voor erger nis zorgen. „Hé, dat is oneerlijk", ervaren auto- 'mobilisten soms als ze eerst tot drie keer toe auto's uit de andere richtingen voor moeten laten gaan. Of neem nou het licht bij Ziérikzee, als je vanaf de Zeeland- brug komt en linksaf de N59 op wil slaan. Die is netjes ingesteld op het doorlaten van het hele rijtje wachtenden, maar gaat toch vaak al op rood nog voordat de achter ste bestuurder de kans heeft gehad te passeren. Toch is het geen kwestie van de lichten een paar seconden langer op groen laten staan, zegt René Dit ging nog nét. Het verkeerslicht bij Nieuwerkerk gaat veel te snel op oranje en rood, vinden mensen die er regel- Wondergem ('ik spreek liever van matig langskomen. foto Dirk-Jan Gjeltema verkeerslichten, als je stoplichten door Martijn de Koning BROUWERSHAVEN - In een deel van de Nieuwstraat in Brouwershaven gaat op dinsdagmorgen een par keerverbod gelden. Dat heeft een bijzondere reden: bewoners kun nen hun rolcontainers niet kwijt. „De mensen in de straat weten wel dat ze er op dinsdag rekening mee moeten houden", stelt Jan-Willem Scheele van de Reini gingsdienst. „Maar er staan ook vaak toeristen op die plaats." De Nieuwstraat is een uitermate smal straatje, waarin een wagen als een vuilnisauto flink veel plaats inneemt. Volgens verkeersambte- naar Peter de Winter heeft de vrachtauto soms ook problemen om het straatje in te draaien. Er staan dan geparkeerde auto's in de weg. „De chauffeurs zijn ware pilo ten, die op de millimeter nauwkeu rig kunnen sturen. Maar het houdt natuurlijk een keer op." Tussen nummer 10 en nummer 16 van de straat komt daarom een parkeer verbod door middel van een door getrokken gele streep. Bewoners kunnen daar dan hun rolcontai ners kwijt. Een bord aan het begin van de straat geeft aan dat het ver bod alleen dinsdagmorgen geldt. 1*^ In een deel van de smalle Nieuwstraat in Brouwershaven geldt dinsdagmorgen een par keerverbod zodat bewoners er hun rolcontainer kwijt kunnen. Bezoek van Sinterklaas en zijn zwarte pieten met cadeautjes voor de kinderen! Aanvang: 12.00 uur! Reserveren bel 0118 - 410502 Boulevard Banker! 266, Vlissingei AMADORC ORAND HOTEL ANION www.hotelarion.nl Naast onze heerlijke gerechten bieden 1 wij in een sfeervoile entourage ook live entertainment. Alle informatie kunt u j vinden op: www_amadorekerst_n| \jPP ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzense verslaggever doet er goed aan zijn kennis over allerhande fauna wat op te vijze len. Met plezier boog hij zich de ze week over artikelen over Ro sa; een van een wisse dood gered hangbuikzwijn dat lustig verder mag wroeten op verwenboederij Het Beloofde Varkensland bij Amstelveen. De meeste hangbuik- zwijnen zijn zwart, maar Rosa bezit een roze velletje. Onze ver slaggever concludeerde daarom dat Rosa een kruising moest zijn tussen een gewoon varken en een Guinees biggetje. Een beestach tig foutje. Hij bedoelde een Chi nees biggetje, en dat is nogal wat anders dan een kruising tussen een varken en een cavia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77