land Catharinakerk Hengstdijk Lagere lasten voor waterschap Industrie mag meer lawaai maken Sluis houdt zestig mille PvdA, Groenlinks en LCF vrezen dat Sluiskil dupe wordt van geluid. Z PZC Zaterdag 15 november 2008 I 27 (T)opfek„ V.Xy Tel. 011 Brillen, oogmeting, contactlenzen door Wout Bareman TERNEUZEN - Het eigen vermogen van het waterschap Zeeuws-Vlaan- deren is veel omvangrijker dan dat van de Zeeuwse Eilanden. Dat van Zeeuws-Vlaanderen bedraagt 370,60 euro per inwoner, dat van het schap boven de Westerschelde maar 102,24 euro. Het onafhankelij ke raadslid Pim Broekhuysen (ook kandidaat-waterschapsbestuurder) vindt dat voldoende reden om na de waterschapsfusie de tarieven voor de Zeeuws-Vlamingen bedui dend te verlagen. Broekhuysen: „De verhouding tussen het eigen vermogen van de twee schappen is van groot belang bij de finan ciële uitwerking van de, mijns in ziens niet meer te vermijden, fu sie. Behalve voor het behoud van de werkgelegenheid én het kan toor in Terneuzen zullen we ons, mede gezien deze cijfers, ook na drukkelijk moeten inzetten voor la gere lasten voor de ingezetenen." Uit onderzoek bleek deze week dat de Zeeuwse waterschappen de duurste van Nederland zijn. door René Hoonhorst SLUIS - Zo gauw Provinciale Staten beslissen dat ze de regie voor plan Waterdunen overneemt door een inpassingsplan voor het gebied aan te nemen, bespaart de gemeen te Sluis zestigduizend euro. Want de Sluise raadsfracties mo gen dan wel verschillend denken over de 'overname van de regie' door de provincie, ze schaarden zich allemaal achter een motie van Helder Zeeuws. Die coalitiepartij stelde dat de zes tig mille die het dagelijks bestuur wilde uittrekken voor het maken van een Bestemmingsplan Water dunen terugvloeit in de gemeente kas als de provincie ingrijpt. Sluis maakt dan immers zelf geen be stemmingsplan meer. Het adagium 'wie bepaalt, betaalt' werd met graagte door alle andere fracties overgenomen. Het bespaar de bedrag moet, stelt Helder Zeeuws voor, ten goede komen aan de algemene reserve. De weerstand tegen Waterdunen bij Breskens neemt er misschien niet door af, maar het weerstands vermogen van Sluis groeit licht, grinnikten toehoorders op de pu blieke tribune. jh'hUyr- jju n>n^fImlfen door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het lawaai van indus triële activiteiten ten zuidwesten van Sluiskil mag van een meerder heid in de Terneuzense gemeente raad toenemen. De verruiming van de zone indus- trielawaai is nodig vanwege het verlengen van de Autrichehaven. Daar vinden straks allerlei laad- en losactiviteiten plaats. Het gros van de politieke fracties heeft geen pro blemen met die verruiming, om dat zij geen extra hinder verwacht voor de bewoners van Sluiskil. Groenlinks, Lijst Cees Freeke en de PvdA stemden tegen het voor stel. „Er is nog niet zo lang gele den beloofd dat het geluid niet meer zou toenemen. Dat blijkt dus toch geen garantie te zijn", foe terde PvdA'er Jan Dubbeldam uit Sluiskil. „Het gaat om activiteiten die 24 uur. per dag doorgaan. Over dag kunnen wij daar wel mee le ven. Maar als je 's nachts bij oos tenwind letterlijk kan horen dat bij een bedrijf langs het kanaal de koffie klaar is, dan lig je niet lekker meer in je' bedje." Wethouder Co van Schaik erkende zijn belofte, maar nieuwe afwegingen brachten hem tot een ander inzicht. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De uitbreiding van speeltuin Oranjekwartier in Ter- neuzen laat te lang op zich wach ten. Speeltuinvoorzitter Ronald Roelands stelt dat daardoor de ani mo van de tachtig vrijwilligers sterk terugloopt. De gemeente Terneuzen heeft een uitbreiding toegezegd. Daarvoor moet naast de speeltuin het voor malige pand van Toonbeeld wor den gesloopt, maar daar huizen nu tijdelijk basisscholieren in verband met de verbouwing van de Zuid- landschool. „Die verbouwing loopt nogal vertraging op. Daar naast zouden wij in september twee noodlokalen krijgen, die bij basisschool De Oude Vaart zijn ge bruikt. Die zijn er dus nog steeds niet", vertelt Roelands. Ondertus sen is de huidige recreatiezaal ge sloten, omdat er dringend repara ties moeten worden gedaan. Roe lands: „Dat geld geven we liever niet meer uit, maar aan de andere kant verwacht ik dat de nieuwe zaal niet voor 2010 beschikbaar is." Het Oranjekwartier draaide in zijn vijftigste jaar met zeventiendui zend bezoekers meer dan goed. Roelands: „Door de drukte en be perkte huisvesting moeten vrijwil ligers nog harder werken dan bij hun 'echte' werkgever. Daardoor neemt de animo af Als de veilig heid van kinderen in het gedrang komt, moeten we het aantal bezoe kers maar beperken. Of erger, dan zullen we op sommige dagen de poort dicht moeten houden." ÏYSL Jtss

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67