Spaarzame provincie moet uitgeven PZCI25 Z ee lai i ZONDAG GEOPEND Brugman j Kerst - Oud Nieuw Edwin Vinke meesterkok 'Externen Sluis de deur uit' GS dienen reserves in te zetten om economie impuls te geven. 39 ZEEUWS-VLAANDEREN 36 en 37 Fileleed voor zeesluis is voorbij CA^ion Zaterdag 15 november 2008Tip? redtern@pzc.nl door Conny van Cremberghe terneuzen - De provincie Zeeland moet haar reserves inzetten voor projecten die een impuls kunnen geven aan de regionale economie. Ook dient het provinciebestuur al lerhande procedures sneller af te wikkelen. Dat stelt de Terneuzen- se burgemeester Jan Lonink. Vol gens Lonink is het 'in deze tijd bi zar dat de provincie Zeeland 200 miljoen euro aan reserves heeft op gepot'. „Ik begrijp best dat een deel van die gelden bestemmings reserves zijn voor bepaalde projec ten. Dat is prima, maar lees je dan dat het provincie 29 miljoen euro vrij besteedbaar heeft, maar daar niets mee doet, dan vind ik dat als bestuurder verbazingwekkend. Ze ker in deze tijd." Lonink is - als volgeling van de Britse econoom John Keynes - voorstander van overheidsinveste ringen in infrastructuur, huisves ting en onderwijs om de econo mie in tijden van crisis extra im pulsen te geven. „Als je ziet wat voor problemen productie- en lo gistieke bedrijven hebben door de kredietcrisis, dan is het toch vreemd dat overheden gewag ma ken van enorme reserves. Zet die reserves in, zeg ik dan. Praat niet langer over de herinrichting van de N61 in 2013, maar pak dat pro ject aan. Zorg met die provinciale Lonink: „Als de provincie 29 mil- joen vrij te besteden heeft en daar in een tijd van crisis niets mee doet, dan vind ik dat als be stuurder verbazingwekkend." reserves of met het Deltadividend voor een voorfinanciering. De ver rekening volgt dan later wel. De zelfde vlieger gaat op voor de tun nel Sluiskil, de verbreding van de Tractaatweg, maar ook de WCT, kenniscentra en diverse andere projecten." De Terneuzense burge meester verwijt het college van Ge deputeerde Staten niet alleen over dreven zuinigheid, hij vindt ook dat het provinciebestuur weinig daadkracht ten toon spreidt bij het afwikkelen van procedures. „Alles gaat in Zeeland zo langzaam, vergt zoveel tijd, dat bestuurders maar ook het bedrijfsleven er moede loos van worden. Met een kordater optreden zou dit provinciebestuur Zeeland echt gediend zijn", aldus Lonink. Wies Saman, secretaris van de Kring van Werkgevers in de Kanaalzone, kan een heel eind met Lonink meegaan. „Ook wij vinden dat op procedureel gebied alles sneller kan en moet. Het aan wenden van provinciale reserves zou kunnen, maar dat moet niet ad hoe gebeuren. Daar zal dan toch een gefundeerd plan aan ten grondslag moeten liggen en dat plan is er nog niet." Kunstinzeeland.nl bundelt aanbod aan exposities in provincie SLIJKPLAAT - Chef-kok Edwin Vin ke van restaurant De Kromme Wa tergang in Slijkplaats heeft de titel SVH Meesterkok behaald. Deze meestertitel is de hoogste graad van vakbekwaamheid voor koks. De proef werd afgelegd in zijn ei gen restaurant. Vinke werd aan de tand gevoeld over zijn manage- mentsvaardigheden en. visie op de Nederlandse keuken, 's Avonds kookte hij voor de beoordelings commissie een 'meesterlijk' zeven gangendiner. Strenge aanpak zorgt voor minder uithuiszettingen door Frank van Cooten SLUIS - Het is afgelopen met het stelselmatig inhuren van dure ex terne leidinggevenden door de ge meente Sluis. Die kosten nu op jaarbasis minimaal 1,2 miljoen eu ro. Een motie van D&T is una niem door de gemeenteraad aange nomen. Het college moet de con tracten met de externen zo snel mogelijk beëindigen. De invulling van de functies gebeurt vervolgens door eigen personeel. D8cT vindt het ook te gek voor woorden dat het eventueel inhu ren van een externe waarnemend gemeentesecretaris als opvolger van Jan Schaalje op jaarbasis drie ton kost. „Dit staat haaks op de be oogde bezuiniging door het in krimpen van het ambtelijk appa raat", vindt fractievoorzitter Liber Baarends. Door het steeds maar inhuren van tijdelijke externe leidinggevenden loopt het volgens Baarends ook op alle fronten vast binnen de organi satie. „Eigen mensen krijgen te weinig kans om door te groeien." Vrijwel alle fracties zijn ook zeer bezorgd over de onrust binnen het ambtenarenkorps over onduidelijk heid omtrent de reorganisatie. Baarends vindt dat Sluis zo snel mogelijk een nieuwe secretaris in vaste dienst moet nemen, die sa men met het college de reorganisa tie snel tot een goed einde brengt. „Slim omgaan met het gemeen schapsgeld is nu een extra must voor een leefbaar en economisch gezonde gemeente Sluis." TERNEUZEN - Het echtpaar Engelbrecht uit Ter- neuzen nam gisterochtend om elf uur nietsver moedend de afslag naar de zuidbrug van de zee sluis in Terneuzen en werd prompt tot stoppen gedwongen. Diensthoofd Angelien van Boxtel van Rijkswaterstaat wachtte het echtpaar op met een taart (voorzien van een afbeelding van de brug) en een ruiker. De Engelbrechtjes bleken de eerste gebruikers van de nieuwe brug, die twee weken eerder in gebruik kon worden genomen, dan was gepland. Het fileleed voor de bruggen is daarmee van de baan. foto Camile Schelstraete van 12.00 tot 18.00 uur Hulst' I Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS I WVWV.BRUGMAN.NL Naast onze heerlijke gerechten bieden wij in een sfeervolle entourage ook live entertainment. Alle informatie kunt u vinden op: vYvyvv.amadorekeret.nl HOTELS RESTAURANTS Bezoek van Sinterklaas en zijn zwarte pieten met Jl cadeauljes voor de kinderen! Aanvang: 12.00 uur! Reserveren bel 0118 - 410502 V Boulevard Bankert 266, Vlissingem www.hotelarion.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65