Hebbes! Vooral altijd 'de man van de naeht' Heffing Vogelaar gaat niet van tafel berco Colombia: arresteer Tanja Nijmeijer hogerop te komen! Verdachte terreur gepakt www.autovermeulen.nl Woningcorporaties moeten blijven betalen aan opknapfonds. aantrekkelijk shoppen Studeren om Open Universiteit... Jouw Universiteit Je vindt de auto die je zoekt Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 DEN HAAG - Met het opstappen van minister Ella Vogelaar is de zo genoemde VogelaarhefFing niet van tafel. Woningcorporaties moe ten blijven bijdragen aan het fonds ■waarmee de veertig probleemwij ken worden opgeknapt. Dat laat het ministerie van Vrom weten. De woningcorporaties waren van meet af aan tegen de Vogelaarhef fing, die dit jaar voor het eerst wordt geheven. De branche kan veel beter zelf be palen waar extra investeringen no dig zijn, zegt een woordvoerder van Aedes, de koepel van woning corporaties. „Corporaties kunnen gewoon bij elkaar aankloppen als ze extra geld nodig hebben. Zulke dingen moet je niet van bovenaf financieel dichttimmeren." Een nieuwbouwproject in een pro bleemwijk kan voor een andere woningcorporatie bijvoorbeeld in teressant zijn wanneer naast huur woningen ook koopwoningen wor den gebouwd. Die brengen weer geld op. Afschaffen van de Vogelaarheffing is echter niet aan de orde, laat een woordvoerster van het ministerie van Vrom weten. „De heffing is ka binetsbeleid. Het verwisselen van een persoon op een ministerie heeft daar geen invloed op." Norbert Schmelzer, gisteren op 87-jarige leeftijd overle den, kreeg de naam 'teckel' door zijn gladde imago. Een geuzennaam, vond hij zelf. Het imago van gladde teckel is hij nooit helemaal kwijt geraakt. Norbert Schmelzer heeft sinds de naar hem vernoem de Nacht in 1966 moeten knokken tegen het beeld van de onbetrouw bare politicus die een dolk in de rug van zijn eigen premier Cals stootte. Het predikaat 'teckel' pro beerde de voormalige politicus aanvankelijk nog als geuzennaam te dragen. „Een teckel is intelligent en trouw, dus bedankt voor het compliment", zei hij na afloop van de oudejaarsconference waarin ca baretier Wim Kan hem als gladjak ker had neergezet. Zijn huis ver sierde hij voor de grap met teckel beeldjes, maar dat kon niet verhul len dat hij wel degelijk last had van de beeldvorming. In de nacht van 13 op 14 oktober 1966 diende Schmelzer als fractie voorzitter van de Katholieke Volks partij (KVP) in de Tweede Kamer aan het eind van de algemene be schouwingen een ogenschijnlijk ta melijk onschuldige motie in. Het kabinet werd opgeroepen voorstellen te doen om de dekking van de rijksbegroting te verbete ren. Al langer lagen de coalitiepart ners KVP en PvdA binnen het ,'rooms-rode' kabinet met elkaar overhoop over de stijging van de overheidsuitgaven. De in 1966 ge presenteerde begroting was een NECROLOGIE Norbert Schmelzer 1921-2 008 door Dick van Rietschoten zwaarbevochten compromis. De motie, die Schmelzer had opge steld met zijn financieel specialist Harry Notenboom, werd door pre mier Cals (ook KVP) en zijn kabi net opgevat als een teken van diep wantrouwen. Nadat de motie 's nachts was aangenomen, diende Cals dan ook het ontslag van zijn kabinet in. De toenmalige PvdA- minister Vondeling van Financiën sprak van 'moord met voorbedach ten rade'. Cals huilde toen hij die nacht het Binnenhof verliet. En dat allemaal door die kille, roomse griezel van een Schmelzer, zo oor deelden vele kranten én de 'man in de straat'. De Nacht van Schmelzer was meer dan een conflict over degelij ke overheidsfinanciën, zoals Schmelzer het zelf noemde. Het werd het begin van een nieuwe manier van politiek bedrijven.. Het hele debat was live op televisie te volgen geweest. En daarmêe werd voor het eerst in Den Haag het be lang van beeldvorming - en de ge volgen daarvan - in volle omvang duidelijk. Binnen zijn partij en het latere CDA bleef Schmelzer een prominente positie bekleden: als lid van het partijbestuur maar vooral als adviseur en strateeg ach ter de schermen. Het laatste half jaar woonde Schmelzer in Sankt Ingbert vlak bij Saarbrücken, waar ook zijn grootouders vandaan kwa men. Daar is hij ook overleden. PZC Zaterdag 15 november 2008 5 Oud-politicus Norbert Schmelzer is in de nacht van donderdag op vrijdag op 87-jarige leeftijd overleden. foto Roland de Bruin/GPD ROTTERDAM - De Nationale Recher che heeft eerder deze week een mogelijke terreurverdachte aange houden in Den Haag. Het gaat om een 27-jarige man die in korte tijd is geradicaliseerd, aldus de Algeme ne Inlichtingen- en Veiligheids dienst (AIVD). Op aangeven van de AIVD begon de Nationale Recherche vorige week een onderzoek naar de 27-ja- rige man en diens 61-jarige vader. De politie hield de mannen aan wegens vuurwapenbezit. GRONINGEN - De Colombiaanse au toriteiten hebben een arrestatiebe vel uitgevaardigd tegen Tanja Nij meijer. Het Nederlandse lid van de ex treemlinkse guerrillabeweging Fare wordt van infiltratie beschul digd in universiteiten en het ronse len van nieuwe strijders. Dat meldt het Colombiaanse dagblad El Tiempo. Volgens federaal aankla ger Mendoza hebben de autoritei ten de arrestatie van totaal 55 Farc-infiltranten gelast. De autori teiten vonden de namen van Nij meijer (guerrillanaam Eillen) en 54 andere Farc-strijders op de lap top van commandant Lozada. Het dagboek van Tanja viel vorig jaar in handen van de autoriteiten. De 30-jarige Nederlandse groeide op in Denekamp, studeerde in Groningen en sloot zich in 2002 bij de Fare aan. De basis van uw carrière is gelegd.'Nu d'e puntjes op de i van ambitie... Die zet u het beste aan de Open Universiteit. Op het hoogste niveau. Met het meeste rendement. In uw eigen tijd, tempo en omgeving. OpenUniversiteitNederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5