eeland Sinterklaas als Hansweertenaren blijven zich buitenbeentjes voelen camping Yerseke te hoge verwachtingen Buitenschoolse opvang in Waarde celstraf en boete Bioking ten onder aan voor diefstal op - Auto rijdt door na Kinderboekenwinkel aanrijden fietsster (10) in De Koperen Tuin Toertocht door de Zak voor mountainbikers Respons op enquête hallohansweert.nl boven verwachting. Praise the Lord Waarde en Ichthus in Kapelle Speculaas voor kliniek in straatarm Ghana Ensemble The Gents met Men Only in Goes Buurtwerk Goes-Zuid geeft Sinterklaasfeest in theater De Mythe. Veelbelovend producent van machines voor biodiesel failliet. 26 I Zaterdag 15 november 2008 PZC KOUDEKERKE - Een meisje (10) uit de gemeente Veere is donderdag bij Koudekerke aangereden door een automobiliste. Zij hoorde een auto hard aan komen rijden en voelde vervolgens een klap tegen haar fiets. Daardoor viel ze en raak te haar fiets beschadigd. Na de bot sing stapte een vrouw uit de auto. Ze hielp het kind op de been en reed weer weg zonder zich bekend te maken. De politie zoekt deze vrouw én getuigen van de botsing. 'S-HEER ARENDSKERKE - Het wieler- comité 's-Heer Arendskerke houdt morgen, zondag, een toertocht voor mountainbikers door de Zak van Zuid-Beveland. Tussen 9.00 en 11.00 uur kunnen bikers bij het Arendshuis in 's-Heer Arendsker ke inschrijven voor afstanden van 30 of 50 kilometer. Voor eten en drinken onderweg wordt gezorgd. door Luc Oggel HANSWEERT - Veel inwoners van Hansweert zijn nog steeds ontevre den over de gemeente Reimers- waal. Dat blijkt uit een enquête die jan-Kees de Meester, inwoner en beheerder van de website hallo- hansweert.nl, onder dorpsbewo ners heeft gehouden. Vierhonderd van de 770 huishou dens hebben eind september een enquêteformulier in de bus gekre gen. Het doel was om in beeld te krijgen hoe de Hansweertenaar zijn dorp ervaart. Honderdenzes tig mensen namen de moeite om het in te vullen. Dat is volgens De Meester boven verwachting „Het geeft de betrokkenheid van de in woners aan." GOES - De Goese boekhandel De Koperen Tuin heeft in het pand aan de Keizersdijk en aparte kin derboekenwinkel geschapen. Door een interne verbouwing is een goed toegankelijke ruimte ont staan waar kinderboeken en boe ken voor kinderen ouder dan der tien op dezelfde manier zijn geru briceerd als in de volwassenenafde ling. De Koperen Tuin is van plan op termijn activiteiten voor kinde ren te organiseren in de ruimte. KAPELLE - Zendingsorganisatie Woord en Daad houdt vandaag, za terdag, weer een concert in de kerk in Kapelle ten bate van de straatkinderen in Colombia. Het Sliedrechts mannenkoor Ichthus en Praise the Lord uit Waarde zin gen en Bram Bout en Jacco Goud bespelen het orgel. Het concert be gint om 19.30 uur. In de enquête werden vragen ge steld over vier onderwerpen: het dorp, de gemeente, de dorpsraad en de toekomst. Over het dorp zelf zijn de meeste respondenten posi tief Men geeft aan graag in het Westerscheldedorp te wonen. Een ruime meerderheid noemt Hans- weert gezellig, met een rijk vereni gingsleven en een goede ligging. Een stuk minder lovend zijn de Hansweertenaren over de gemeen te Reimerswaal. Bijna 40 procent vindt dat de gemeente niet betrok ken is bij het dorp. Eenzelfde per centage geeft aan te vinden dat Hansweert en Reimerswaal 'niet goed samen gaan'. Met de stelling dat Hansweert wordt achtergesteld ten opzichte van andere Reimers- waalse dorpen, is ruim 30 procent het eens. Over de dorpsraad zijn de menin gen verdeeld. Het is opvallend dat over dat onderwerp veruit het HEINKENSZAND - De CJV Heinkens- zand sluit een serie acties voor een medische kliniek in Ghana af met de verkoop van speculaas. Op 16, 17 en 18 november gaan de leden met speculaas langs de deuren. De kliniek, waarvan de bouw al be gonnen is, moet een klein kamer tje vervangen, vanwaaruit ver pleegkundige Marleen van Asselt uit Heinkenszand al dertien jaar medische zorg biedt aan straatar me Ghanezen. GOES - Het vocaal ensemble The Gents brengt vandaag, zaterdag, het programma Men Only in de Grote Kerk in Goes. Op het pro gramma staan bewerkingen van muziek van Thomas Thallis, Franz Liszt en Canaille Saint-Saens. Het concert begint om 20.00 uur en kaarten zijn voor de aanvang te koop bij de kerk. vaakst 'neutraal' is gestemd, onder meer op de stelling 'De dorpsraad functioneert niet'. Ruim 40 pro cent stemde neutraal. Tegelijker tijd zou echter bijna niemand zit ting willen nemen in een geheel nieuwe dorpsraad. De stellingen over de toekomst van het dorp zijn redelijke 'inkop- pertjes', zo vindt bijna iedereen het belangrijk dat een vrije door gang voor fietsers en voetgangers bij de sluizen over het kanaal be houden blijft. Meer dan de helft is van mening dat toerisme in Hans weert moet worden gestimuleerd. Het is de bedoeling dat het onder zoek, dat deel uitmaakt van een door hallohansweert.nl opgezet communicatieplan om de identi teit verder te versterken, over twee jaar wordt herhaald. De volledige uitslag van de enquê te is vanaf dinsdag na te lezen op hallohansweert.nl door Koen van Bommel GOES - Hij komt, hij komt. Naar theater De Mythe in Goes. Op woensdag 3 december wordt daar een groot Sinterklaasfeest gehou den. Het feest is een initiatief van het re creatieteam De. Pit van stichting Buurtwerk Goes-Zuid. Ronny Menheere, van Ronny's Feestwin kel in Goes, is als lid van het recrea tieteam druk bezig met de voorbe reidingen. „In Goes-Zuid organi seerden we elk jaar een Sinterldaas- intocht met daarna een feest in het buurthuis. Dit jaar pakken we het een stuk groter aan, met twee voorstellingen in De Mythe." De feesten in Zuid werden steeds moeilijker te realiseren. „Het liep twee jaar niet zo lekker. We had den te weinig vrijwilligers. Toen is het idee ontstaan van een groot feest in Goes. We gingen op zoek naar een sponsor en uiteindelijk vonden we die in woningcorpora tie RWS." Ronny hoorde dat veel mensen uit Zeeland naar Het Feest van Sinter klaas in Ahoy gingen. „Ik kreeg vaak te horen dat ze daar veel geld aan kwijt waren, de kaarten kos ten rond de vijfentwintig euro. Re ken maar uit wat je kwijt bent als je bijvoorbeeld drie kinderen hebt. Bovendien is het in Ahoy dan nog maar de vraag of je goede plaatsen hebt. Ik dacht: 'Dat kan beter'." De kaartjes voor de voorstelling in De Mythe kosten 7,50 euro. Samen met de andere leden van het recreatieteam heeft hij hard ge werkt aan de voorstelling. Er zit van alles in „Zang, dans, muziek, een dertienkoppige zwarte Pieten band, het is echt een soort musical geworden. En er zit wat in voor mensen van alle leeftijden. We doen ook spelletjes met de kinde ren. Ja, ik ben wel een beetje trots." Wat er tijdens de voorstelling pre cies gaat gebeuren, wil Ronny nog niet verklappen. „Het moet natuur lijk wel een verrassing blijven. We weten het zelf trouwens ook nog niet helemaal, het programma wordt aangepast op wat er alle maal op televisie gebeurt met de sint. Anders snappen de kinderen er niks meer van." Als het een succes is, wordt het ze ker een terugkerend feest. „Dat gaat wel lukken denk ik, we heb ben al vierhonderd kaarten ver kocht en de promotie is nog maar net begonnen." Ronny gelooft niet dat het sinterklaasfeest op z'n re tour is. „Je ziet in de winkels bijna alleen nog maar kerst. Waarschijn lijk verkoopt dat beter. Maar onder kinderen leeft Sinterklaas nog steeds enorm. Het is voor kleine 'Sinterklaas is voor kleine kinderen een veel leuker feest dan kerst' kinderen een veel leuker feest dan kerst." De eerste voorstelling is op woens dag 3 december van 13.30 tot 14.30 uur. De tweede van 15.30 tot 16.30 uur. Kaartjes zijn te koop in Ron ny's Feestwinkel en via piet-en-sint@3eelandnet.nl. Sinterklaas De intocht van Sinterklaas is op zaterdag 22 november. Om 13.00 uur komt de sint aan op de Turfkade in Goes. ►- Op donderdagavond 27 okto ber is er een lampionnenop- tocht ter ere van Sinterklaas. Die start om 19.00 uur op de Grote Markt. De goedheiligman zit zaterdag 29 november in de Trouwzaal van het Stadhuis. Kinderen mo gen hem dan een brief, verlang lijstje of tekening brengen. Het groot Sinterklaasfeest is een initiatief van het recreatie team De Pit van stichting Buurt werk Goes-Zuid. De voorstellingen in De My the op 3 december zijn om 13.30 uur en om 15.30 uur. Kaarten kosten 7,50 euro. WAARDE - Kinderopvang De Beve- landen opent maandag 17 novem ber buitenschoolse opvang (bso) Otje in Waarde. De bso zit naast openbare basisschool D'n Bogerd. Maximaal twintig kinderen in de leeftijd van 4 tot 13 jaar kunnen er op maandag, dinsdag en donder dag na schooltijd terecht. De ope ning vindt op 16.30 uur plaats, de ouders en kinderen worden om 16.00 verwacht. In Kloetinge wordt dinsdag vanaf 15.30 uur het vijfjarig bestaan van bso Swierelier (voorheen Ibbel) aan de Bergweg gevierd. door Ad Roos MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft gisteren een 34-jarige inwoner van Almere een gevangenisstraf van zestien weken, waarvan de helft voorwaardelijk, plus het betalen van 3800 euro schadevergoeding opgelegd. De officier van justitie had twaalf weken cel plus de opgelegde scha devergoeding gevorderd. Op 3 mei van dit jaar was de man op zoek naar werk en hij belandde bij een camping in Yerseke. 's Avonds stapte hij op de camping een kantoortje binnen en haalde daar alle portemonnees en spaar potten leeg die daar in een kast la gen. De Almerenaar kon worden opge spoord aan de hand van een ach tergelaten vingerafdruk op een kin derspaarpot. De man heeft inmid dels 33 pagina's justitiële documen tatie opgebouwd. door Harmen van der Werf 'S-GRAVENPOLDER - Bioking BV, producent van machines waarmee dieselolie kan worden gemaakt uit plantaardige oliën, is failliet. Het bedrijf dat officieel in 's-Gravenpol- der was gevestigd, lijkt ten onder te zijn gegaan aan het eigen succes en te hoge verwachtingen. Vader Hans en zoon Marco van de Ven richtten in 2005 de firma op die in korte tijd uitgroeide tot een wereldwijd exporterende onderne ming. Tot begin 2008 was Bioking actiefin 's-Gravenpolder. Vanwege ruimtegebrek trok de BV naar een groter pand in Roosendaal. De superhoge olieprijzen hielpen Bioking in het zadel. Veel bedrij ven waren op zoek naar alternatie ven. Met de scherpe daling van de olieprijzen later dit jaar kwam Bio king - dat sterk geënt was op groei - in de problemen. De directeuren vroegen zelf begin oktober uitstel van betaling aan. Bewindvoerder Arie Jan Platteeuw, advocaat in Middelburg, onderzocht of een doorstart mogelijk was. De schul den aan leveranciers en opdracht gevers bleken echter te hoog, waar na faillissement volgde. De elf werknemers zijn ontslagen. Hoe hoog de schuldenlast is, is nog niet bekend. Platteeuw die het faillissement afwikkelt, meldt dat de teller inmiddels op een paar miljoen euro staat. Op internet staan allerlei berichten over mis management bij Bioking. Plat teeuw laat weten dit te onderzoe ken, al heeft hij twijfels bij de be schuldigingen. „Op internet zie je wel vaker dat schuldeisers hun emoties de vrije loop laten." Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. Een droomkeuken is een compositie van een groot aantal componenten. Mooi, aansprekend, degelijk en praktisch. Bij Raab Karcher hebben we drie topmerken onder één dak. Wordt het een prachtige designkeuken of een fraaie klassieke keuken. Onze medewerkers geven u graag advies bij het ontwerpen van uw droomkegken. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. www.raabkarcher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54