Zeeland PZC Goes denkt aan bonus zieke minima Garnalenkotter Yerseke 137 lekgeslagen na stranding Kapelle zit als eerste op Dienstenloket EZ Kerst - Oud Nieuw CMftiOn 25 BEVELANDEN-THOLEN 36 en 37 39 Aantal niet-chronisch zieken krijgt wellicht aanvulling ziektekosten. Aansluiting op centrale vraagbaak bedrijven wordt verplicht. Beestachtig Strenge aanpak zorgt voor minder uithuiszettingen Kunstinzeeland.nl bundelt aanbod aan exposities in provincie Zaterdag 15 november 2008 Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes bekijkt of een aantal minima een vergoe ding kan krijgen voor het eigen ri sico in de zorgverzekering. Het gaat om niet-chronisch zieken, die via de zorgtoeslag het eigen risico van 150 euro per jaar niet volledig gecompenseerd krijgen. Dat betreft ruim zevenhonderd Goesenaren, voor een belangrijk deel ouderen. Hun zorgtoeslag (103 euro) dekt voor een deel het eigen risico. De gemeente onder zoekt nu of ze het resterende deel via de bijzondere bijstand kan aan vullen. Dat gaat om 47 euro per persoon. Wethouder loost Adriaanse houdt nog een slag om de arm, omdat er momenteel meer aan armoedebe strijding wordt uitgegeven dan is ingeboekt. Nieuwe regelingen waarbij minima duurzame ge bruiksgoederen kunnen kopen, zo als een computer of een fiets, lo pen namelijk als een trein. Zo is zo gretig gebruikt gemaakt van het fietsenproject, dat inmiddels 61.000 euro is uitgegeven, 10.000 euro meer dan er voor in kas is. Het computerproject zit inmiddels ook boven de begroting: 45.000 eu ro gespendeerd waar 36.000 was begroot. De witgoedregeling (budget: 113.000 euro) voor de aanschaf van koelkasten en wasmachines is niet financieel over de top gegaan. Adriaanse verwacht dat, nu veel W* Wethouder Adriaanse zoekt nog naar budget, maar gaat in elk ge val na of niet-chronisch zieken een aanvulling op de ziektekos ten kunnen krijgen. minima een nieuw apparaat in huis hebben, de aanvragen de ko mende jaren aanmerkelijk zullen dalen. „Toch moeten we financieel even de balans opmaken voordat we ook het eigen risico in de zorg verzekering gaan compenseren." De PvdA-fractie probeerde on langs via een motie minima een extra eindejaarsbonus van vijftig euro te geven. Het kabinet had daarvoor vijftig miljoen euro door gesluisd naar gemeenten. Goes ont ving een ton. Een raadsmeerder- heid volgde het collegevoorstel om dat geld in de algemene reserve te stoppen. Volgens Adriaanse te recht: „Goes heeft een ruimhartig armoedebeleid. We geven minima al jaren een eindejaarsbonus van 104 euro per gezin en 54 euro voor een alleenwonende. Dat wordt be taald uit de algemene middelen en dus is het logisch dat we die reser- vepot nu aanvullen met rijksgeld." Overigens voert de gemeente per 1 januari wel een nieuwe steunrege ling in: de tientjesregeling waar mee minima culturele activiteiten kunnen bezoeken. Ze ontvangen daarvoor vouchers. De tientjesrege ling, een soort theaterpas voor de kleine beurs, komt uit de koker van de PvdA. door Harmen van der Werf SCHEVENINGEN - De garnalenkotter Yerseke 137 is gisterochtend rond drie uur lekgeslagen, nadat het schip op een strekdam langs de kust tussen Scheveningen en Ter Heijde was gevaren. Golven zetten de YE 137 vervolgens op het strand waar het vanaf is gehaald door de gealarmeerde KNRM-reddingboot Kitty Roosmale Nepveu uit Sche veningen. Twee vissers waren aan boord,, An- toine Sinke en Izaak Breen. „Wij visten onder de kust op garnalen", meldde Sinke, „en bleven opeens met ons bakboordnet achter een strekdam onder water haken, waar na we naar het strand dreven. Ge lukkig konden we de netten met de hulpmotor inhalen, anders za ten we er misschien nog." De YE 137 maakte water in de ma chinekamer. Met een pomp van de reddingboot is dat eerst wegge pompt. De kotter (negentien me ter lang, vijf meter breed) kon daar na van het strand worden getrok ken en is voor reparatie naar scheepswerf Padmos in Stellen dam gesleept. In de machineka mer heeft het water niet zo hoog gestaan dat de motor is bescha digd. Dat scheelt enorm in de kos ten. De Yerseke 137, Wilhelmina, dobbert tegen het strand aan tussen Scheveningen en Ter Heijde. foto Arie van Dijk door Frank Balkenende KAPELLE - Als eerste gemeente in Nederland is Kapelle aangesloten op het digitale Dienstenloket van het ministerie van Economische Zaken: www.antwoordvoorbedrij- ven.nl. Bedrijven, ook buitenlandse, kun nen via dat elektronische loket za ken regelen met overheden. „Als bijvoorbeeld een Pools bedrijf zich in Kapelle wil vestigen of daar tij delijk wil werken en werknemers moet huisvesten, kan het via de be- richtenbox van het loket met ons communiceren. Het is dus meer dan een gewone link naar een in ternetpagina. We moeten berich ten van bedrijven bekijken en ver werken", verklaart woordvoerster Manon Weidema van de gemeen te Kapelle. Zij vindt het loket een mooie manier om bedrijven van dienst te zijn. Het loket is onderdeel van de Euro pese Dienstenrichdijn, die voor schrijft dat in alle lidstaten een cen traal digitaal loket voor onderne mers en dienstverleners moet ko men. Voor eind volgend jaar moe ten alle overheden in Nederland zijn aangesloten op het loket. Dat zijn er meer dan zeshonderd. Bezoek van Sinterklaas en zijn zwarte pieten met cadeautjes voor de kinderen! 1 Aanvang: 12.00uur! f Reserveren bel 0118 - 410502 Boulevard Bankert 266, VlissingerT AMADOBE GRAND HOTEL ARION www.hotelarion.nl Naast onze heerlijke gerechten bieden wij in een sfeervolle entourage ook live entertainment. Alle informatie kunt u /L v n °P www.amadorekerst.nl restaurants ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzense verslaggever doet er goed aan zijn kennis over allerhande fauna wat op te vijze len. Met plezier boog hij zich de ze week over artikelen over Ro sa; een van een wisse dood gered hangbuikzwijn dat lustig verder mag wroeten op verwenboederij Het Beloofde Varkensland bij Amstelveen. De meeste hangbuik- zwijnen zijn zwart, maar Rosa bezit een roze velletje. Onze ver slaggever concludeerde daarom dat Rosa een kruising moest zijn tussen een gewoon varken en een Guinees biggetje. Een beestach tig foutje. Hij bedoelde een Chi nees biggetje, en dat is nogal wat anders dan een kruising tussen een varken en een cavia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53