Binnenland Brief Vogelaar ingetrokken Bos steekt geen 'gratis geld' in werktijdverkorting bedrijven Toeristen uit VS mijden Nederland mê=M Overleg met politiebonden over kleding Mogelijk toch databank met Antilliaanse probleemjongeren. Gesprek tussen minister en sociale partners zal 'verkennend' zijn. Aantal buitenlandse toeristen dat naar Nederland komt daalt. Kentekenbewijs ook Klijnsma volgt vrijwel via internet te wijzigen zeker Aboutaleb op Vertrouwen in bestuur ziekenhuizen opgezegd 4 I Zaterdag 15 november 2008 PZC DEN HAAG - De verwijsindex Antil- lianen, waarin Antilliaanse pro bleemjongeren gevolgd zouden gaan worden, is niet van de baan. Het kabinet heeft de brief waarin oud-minister Ella Vogelaar aankon digt dat ze van de databank afziet ingetrokken. Vogelaar stapte donderdagavond na kritiek van haar eigen partij PvdA op als minister van Wonen, Wijken en Integratie. Mogelijke druppel was haar weigering de da tabank in te stellen. Vice-premier Wouter Bos zei giste- DEN HAAG - Het kabinet gaat met de politievakbonden praten over nieuwe kledingvoorschriften voor agenten die neutraliteit en gezag moeten uitstralen. Zichtbare ta toeages, piercings en grote siera den zijn voortaan taboe. Ook religieuze symbolen als hoofd doekjes en uitingen van een levens stijl horen niet bij politiemensen die contact hebben met het pu bliek, zo heeft het kabinet gisteren bepaald. Nu is alleen geregeld uit welke kledingstukken het uniform bestaat. Hoe agenten een en ander moeten dragen en welke uitstra ling is vereist, staat niet op papier. Bij het verbod op grote sieraden speelt ook de veiligheid een rol. Be paalde accessoires als oorbellen en piercings kunnen de veiligheid van agenten zelf en hun collega's in gevaar brengen. ren na afloop van de ministerraad dat collega-bewindslieden behoef te hebben om verder over de Antil- lianenindex te overleggen. Die kans hadden ze tot nu toe 'onvol doende' gehad. Ook is in de brief die Vogelaar vorige week naar de Tweede Kamer stuurde het advies dat de Raad van State over de ver wijsindex uitbracht niet meegenó- men. Bos kondigde aan dat er een nieu we brief zou komen. Over de in houd daarvan wilde hij niet specu leren. „We moeten verstandig en evenwichtig blijven omgaan met de zorgen die op de Antillen le ven." Vogelaar liet begin deze week tij dens een werkbezoek aan de Antil len weten af te zien van de verwijs index. Onder druk van de Antilli aanse regering besloot Vogelaar dat voor alle probleemjongeren in Nederland een verwijzing naar hun afkomst moet worden opge nomen in dossiers van hulpverle ners. Een verplichting zou het niet worden, beloofde Vogelaar. Een week eerder benadrukte Voge laar na afloop van de ministerraad nog het belang van de index. „In de problematiek van de Neder- lands-Antilliaanse jongeren is het 1^ Vice-premier Bos kondigt een nieuwe brief aan over de index voor Antilliaanse probleemjonge ren. Vogelaar had eerder van zo'n databank willen afzien. belangrijk dat we van elkaar weten dat we met de jongeren aan de slag gaan." Gemeenten en een groot deel van de Tweede Kamer waren ook voorstanders van de aparte databank. Die begrepen het besluit van Vogelaar niet. Coalitiepartner Christenunie rea geerde eerder deze week juist opge togen op het nieuws dat Vogelaar de verwijsindex introk. De partij heeft zich altijd fel gekeerd tegen het registreren op basis van etnici teit. Kamerlid Cynthia Ortega-Mar- tijn noemde het voor haar fractie onbestaanbaar dat een privacy- grens van een groep Nederlanders zou wordt opgerekt. pagina! 2/13: afscheid van softie DEN HAAG - Minister Bos (Financi ën) heeft 'geen gratis geld' beschik baar voor bedrijven die wegens de kredietcrisis personeel tijdelijk met een WW-uitkering naar huis willen sturen. Dat maakte de vi ce-premier gisteren duidelijk na af loop van de ministerraad. Hij rea geerde op verzoeken van werkge vers en vakbonden om de regeling voor werktijdverkorting te verrui men. Volgens Bos zal het geplande top- overleg tussen kabinet en sociale partners volgende week dinsdag vooral een 'verkennend' gesprek zijn over de effecten van de finan ciële crisis op bedrijfsomzetten en de werkgelegenheid. Daar moet volgens hem worden bezien of het inderdaad nodig is maatregelen te treffen die geld kosten en waar voor de belastingbetaler moet op draaien. De vice-premier zei bo vendien dat minister Donner (So ciale Zaken) nu terecht met enige terughoudendheid onderzoekt of hij werktijdverkorting kan open stellen voor bedrijven die in de problemen zijn gekomen door de kredietcrisis. Donner heeft inmid dels 26 verzoeken hiertoe van be drijven binnengekregen. De regeling is volgens Bos bedoeld als bijvoorbeeld een fabriek in de brand vliegt en duidelijk is dat de omzetterugval van korte duur is. Werknemers krijgen dan tijdelijk WW, zodat werkgevers door de moeilijke tijd worden geloodst zon der dat ze personeel hoeven te ont slaan. De minister van Financiën wil ervoor waken dat straks het be roep op de uitkering veel langer duurt en groter is dan verwacht, omdat de WW-fondsen meetellen in de begroting. Het kabinet heeft gisteren overi gens ook besloten dat overheden uitsluitend mogen sparen bij ban ken in de Europese Unie. Hun mo gelijkheden om geleend geld op een spaarrekening te zetten, wor den verder ingeperkt. Geld dat overheden lenen maar niet direct nodig hebben, moeten ze onder brengen bij de financiële instelling waar ze het bedrag hebben ge leend. Nog dit jaar wil het kabinet deze beslissing uitwerken in con crete voorstellen. De aanscherping van de regels moet voorkomen dat overheden geld verliezen als ban ken in de problemen komen. HEERLEN - Amerikaanse toeristen mijden Nederland als gevolg van de economische crisis: in de eerste acht maanden van dit jaar zijn er volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek 16 procent minder toe risten uit de Verenigde Staten naar Nederland gekomen. Dat was nog vóór de kredietcrisis. Was er vorig jaar in de eerste acht maanden nog een groei van 7,4 naar 7,6 miljoen buitenlandse toe risten in Nederland, dit jaar nam het aantal met 5 procent af tot krap 7,2 miljoen. Wat betreft het aantal overnachtingen was er zelfs sprake van een afname met 8 pro cent tot 18,3 miljoen. Het Nederlands Bureau voor Toe risme maakt zich volgens een woordvoerster 'ernstig zorgen'. Er zijn flink meer Russen (plus 15 procent), Chinezen (plus 14 pro cent) en Indiërs (plus 27 procent) op vakantie gekomen. Maar zij wegen in absolute aantal len (86.000 Chinezen, 34.000 In diërs en 66.000 Russen) niet op te gen de 761.000 Amerikaanse toeris ten. Er kwamen ook flink wat minder Britten op bezoek in Nederland Nederland: bijna 1,2 miljoen, een daling van 9 procent. Het aantal Duitsers nam af met 5 procent naar 1,9 miljoen. 'Inkomende' toe risten gaven in 2007 5,5 miljard eu ro uit. Het toerisme in Nederland is goed voor een kwart miljoen vol ledige banen. PETER Eindejaarsactie Groenleer Metaalrceycllng 8.V, Eindejaarsactie Het belang van het scheiden en het verantwoord afvoeren Van onze afvalstoffen wordt steeds duidelijker. Groenleer Metaalrecycling is al jaren een vertrouw d adres voor uw oude ferro en non-ferrometalen. Voor iedereen die vanaf vandaag met hun metiden en ijzer bij ons komt ligt er een leuke attentie klaar! (het materiaal moet wel een minimale waarde vertegenwoordigen van 10,- en loopt zolang de voonaad strekt, Tattentie per leverancier) Doordeweeks geopend tussen 7.30 uur en 17.00 uur. Dit jaar nog geopend op zat. 22 november en zat. 13 december tussen 7.30 uur en 11.30 uur. Industrieweg 13 te Zierikzce T. 0111-412SÓ8 E. infoCögroenieer.com 1%vu\\.G80EM.EEH.eOM 1 "Her IT ZATEfe pag! 6~H ÊEAK teTf MÉT oi£- uoNicew DoeKi LELYSTAD - Specialisten van de IJs- selmeerziekenhuizen hebben het vertrouwen in de tijdelijke raad van bestuur opgezegd. Dat lieten artsen van de ziekenhuizen in Em- meloord en Lelystad gisteren in een brief aan de raad weten. Vol gens de specialisten schiet be stuursvoorzitter Norbert Hoefsmit te kort en toont hij 'geen enkele empathie naar patiënten in de re gio'. De specialisten stellen dat zij niet op de hoogte waren van het rapport over de luchtkwaliteit in de operatiekamers. ZOETERMEER - Eigenaren van au to's kunnen hun kentekenbewijs vanaf april 2009 digitaal schorsen. Ze hoeven daarvoor dan niet meer naar het postkantoor, maar kun nen op elk moment van de dag in loggen op de website van de RDW. Daar kunnen zij de geldig heid van hun eigen kentekenbe wijs tijdelijk wijzigen. Dat heeft de RDW gisteren gemeld. Als iemand voor een langere periode geen ge bruikmaakt van een voertuig, hoeft hij in die periode geen mo torrijtuigenbelasting te betalen. DEN HAAG - De Haagse wethouder Jetta Klijnsma volgt zo goed als ze ker staatssecretaris Aboutaleb van Sociale Zaken op, die burgemees ter van Rotterdam wordt. Komend weekeinde wordt de knoop vol gens ingewijden doorgehakt. De nieuwe staatssecretaris zou volgen de week worden gepresenteerd. Zij zou dan direct een week later met minister Donner de begroting Sociale Zaken in de Tweede Ka mer moeten verdedigen. Klijnsma zou dit weekeinde nog willen den ken over de overstap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4