Hoek tolt Volendam doorgaans dol Eigenwijze Bekele toch in Zevenheuvelenloop Walter de Leeuw zet Roadhouse Roadies deelt rake klappen uit 4 44 Zaterdag 15 november 2008 PZC Zeeuws-Vlamingen verloren nog nooit van club uit palingdorp. Ethiopisch loopwonder negeert beginnende stressfractuur in knie. Tafeltennisser begint paralympische missie in Venezuela. Hoek gaat vandaag over de duizend o e 0 0 •LIJ 0 ZZZ" 0 at? a f™"- '1 0 W door Rudy Boogert MIDDELBURG - Geen prettiger tegen stander voor Hoek dan Volendam. Acht keer speelden de teams tegen elkaar in de hoofdklasse, nog nooit verloor Hoek. Zes keer won de Zeeuws-Vlaamse ploeg, twee keer werd het gelijk. Doelsaldo: 23 voor, 9 tegen. Hoek kan vandaag met een gerust hart in de spelers bus stappen voor de 235 kilometer naar het palingdorp. Maar deden IJsselmeervogels en Sparta Nijkerk dat eerder dit sei zoen ook niet? IJsselmeervogels kwam van een koude kermis thuis (3-1) en Sparta Nijkerk werd zelfs vernederd in het zogenaamde Kwa- bo Stadion van Volendam: 7-2. Een ander noemenswaardig duel is het duel met Zwaluwen'30 waar in Volendam de laatste minuten speelde met vijf Tollen: Kees 1, Kees 2, Leon, Nick en Martin. Hoek moet het vandaag nog altijd doen zonder de disciplinair ge schorste Björn Langeveld, één van de vier spelers in de huidige selec tie die al eens eerder met Hoek te gen Volendam speelde. Geert Bos- schaart, Thomas Ragut en Jeroen van de Broeke zijn de andere drie. De ploeg van trainer Gaby Dema- net hoopt een vervolg te geven aan de ongeslagen reeks van vier wedstrijden. Hoek gaat vandaag op bezoek bij Volendam in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg verloor in acht duels nog nooit van Volendam. door Wilko Voordouw SCHIPHOL - Hij ziet het als een lu cratief en nuttig tussendoortje, Ke- nenisa Bekele. Het 26-jarige Ethio pische loopwonder verschijnt mor gen aan de start van de Zevenheu velenloop. De 25ste editie van de loop met start en finish in hartje Nijmegen mikt op een wereldrecord. De snel ste 15 kilometer op de weg staat nu op naam van de Keniaan Felix Limo. Hij liep in 2001 tussen Nij megen en Groesbeek een tijd van 41 minuten en 29 seconden. Maar die ambitie zal misschien niet worden gehaald. Want Bekele, die afgelopen zomer op de Spelen in Peking heerste op de 5000 en 10.000 meter, kwakkelt met een pijntje aan zijn rechterknie. Giste ren, na aankomst op Schiphol en een persconferentie, ging Bekele sa men met zijn manager Jos Her mens naar het Bronovoziekenhuis in Haarlem. Voor een mri-scan van het gewricht. „We willen absolute zekerheid", zegt Hermens. Bekele is duidelij ker. „Ik ga mijn carrière niet in de waagschaal stellen voor een weg wedstrijd." Toch, enkele uren later, was de lezing dat Bekele gewoon aan de start zal verschijnen. On danks dat de mri-scan uitwees dat de atleet een beginnende stressfrac tuur heeft. „Het bot is zelfs licht ontstoken", zei Hermens gister middag vanuit de auto. De arts gaf Bekele het klemmende advies om van de wedstrijd af te zien. De fysiotherapeut sloot zich daarbij aan. En ook Hermens is er tegenstander van dat zijn atleet aan de start verschijnt. „Maar die jongen is zo stronteigenwijs... Hij zei me dat het wel zal gaan, dat de pijn na de warming-up wel voor bij zal zijn." Bekele sprak enkele uren eerder van 'lichte pijn, niets bijzonders'. Want: „Ik heb sinds de Spelen nog twee wedstrijden gelopen en daar na heel rustig getraind. Ik ben in heel goede vorm. In wereldrecord- vorm? Ik zit er in ieder geval heel dicht bij." Bovendien vertrouwt de atleet op zijn luxehaas èn jongere broer Tariku, die tempo maakt bij de aanval op de toptijd van Limo. Het zelfvertrouwen van Bekele is Kenenisa Bekele doet morgen in de Zevenheuvelenloop een aan val op het wereldrecord 15 kilo meter. De Ethiopiër loopt on danks een knieblessure. vele malen groter dan de 1.74 me ter die hij meet. Op de vraag of hij een grotere atleet is dan dat andere Ethiopische loopwonder Haile Ge- brselassie: „Ik ben acht jaar jonger dan hij. En ik heb nu al een prij zen- en recordlijst die veel groter is dan die van hem op zijn leef tijd." Jos Hermens erkent dat er een gro te rivaliteit is tussen de twee. „Naar de buitenwacht toe veinzen ze vrienden te zijn. Maar geloof me: die twee gaan heus niet bij el kaar op visite." door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - De poolbiljarters van Roadhouse Roadies deden in de regionale tweede klasse goede zaken. Het dubbelprogramma le verde twee dikke overwinningen op, 0-9 bij The Goons en 1-8 tegen Khalu's AA in Zevenbergen. Ook Roadhouse United en Cue's Reac tion wonnen. In het duel met Dis Pas Pool uit Roosendaal moest alleen Stefan van Rossum een partij inleveren. door Kim 't Hooft VLISSINGEN - De paralympics van 2012 zijn het doel van Walter de Leeuw. De eerste stop op weg naar Londen zijn de open Venezolaan se kampioenschappen die van 19 tot en met 23 november worden gehouden. De 31-jarige tafeltennis ser uit Vlissingen gaat op Isla Mar garita op jacht naar een eerste suc ces. Walter de Leeuw, in het dagelijks leven leerkracht van groep 6 op Roadhouse Rookies was het enige Middelburgse team dat een neder laag leed. Alleen Rinus Witte wist zijn twee partijen te winnen, waar door hij nog ongeslagen is. De Vlissingse nummer twee van de ranglijst Cue's PerfAction leed een pijnlijke nederlaag tegen Run out: 2-7. Pim Stil en Mark Schel ling scoorden. Cue's Reaction deed het heel wat beter: een 2-7-ze- ge bij hekkensluiter By Default in Tilburg. OBS de Vossenburch, prijst zich ge lukkig dat hij naar Venezuela kan afreizen. „Ik ben blij dat mijn werkgever het voor mij mogelijk maakt om aan dit toernooi deel te nemen." Waarom kiest De Leeuw dan voor een toernooi zo ver weg van huis? „Om een kans te maken op deelname aan het EK in 2009 zal ik punten moeten winnen ten opzichte van Europese spelers. En op dit toernooi zullen weinig Euro peanen aanwezig zijn." De Leeuw is de huidige nummer 46 van de wereld. „Ik ben sinds mijn selectie voor het Nederlands team een jaar geleden extra gaan trainen bij TTC Middelburg, on- Hoorn J Volenda Amsterdam Putten Spakenburg Nieuwegeip Veependaal Bennekom Gouda^ A' Werkendam* enkele reis PZC Willem Adriaansens |bron ANWB plaats Club Hoorn Zwaluwen'30 0 Volendam Volendam - r-; Putten SDC Putten Bennekom Bennekom Nijkerk Sparta Nijkerk Spakenburg Spakenburg IJsselmeervogels Amsterdam Ajax Veenendaal GVW J"— Dovo 1ZJ Nieuwegein Geinoord 1 i Gouda Jodan Boys Werkendam Kozakken Boys Totaal vetgedrukte reizen heeft Hoek al gemaakt afstan 249.6 235 220.7 213,9 211,9 210,5 210,5 208,9 204,5 204,5 172,3 153,3 143,5 2639,1 Met de uitwedstrijd tegen Volendam passeert Hoek vandaag de grens van duizend kilometer. De reis is de op één na verste die de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser dit seizoen moet maken. In de rest van het seizoen krijgt de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser nog ruim 1500 kilometer voor de wielen. Kenenisa Bekele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46