Tom Boere baalt van verlies van PSV balanceert tussen hoop en vrees Van Nistelrooij: Ik heb besloten te vechten Tweede zege schakers op Olympiade Ajax-icoon Wolfs overleden AS Roma haalt 9-jarige Braziliaan NAC weer aan kop van eredivisie Grote achterstand dreigt voor Eindhovenaren bij verlies tegen Ajax. 42 Zaterdag 15 november 2008 PZC Ajacied Tom Boere (rechts) achtervolgt een speler van Feijenoord. foto Cris Toala Olivares MADRID - Ruud van Nistelrooij is vast van plan op het hoogste ni veau terug te keren. De knie van de spits van Real Madrid is in Amerika bij de specialist Stead- man onder het mes gegaan. „Zon der deze operatie was mijn loop baan voorbij geweest", verklaarde de Nederlander gisteren. Van Nis telrooij is 32, maar ziet nog vol doende uitdagingen om het lange herstelproces door te komen. „Het wordt een zware tijd. Ie hebt maar twee keuzes: opgeven of vechten. Ik heb besloten te vechten." DRESDEN - De Nederlandse scha kers hebben ook hun tweede wed strijd op de Olympiade in Dresden gewonnen. Het kwartet Van Wely, Smeets, l'Ami en Werle versloeg Venezuela met 3-1. Gisteren was de ploeg met 3,5-0,5 veel te sterk voor Bangla Desh. De zege was te danken aan de laat ste twee. L'Ami was met wit te sterk voor Rafael Prasca Sosa. Wer le, die met de zwarte stukken speelde, versloeg José Sequera Pao- lini. Van Wely liet Iturrizaga ont snappen naar eeuwig schaak. AMSTERDAM - Sjakie Wolfs, ver moedelijk de beroemdste materi aalman van Nederland, is overle den. Wolfs is 76 jaar geworden. De materiaalman was vanaf 1975 dagelijks bij de Amsterdamse club in touw en genoot het vertrouwen van veel spelers. Hij mocht bij wedstrijden ook altijd naast de technische staf plaatsnemen op de bank. In 2003 nam hij afscheid van de club. De laatste jaren van zijn le ven sleet Wolfs in een Amster dams verpleeghuis. RIO DE JANEIRO - Real Madrid haal de onlangs de 16-jarige Alipio, de nieuwe Ronaldo, naar Spanje. Bra ziliaanse voetballers kunnen ech ter niet jong genoeg zijn voor greti ge Europese clubs. AS Roma blijkt afgelopen zomer Caio Werneck te hebben aangetrokken. Dit speler tje uit )uiz de Fora is pas 9. Caio viel, volgens het blad O Globo, de Italianen op tijdens êen clinic in Petropolis, in de buurt van Rio de Janeiro. Het piepjonge talent ver huisde naar Rome in gezelschap van zijn zwangere moeder Ales- sandro, die in januari zal bevallen. BREDA - NAC Breda is weer de trot se koploper van de eredivisie. De ploeg versloeg gisteravond Hera cles met 3-0. NAC speelde een moeizame eerste helft, maar sloeg daarna via Cairo, De Graaf en Zwaanswijk (strafschop) toe. Ajax en AZ kunnen morgen, als ze win nen, langszij komen. De topper in de eerste divisie tus sen nummer twee Excelsior en nummer drie RKC Waalwijk ein digde in ï-r. Daardoor kan koplo per VW-Venlo vandaag verder uit- lopen op de achtervolgers. door Frank van den Heuvel EINDHOVEN - Cruciaal voor PSV's kansen in de titelstrijd wilde Huub Stevens de wedstrijd van morgen nog niet noemen. „Daar voor is het nog te vroeg." Maar het lijdt geen twijfel dat de druk mor genmiddag hoog is voor de rege rend landskampioen. Een volgen de nederlaag zou het verschil met Ajax al doen oplopen tot zeven punten. „Dat is niet onoverbrug baar, wel groot. En het gaat niet al leen om Ajax. In dat geval groeit het gat met meer ploegen", beseft Stevens. PSV putte woensdagavond nieuwe hoop uit het duel met AZ. De be kerwedstrijd ging verloren (1-0), maar het spel vertoonde tekenen van herstel. „We hebben een groot deel van de wedstrijd gecontro leerd", zei Stevens. „Maar AZ had meer mogelijkheden, waardoor zij het verdienden om door te gaan." Na de kansloze nederlaag bij NEC, afgelopen zaterdag, stonden de da gen vooral in het teken van 'het be waren van de rust en het uitspre ken van vertrouwen', aldus Ste vens. „Want dat vertrouwen krij gen de spelers in zo'n moeilijke fa se niet van buitenaf. Stevens haalde gisteren de omstan digheden rond PSV's competitiene derlagen er maar eens bij. Drie van de vier verliespartijen volgden op een Europese beproeving. „Dat wordt vaak vergeten, maar qua psy chische en fysieke belasting zijn wij in zo'n geval in het nadeel. De tegenstander is vaak frisser." Tegelijkertijd is PSV niet anders ge wend. De ploeg is immers al bezig aan zijn twaalfde achtereenvolgen de Champions League-seizoen. De extra belasting wordt pas een pro bleem als de ploeg niet goed draait. Stevens: „Dat klopt. Ik zeg ook niet dat het de enige reden is. Het is ook zeker geen excuus." Morgen draagt zowel PSV als Ajax De topper tegen Ajax komt voor PSV niet op een prettig moment. De ploeg verliest wedstrijd na wedstrijd. Trainer Huub Stevens ziet echter lichtpuntjes. een zware midweekse bekerwed strijd met verlenging en een onbe vredigend resultaat met zich mee. De Amsterdammers blameerden zich in Volendam. De ploeg van Marco van Basten kreeg drie dagen eerder ook al een tik te verwerken met de ernstige blessure van Klaas-Jan Huntelaar. De absentie van de topscorer komt PSV niet slecht uit. Stevens: „Elke trainer zou een speler als Klaas-]an erbij willen hebben... Maar ik kijk nu niet naar Ajax, wij hebben onze ei gen besognes." Die zijn ook van fysieke aard. Zo staat er een vraagteken achter Afel- lay. De middenvelder heeft last van een tik die hij woensdag tegen zijn enkel kreeg en liet de training van gisteren aan zich voorbij gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44