Cultuur Eigen werk liefst met blazers Site bundelt kunstaanbod Alléén vandaag veilingkranten Jazzsaxofonist Mischa van der Wekken speelt morgen in Zierikzee. Nell Nijssen winnaar van Strellus Poëzieprijs At the Close of Every Day treedt op in Spot Edison Reinders voor project blaasorkesten Strijkkwartet speelt in concertzaal Ter Reede 5 indoor skydivef godypaint en sessies p«soon) f f0toshootpeIS0° Pak uw kans op vele euro's voordeel CBK Zeeland lanceert in samenwerking met PZC digitaal platform. PZC Zaterdag 15 november 2008 39 Saxofonist Mischa van der Wekken (1979), oorspronkelijk uit Zierikzee afkomstig, bracht onlang de cd Mo mentum uit. Het is zijn debuutal bum als bandleider. Morgenmiddag treedt Van der Wekken met zijn kwintet op in Zierikzee. door Mischa Beckers ZIERIKZEE - Al tijdens zijn studie aan het Haagse Conservatorium speelde Mischa van der Wekken in de KC Big Band. Daarmee begeleid de hij gerenommeerde musici als Jim McNeely, Kenny Wheeler en Michael Brecker. Later ging hij op treden met onder meer de Hol land Big Band, Young Sinatra's Mil lenium Jazz Orchestra en Rotter dam Jazz Orchestra. Met zijn eigen kwintet maakt hij muziek die in het verlengde daarvan ligt. „Altijd lastig om een label op je muziek te drukken. Stempels als hard- of postbop passen niet. Ik speel wel This is for Albert van Wayne Shorter. Dat stamt uit de tijd dat hij bij de Jazz Messengers zat en dat komt wel in de buurt van bebop. Eigenlijk is mijn mu- 'lk zocht er een trompettist voor en qua stijl paste Eric Vloeimans daarin perfect' ziek gewoon hedendaagse jazz. Na tuurlijk hoor je er mijn eigen in vloeden in terug en dan met name Kenny Wheeler en het latere werk van Wayne Shorter", zegt Van der Wekken. Hij treedt op met genoemde big bands en eigen ensembles, maar speelt ook saxofoon in de orkesten van musicalproducties zoals Tar- zan, Dirty Dancing, Evita en Bub- blin' Brown Sugar„Dat is mij werk." Aan het Conservatoire de Paris be kwaamde de saxofonist zich enke le jaren geleden tevens in het com poneren en arrangeren. Voor Mo mentum schreef hij dan ook, op Traveling night van Enrico Rava en Shorters This is for Albert na, alle nummers zelf, waaronder een sui te voor saxofoonkwartet. Op de cd speelt een aantal extra nationale en internationale muzikanten mee Mischa van der Wekken: „Eigenlijk is mijn muziek gewoon hedendaagse jazz.' onder wie, in drie nummers, ster trompettist Eric Vloeimans. „Mijn eigen composities hoor ik het liefst met meerdere blazers. Het titelnummer Momentum is daar een goed voorbeeld van. Ik zocht er een trompettist voor en qua stijl paste Eric Vloeimans daar in perfect. Drummer Jasper van Huiten, die normaal deel uit maakt van mijn kwintet, speelt in Gatecrash, de band van Eric Vloei mans. Hij stelde direct voor Eric op te bellen. Die deed graag mee." Live brengt Van der Wekken zijn nummers dus met een kwintet. Voor de uitvoering is dat, met uit zondering van het titelnummer dat speciaal voor drie blazers be- stemd is, geen probleem. Hij schreef zijn muziek namelijk zo dat ze zelfs met een kwartet goed uit te voeren zijn. Erg flexibel, net als de samenstelling van zijn band. In Zierikzee speelt Van der Wek ken niet met zijn voltallig kwintet. Trombonist Michael Rörby is er niet bij. „Natuurlijk staan nummers van Momentum op het repertoire. Om dat de meeste muzikanten waar ik mijn kwintet mee vorm ook in di verse andere ensembles spelen, zet ik vaak verschillende gastmuzikan- foto Frank Kramer ten in. Van hen kan ik niet verlan gen dat ze alles van mijn cd klakke loos meespelen. Daarom komen er bij mijn optredens ook enkele stan dards voorbij. Ik wil immers niet dat mijn gastmuzikanten continu gespannen naar bladmuziek turen, maar zich comfortabel voelen bij het gekozen repertoire." Kwartet Mischa van der Wekken, mor genmiddag' in café De Gekroonde Sui kerbiet, Zierikzee. Aanvang: 17.00 uur. Bezetting: Mischa van der Wekken (saxofoon), Nicola Andrioli (piano), Francesco Angiuli (bas) en Salie de Jong (drums). GOES - Nell Nijssen uit Goes heeft met De belofte de Strellus Poëzie prijs 2008 gewonnen. Er waren 169 inzendingen uit Nederland en Vlaanderen voor deze jaarlijkse poëziewedstrijd van uitgeverij De Vleermuis. De prijsuitreiking was gisteren in Goes. De hoofdprijs is een ingelijste pointillistische pente kening van Pim Bronkhorst. Deze staat ook op het omslag van de bundel Het derde oog, waarin de beste inzendingen zijn verzameld. MIDDELBURG - De band At the Clo se of Every Day treedt vanavond op in De Spot in Middelburg De groep van Minco Eggersman en Axel Kabboord speelt melodieuze luisterliedjes: een mix van melan cholieke pop en emo. In het voorprogramma staat de Zeeuwse band He Shot Arrows, be staande uit Benjamin en Christof- fer van Teijlingen. De twee spelen ingetogen akoestische nummers. De zaal gaat open om 21.00 uur. OOST-SOUBURG - Met zijn cd Blaos mich 't landj door heeft Gé Rein ders een Edison gewonnen in de categorie Wereldmuziek. De Lim burgse troubadour nam de cd op samen met twaalf blaasorkesten uit heel Nederland, uit elke provin cie een. In Zeeland was dat mu ziekvereniging Vlijt 8c Volharding uit Oost-Souburg. Het nummer, As se mós goan, verscheen op sin gle. De Edison wordt op 28 novem ber in Eindhoven uitgereikt. VLISSINGEN - In de serie City Con certen in Vlissingen speelt morgen het Deneys Quartet. Het optreden in de concertzaal van Ter Reede (ingang hoofdreceptie aan de Vre dehoflaan) begint om 11.30 uur. De zaal gaat om 11.00 uur open. Het Deneys Quartet bestaat uit de violisten Valentin Pribilovsky (1984) uit Rusland, Olga Petrashke- vich (1981) uit Wit-Rusland, Evge- nii Lopin (1983) uit Oekraïne en celliste Aygul Pribilovskaya (1983) uit Rusland. Kijk op www.veilingkranten.nl voor de volledige veilingvoorraad. Honderden nieuwe producten van regionale ondernemers tegen spotprijzen. U kunt bieden van 14 t/m 21 november tot 21:00 uur. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Het Centrum voor Beeldende Kunst Zeeland (CBK Zeeland) heeft gistermiddag, in sa menwerking met de PZC, de web site kunstinzeeland.nl gelanceerd. Dit nieuwe platform bundelt het complete expositieaanbod in de provincie. De nieuwe website is bedoeld om kunstliefhebbers één adres te bie den waar ze snel kunnen nagaan wat de verschillende Zeeuwse gale ries, musea en kunstcentra op dat moment aan beeldende kunst te bieden hebben. CBK Zeeland wil op deze manier het kunstaanbod voor belangstellenden in- en over zichtelijker maken. Tegelijkertijd is het voor exposanten en kunstaan bieders een mogelijkheid om het publiek beter te bereiken. Behalve als agenda voor beeldende kunst wordt het platform gebruikt om beelden in de openbare ruim te te inventariseren. In samenwer king met de gemeenten wil CBK Zeeland een compleet bestand op bouwen van alle buitenbeelden in de provincie. Naast een openbaar gedeelte is de website te gebruiken om informatie over zaken zoals de staat, het onderhoud en het eigen dom van de beelden op te slaan. Deze informatie is uitsluitend toe gankelijk voor bestandbeheerders bij de desbetreffende gemeente. Kunstinzeeland.nl is ook ingebed in de website van de PZC, omdat de krant het belangrijk vindt com plete informatie over het kunstaan bod rechtstreeks te kunnen aanbie den. Voor CBK Zeeland is daarbij het voordeel dat het via deze weg kan rekenen op extra belangstel ling voor zijn platform. Kathrin Ginsberg, directeur van CBK Zeeland, zei gisteren blij te zijn met het resultaat. „Dit moet dé plaats worden waar je moet zijn als je wilt weten: wat en wie is er op kunstgebied allemaal te zien in Zeeland? En dat is echt een hoop." Kunstinzeeland.nl is te raadple gen via de website van de PZC: www.pzc.nl/kunstinzeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41