Zeeland Na het bruggetje komt de groene golf 2400 Euro voor lunch met Peijs Nieuwe fietsverkeersstromen rond Middelburgse Schroebrug Maandag is het grote werk op en rond de Schroebrug af. ALGEMENE WATERSCHAPS PARTIJ Politiek NEE www.stemAWP.nl Walcherse Junior Kamer haalt met veiling 61.750 euro op. w PZC Zaterdag 15 november 2008 I 2 7 Over de toegang van de voetgangerstunnel worden twee fiets- bruggetjes gebouwd. PZC Willem Adriaansens bron gemeente Middelburg foto's Peter Sneltjes- door Theo Ciele MIDDELBURG - Het wordt afkicken voor de liefhebbers van fietscros- sen. Gisteren bood het passeren van het kanaal van het centrum naar de Middelburgse Schroeweg nog genoeg hindernissen. Een stukje door het zand, passeren van de strook met ongelijke tegels, scherpe bocht, afdaling tunneltje in, ondergrondse slalom langs de hekken en tegenliggers en vervol gens nog een echte kuitenbijter, het colletje in de richting van Rijkswaterstaat waarna de brug in zicht kwam. De veldrijders zijn vanaf maandag hun trainingsparcours kwijt. Dan hebben de asfalteringsmachines hun werk gedaan en ligt er aan bei de zijden van de brug een strakke strook asfalt. Dit weekeinde wordt het grote werk rond, op en naast de Schroebrug afgerond. Wat rest is de 'finetuning', het afstellen van de verkeersregelinstallatie. Voor de duizenden fietsers die dagelijks de brug passeren komt daarna een einde aan de omleidingen. Het gezamenlijke project van pro vincie (de bruggen) en gemeente (de wegen) heeft tot doel om te zorgen dat fietsers zo weinig moge lijk de drukke Schroeweg en Het Groene Woud hoeven over te ste ken. Dat is goed voor de verkeers veiligheid en goed voor de door stroming van het verkeer. Dat is be reikt door aan beide zijden van de brug fietspaden voor beide richtin gen te maken. Om ruimte voor de fietsers te maken, moesten de voet gangers van de Schroebrug wijken. Voor hen is een kleine ophaalbrug naast de grote gemaakt. Het aanpassen van de verkeersre gelinstallatie, spoorwegovergang, 'Voor duizenden fietsers komt een einde aan de omleidingen' onderhoud aan de rijbanen en aan passen van de fiets- en voetpaden kost circa 1,1 miljoen euro. De bouw van de brug is voor 2,5 mil joen euro aanbesteed. Gaandeweg het project werden de plannen hier en daar nog bijge steld. Zo dreigde een opstopping van fietsers op de hoek Vlissingse- straat-Blauwedijk. Om dit te voor komen zijn twee miniviaductjes over de ingang van de voetgangerstunnel geplaatst. Als straks de fietsers vlotter de overkanten van straten en kanaal kunnen bereiken, is het vervol' gens de beurt aan het snelverkeer. Om het autoverkeer vlotter te la ten passeren wil de gemeente de verkeerslichten op de Schroeweg en Het Groene Woud zo instellen dat er een 'groene golf ontstaat. Het inregelen van de verkeerslich ten kan gebeuren op het moment dat de werkzaamheden rond de Schroebrug zijn afgerond. Volgende week worden eerst de verkeerslichten rond de brug inge steld. Daarna zullen alle verkeerslichten tussen het kruispunt Schroe- weg-Statenlaan/Vrijlandstraat en de Langevielebuitenbrug zo wor den afgesteld dat het verkeer zon der te stoppen door kan rijden. Laatste loodjes Van gisteravond 20.00 uur tot vanochtend 06.00 uur was de spoorwegovergang afgesloten voor alle verkeer, ook voor fiet sers en voetgangers. Van vanavond 19.00 uur tot morgenochtend 10.00 uur worden de wegen naar en op de brug geasfalteerd. Beide kruispunten bij de Schroebrug zijn dan afgesloten. door Emile Calon VLISSINGEN - De stichtingen Sport Zeeland, Behoud Hoogaars en Pa- lazzoli kunnen rekenen op elk een gift van zo'n twintig mille. Tijdens een veiling van de Junior Kamer Walcheren, gisteravond in het Arion Hotel in Vlissingen, werd 61.750 euro opgehaald. Het geld wordt binnenkort overgemaakt op de rekeningen van de drie stichtin gen. Vorig jaar haalden de junio ren 61.443 euro op tijdens een soortgelijke veiling. Tijdens de veiling konden belang stellenden bieden op unieke kavels zoals een lunch met commissaris van de koningin Karla Peijs in het Prinsenlogement in Middelburg. Voor die 'meet greet, inclusief lunch' in de Abdij werd 2400 euro geboden. Om als VIP te gast te mogen zijn bij de Delta-Tour Zeeland^werd duizend euro geboden. En bieders hadden 4300 euro over om met een gezelschap van twaalf perso nen een dag lang te zeilen met een hoogaars over de Oosterschelde. De organisatoren van de veiling durfden van tevoren niet te hopen op zo'n groot bedrag. Vooral niet omdat de ruim 61 mille van vorig jaar al als zeer hoog werd ervaren. Het was de vijfde maal dat de Ju nior Kamer Walcheren deze vei ling hield. Telkens krijgen drie goede doelen het geld dat op die manier wordt opgehaald. I OOK steil >nlir Wisselend assortiment Veilig betalen Betaalgemak BEZORGING IN HEEL NEDERLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29