N m m 'ft 20 Zaterdag 15 november 2008 PZC Langs de Middelplaten Wandeling aan de rand van het Veerse meer. Ongeveer 7,8 kilometer. Middelpla ten^ De schorren aan de zuidrand van het Veerse Meer zijn niet toegankelijk. Maar vanaf de Muidenweg, die er pal langs loopt, zijn ze een open boek. Een wandeling op wielen deze keer, met zicht op wat ooit zee was. tekst Jan van Damme foto Dirk-Jan Gjeltema, foto inzet Chiel Jacobusse TAuidenweg Veerse Meer Start ========o|j^ Oud Sabbinge ajaar 2008, het is een historisch mo ment. Een historische plaats ook. Voor het eerst sinds bijna vijftig jaar geleden het Veerse Meer werd gevormd, is het winterpeil van het meer ver hoogd. Met tien centimeter slechts, nie mand merkt het, maar toch. We staan in de berm van de Muidenweg op de zuidoever van het Veerse Meer, ter hoog te van de Middelplaten. Tussen de buien door. Deze keer wandelen we op wielen, om het rondje gezwind en droog te kunnen maken. De route langs het water biedt onbe perkte mogelijkheden om uit te stappen en de wind door de haren te voelen waaien. Boswachter René Wink van de Vereniging Natuurmonumenten is niet al te enthou- "pzc 1 wiiiemadriaansers siast over de Muidenweg tussen de Oranje Plaat en Wolphaartsdijk. Een ordinaire race baan, mompelt hij als we in zijn jeep weer de weg opdraaien. Maar ja, de afwikkeling van het recreatieverkeer wordt belangrijker gevonden. Daar heeft hij wel weer begrip voor. Hoewel het nu eventjes met de drukte gedaan is. De op gezette afstanden gepos teerde afvalbakken worden net opgehaald om ze in de winterstalling op te slaan. Historisch klinkt al gauw zwaar. Vijftig centi meter onder NAP in plaats van zestig. Het is een eerste stap. De volgende jaren wordt het winterpeil gefaseerd op dertig centime- ter gebracht. Dan zullen de vogels en de boe ren het zeker merken, het verschil tussen zo mer- en winterpeil is dan hooguit enkele tientallen centimeters. De peilverhoging kan gezien worden als een verdere 'verna-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 20