43 media profiel van fiSl °24-3650570 Bananasplit Tita Tovenaar Humor TV Wie Ben Ik? Showroom media@wegener.nl üsm&li PZC Zaterdag 15 november 2008 oude Poets was Nederlands eerste programma met de verbor gen camera, maar opvolger Bananasplit (vanaf 1983) zal altijd dé show met de verbor gen camera blijven. Ruim twintig jaar werd thuis op de bank gehin nikt wanneer de zoveelste BN'er te grazen werd genomen door Ralph Inbar en zijn team. De grap met één van zijn eerste slachtoffers, voetballer Sören Lerby, was één van de meest memorabele. Lerby, destijds getrouwd met Willeke Al- berti, werd witheet toen een zoge naamde PTT-medewerker voor zijn oprit een telefooncel plaatste. De Deen probeerde het groene ge val zelfs om te duwen. Onparle mentair, maar in zijn beste Neder lands maakte hij bezwaar, om ver volgens sportief te reageren toen de kleine gestalte met het glim mende hoofd tevoorschijn kwam. Aan Frans Bauer de eer om op een kanariegele Bananasplitscooter het overleden Tros-icoon op te volgen. Het is de vraag welke BN'er in een bizarre situatie niet direct speurt naar een verborgen camera. En hoewel Bauer de eerste is om toe te geven dat zijn presentatiekwali teiten te wensen overlaten, kan hem een gebrek aan enthousiasme niet worden verweten. hit in Na een eerdere musical worden van Tita Tove naar worden nu nieuwe tv-afleveringen gedraaid. Het verhaal: de tovenaar (Ton Lensink) woont met zijn dochter (Maroesja Lacunes) in een luchtkasteel en is op zoek naar een spreuk om aardbeien (zelf noemt hij ze aardbeziën) in kamelen te veranderen. Barry Stevens kwam voorbij als hulpje Kwark in de le gendarische jeugdserie, die steevast werd afgesloten met 'Dat zien we morgen dan wel weer'. Zoals vaak bij jeugdseries stalen de bijrollen de show. Wat Kluk-Kluk ('ossie possie!') was voor Pipo, wa ren de Grobbebollen voor Ti-ta-to- venaar. Geeltje riep met zijn gekne pen stemmetje te pas en te onpas 'hupsakeeeee!', wat Groentje (ge modelleerd naar een hippie) beant woordde met een sloom 'hé broer.... huhuhuhuhuhu'. De oude reeks kende ruim zeshon derd afleveringen van vijf minu ten, de remake dertien afleverin gen van een kwartier. Vanaf 22 de cember bij Z@ppelin. Erik Brey (Purper) en actrice Manon Novak vertolken de tovenaar en zijn doch ter. Tip: ga met ranja en biskwie- tjes onder je gehaakte oranje met bruine sprei liggen en geniet. De digitale tv-kanalen schieten als paddenstoelen uit de grond. Maar wat is er eigenlijk op te zien? 'Profiel Van' legt er wekelijks een onder de loep. WAT IS HET Humor TV is een van de digitale kanalen van de pu blieke omroep. De zender brengt, zoals de naam al zegt, humor in al zijn verschijnings vormen. Van Nederlands caba ret tot buitenlandse satirische topseries. Humor TV is dage lijks te bekijken van 15.00 uur tot 03.00 uur. SINDS WANNEER Op 15 novem ber 2006 is het themakanaal van start gegaan. Het zou het best bekeken kanaal van de Publieke Omroep zijn met meer dan 1 miljoen kijkers per maand. PROGRAMMERING Humor, hu mor en nog eens humor. 12 uur per dag op tv, 24 uur per dag op internet. De program mering bestaat voor een groot deel uit herhalingen van het Vara-cabaret. Verder zie je (be kroonde) tv-programma's zoals Paul de Leeuws Mooi! Weer de Leeuw, series als Kinderen Geen Bezwaar, buitenlandse series en tv-shows zoals The Office, The Graham Norton Show, Coupling, 'Allo 'Allo, Absolutely Fabulous en Little Britain. Het is een mix van oud en nieuw materiaal. Zo heeft ook het populair satiri sche programma Hadimassa, dat tussen 1967 en 1972 door de Vara werd uitgezonden, een plekje gevonden in de program mering. BEKEND GEZICHT Veel. Van Ne derlandse cabaretgrootheden zoals Bert Visscher, Karin Bloe men, De Vliegende Panters en Dolf Jansen tot veel buitenland se grappenmakers als Graham Norton en French en Saunders. HERHALINGEN Alleen maar. Hu mor TV brengt geen nieuwe programma's. Het zijn allemaal series en shows die eerder al op de Nederlandse publieke zenders te zien waren. OOK VIA INTERNET Ja. Niet al leen is www.humortv.nl een uit gebreide website met natuur lijk een programmagids. Interes santer is de enorme database met cabaretiers en de schier eindeloze hoeveelheid, uiterst komische stukjes cabaret die gegarandeerd een lach gaan ver oorzaken. En je kan er live mee kijken met de tv-uitzendingen. MOEITE WAARD Ja. Er moet meer gelachen worden, want la chen is gezond. Misschien is de website daar nog wel meer ge schikt voor dan het tv-kanaal. Ga er eens een middagje voor zitten, bekijk de filmpjes, speel de grappige spelletjes en lach. nieuwe jas Het was lachen, gieren, brullen van 1990 tot 1999 met Caroline Tensen (de eerste jaren), Ron Brand- steder en André van Duin tijdens Wie Ben Ik?, de eerste commerciële evergreen die gereanimeerd is. De destijds volstrekt onbekende Wen dy van Dijk paradeerde door de - studio met voorwerpen die het pa nel moesten helpen bij het raden van de tekst op hun desk. Het werd hilarisch en volks ('wijd beens lachen') toen Tooske Ragas met teamcaptains Patty Brard en Gerard loling hun plaatsen vanaf september innamen bij de kijkcij- fertechnisch zeer succesvolle va riant bij SBS6. Net als Brandsteder en Van Duin zijn Brard en loling onlosmakelijk met elkaar verbon den. Daarin schuilt volgens de luid ruchtige presentatrice het succes van deze comeback. „Je kunt zien dat we vrienden zijn. We kennen elkaar al 25 jaar. Nog van toen ik bij Luv' zat en hij bij het Tros Top 50-showballet. Dat is voor mij 30 kilo en voor hem 300 extensions geleden. Dit succes hebben we sa men en ik ben heel blij dat ik ach terop mag springen bij hem." De eerste afleveringen zitten er al op. Niet getreurd: met oud en nieuw komt nog een speciale editie. In de NCRV-klassieker Showroom (1977-1983) speur den Jan Fillekers en Henk van der Horst stad en land af op zoek naar paradijsvogels. De maan delijkse uitzendingen portretteer den landgenoten die bij velen nog op de harde schijf staan. Zoals Dirk van Noort, die niet geloofde dat er iemand op de maan was geweest. De heer Gadella, die thuis met zijn halmapoppetjes zijn eigen Olympi sche Spelen naspeelde en de 80-ja- rige Sjoke Jansen uit Brabant, die nimmer een telefoon had gezien. De gebroeders Bijmholt leefden in hun Drentse huisje zonder gas en elektriciteit, omdat moeder dat veel te gevaarlijk achtte. Ook over Daan Modderman en zijn lijkkoets werd ruim 25 jaar later nog gespro ken. Aan de immer empathische Joris Linssen nu de taak nieuwe spraak makende types voor de camera te halen. Linssen draaft wel wat door wanneer hij fantaseert over het ef fect van deze remake, bleek uit een interview. „Hopelijk stimuleert het de kijker meer eigenheid te tonen en weer eens met een ambachte lijk gezette kop koffie een goed ge sprek aan te gaan, in plaats van met een Senseo achter de compu ter te kruipen." Ton Lensink en Maroesja Lacunes (boven) gaven Tita Tovenaar een gezicht, Erik Brey en Manon Novak (onder, links) volgen hen op. Frans Bauer heeft de eer om op een kanariegele scooter Ralph Inbar, het overleden Bananasplit-icoon, op te volgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 143