media heimwee tv Nieuw(s) In De Hoofdrol Zeg 'ns Aaa 't Schaep Met De Vijf Pooten Ook omroepen kunnen hun geld maar één keer uitgeven. Dus waarom risico lopen met een nieuw probeersel, terwijl een succes uit vroeger tijden in een handomdraai valt te reanimeren? Bernice Breure nam de hausse aan remakes van oude tv-hits onder de loep. I *4 media@wegener.nl PZC IÜ3 024-3650570 Zaterdag 15 november 2008 In de serie Heimwee TV worden elke week series uit het verleden belicht die de geur van nostalgie ademen. Deze week: The X-fi/es door Stefan Dölcken The truth is out there, vrij vertaald: de waarheid is ergens daar buiten. Zo luidt de ondertitel van The X-files, een van de meest populaire sciencefictionse- ries aller tijden. Het zou tot sei zoen zes duren, voordat die waar heid eindelijk boven tafel kwam. Om vervolgens weer verdraaid te worden door een manipulatieve en allesoverheersende overheid, die weet van het bestaan van bui tenaardse wezens en er zelfs mee samenwerkt, maar over lijken gaat om dat geheim te houden. De premissie van The X-Files is ei genlijk heel simpel. De FBI-agen- ten Dana Scully en Fox Mulder on derzoeken zaken die andere FBI-mensen belachelijk of onge loofwaardig vinden. Deze zoge noemde X-dossiers gaan bijvoor beeld over mensen die spontaan in brand vliegen, vampiers, of ontvoe ringen door buitenaardse wezen. Niet echt alledaags, zou je zo zeg gen. Toch benadert Mulder deze za ken zoals een politieagent een au to-ongeluk. Scully daarentegen be kijkt alles vanuit wetenschappelijk perspectief Als het niet bewezen kan worden, bestaat het niet, luidt haar motto. Het is deze tegenstel ling die The X-Files, hoe belachelijk de onderwerpen soms ook zijn, ge loofwaardig maakt. Chris Carter, geestelijk vader van The X-Files, zei ooit dat de serie nooit zo lang zou hebben gelopen zonder de chemie tussen David Duchovny's Mulder en Gillian An dersons Scully. Het is, om in Hol- foto GPD lywoodtermen te blijven, a match made in heaven. Zo wordt Scully be zwangerd door aliens (of is het de overheid?) en half dood achtergela ten in een ziekenhuis met een chip in haar nek, die haar later zou gene zen van kanker. Mulders vader wordt vermoord, zijn zus ontvoerd door de overheid (of zijn het de aliens?) om nooit meer terug te ke ren en zijn moeder pleegt zelf moord. Maar samen kunnen onze twee helden alles aan. Ze houden van elkaar zonder het te zeggen. Noemen elkaar bij de achternaam en delen hun eerste kus pas aan het begin, van seizoen zeven. Met het definitieve vertrek van Duchovny uit de serie in seizoen negen, komt vrij snel een einde aan The X-Files. De chemie is zoda nig verstoord dat ook de komst van nieuwe acteurs aan de zijde van Scully, geen redding biedt. De serie die in september 1993 begon, wordt in mei 2002 opgedoekt. De eerste vijf seizoenen van de se rie werden opgenomen in Vancou ver in Canada. De stad en de om ringende natuurgebieden boden tientallen prachtlocaties, die pre cies aansluiten bij de stemming van de verhalen: donker en ge heimzinnig. Velen zien dan ook niet het vertrek van Mulder als het begin van het einde, maar de ver huizing van Vancouver naar Los Angeles. Het succes van The X-Files leverde het bewijs dat science fic tion een groot publiek kan trek ken. Belangrijker nog is de wijze les van Mulder en Scully: vertrouw niemand, zeker niet de overheid. KERSTSPECIAL Na jaren hard werken tijdens kerst, is Chantal Janzen dit jaar vrij. Wat doe je dan? Juist ja, werken. „Ik dacht: als ik nu eens die ideale kerst ga vieren? Met sneeuwballengevechten, glühwein bij de haard, heerlijk eten en goede gesprekken." Dus maakt ze voor de Avro een kerstspecial, waarin ze negen bekende collega's ontvangt in Chalet Chantal in Zwitserland. Het re sultaat is op eerste kerstdag vanaf 20.20 uur te zien op Nederland 2. MUZIEKDRAMA De NPS lanceert eind december Flow, een nieuwe dramase rie vol hiphop, soul en r&b. Onder anderen Yorick van Wageningen, Big Boy Caprice, Salah Edin en Senna zijn vanaf 30 december (Nederland 3) te zien in het negenluik over tien jonge, zeer getalenteerde muzikanten die hun droom najagen. Voor de serie worden dertig nieuwe nummers gecomponeerd. TRAPEZE Na schaatskunsten en dansescapades gaan enkele BN'ers de lucht in. Aan de trapeze welteverstaan. RTL4 zendt op zaterdag 20 december (20.00-22.00 uur) het KerstSterrenCircus uit en Sanne Wallis de Vries, Herman den Blijker, Najib Amhali en Danny de Munk zijn al in training. Meer namen volgen. Kinderrechtenorganisatie KidsRights organiseert de show om de uitrei king van de Internationale Kindervredesprijs te vieren. Op 14 december zijn in De Weg Naar Het KerstSterrenCircus de repetities van de sterren te volgen. Reanimatie-tv: Frits Sissing is vanaf morgen (zondag) de nieuwe Mies in de remake van In De Hoofd rol. Als dat maar goed gaat. De televisievorstin, die .zes miljoen kijkers trok met het tv-dagboek, is niet te evenaren. In de remake wordt gekozen voor mensen die middenin hun werkzame leven staan, terwijl toen vooral (bijna) af zwaaiende artiesten vergast wer den op een lange rij aan oude vrienden en bekenden. Dat het pro gramma legendarisch was, blijkt wel uit het feit dat zelfs op YouTube fragmenten staan. Voor de eerste aflevering is Gerard Joling uitverkoren. Dat roept de vraag op: is er iets van hem dat we nog niet weten? Een stoet collega- BN'ers trekt voorbij, onder wie Patty Brard, Nance Coolen, Patri cia Paay en Karin Bloemen. Het lieflijke imago van het programma liep een deuk op door de rel rond om Joling en zijn vroegere maatje Gordon, die straks schittert door af wezigheid. De blonde Topper vroeg volgens Geer 8.000 euro om te komen opdraven. De makers concludeerden dat Goor 'minder een vriend' van Gerard was dan ge dacht. Toch blijft de gedachte han gen: wordt er soms wel wat be taald? Het ging toch om een ode? Niet de Vara, maar RTL4 blaast één van de meest succesvolle comedy's uit de Nederlandse tv-ge- schiedenis (1981-1993) nieuw leven in Vanaf januari worden dertien nieuwe afleveringen van Zeg 'ns Aaa opgenomen met Carry Tefsen (de 'assistente', lees poetshulp, van dokter Van de Ploeg), Kiki Classen en Hans Cornelissen uit de oude cast. Na twee Zeg 'ns Aau-toneel- stukken bleek het verhaal rond de doktersfamilie efi aanhang nog al tijd warm onthaald te worden. De opnamen vinden waarschijnlijk plaats in de vroegere studio. Niet alles blijft bij het oude: Mien Dobbelsteen assisteert inmiddels Gert-Jan van de Ploeg, die de art senpraktijk van zijn moeder Lydie heeft overgenomen. Zij woont met echtgenoot in hun tweede huis in Frankrijk. Tefsen spreekt van 'een groot thuiskomen'. Ze zinspeelde in een interview op een weerzien met haar tv-man Koos, gespeeld door John Leddy, die vriendelijk bedankte voor de remake. Tefsen geeft nog niet op: „Het lijkt me al geweldig als hij in één aflevering als Koos optreedt." Leuk weetje: Zeg 'ns Aaa was destijds ook op de Spaanse, Engelse en zelfs Nieuw- Zeelandse tv te zien. De KRO kan geen genoeg krijgen van tante Door, kroegbaas Kootje en Mooie Lena. Na het suc cesvolle 'eerste' seizoen van 't Schaep Met De Vijf Pooten, eind 2006 met gemiddeld bijna ander half miljoen kijkers, volgt vanaf 2 januari een tweede reeks geba seerd op de hitserie van Eli Asser en Harry Bannink. De serie over een groep rasechte Mokumers maakt een sprong van de jaren zestig naar de jaren zeven tig. Met kortere broeken, wijdere pijpen, oorverdovende kleurcombi naties en vooral heel veel haar, be loven de makers. In Het vrije Schaep houden de ver trouwde personages een camping draaiende in een Amsterdamse va kantiekolonie. De vaste cast met onder anderen Pierre Bokma, Car ry Tefsen, Loes Luca, Marc-Marie Huijbregts en Georgina Verbaan draaft weer op. Maar ook Annet Malherbe (Willemijn uit Gooische Vrouwen) maakt haar opwachting. In de laatste aflevering gaat zelfs TopPop-icoon- Penney de Jager te rug naar de jaren zeventig. Liedjes uit de oude doos die voorbij ko men: Ik ben blij dat ik je niet verge ten ben, Telkens weer en 't Is weer voorbij die mooie zomer. Speelde de oorspronkelijke versie van 't Schaep Met De Vijf Pooten (links) zich af in de jaren zestig, de re make (onder) maakt een sprong naar de jaren zeventig. foto's GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 142