2i reizen Kerst in Drenthe... w HOTEL'" Kerstarrangement Van Amsterdam tot net over de grens bij Maastricht loopt een van de mooiste wandelpaden. Jan de Hoon liep een stuk van deze pelgrimstocht. iBSiir wandelen of fietsen Inhoud 4-daags reizen@wegener.nl 024-3650360 PZC Zaterdag 15 november 2008 Wandelen als een pelgrim W ie van stilte en ge moedelijkheid houdt, komt tij dens een wande ling over het 'Pel grimspad' (lange-afstand-wandel- pad 7 van Amsterdam naar het Bel gische Visé) aan zijn trekken. Het pad is het hele jaar goed te bewan delen en er is accommodatie. In Brabant en Limburg wandel je door de Meijerij, de Brabantse en Limburgse Kempen, het Grens- maasgebied en eindig je in het Mer gelland. Typerend voor de Meijerij zijn de riviertjes die hun weg zoe ken door het Brabantse land. Be ken met namen als Beerze en Ro- sep hebben hun oorspronkelijke stroom mogen behouden. Je volgt ze stroomopwaarts, je passeert ze om ze uiteindelijk achter te laten. Bij de Nemer heeft het Brabants Landschap een bank geplaatst met de tekst 'De Nemer is weer schön', want er is de afgelopen jaren veel geïnvesteerd in de natuur. Natuurgebied Kampina is in de vroege ochtend gehuld in mist en nevel. Op een doordeweekse dag kom je hier haast niemand tegen. Fascinerend is de stilte in het beek dal van de Beerze. Vanaf Vierman- nekesbrug tot aan Spoordonk volg je deze beek. Op dit traject zijn achttien vistrappen aangelegd, zo dat vissen verder stroomopwaarts kunnen komen. Bomen en herfst kleuren weerspiegelen in het wa ter. De kerktoren van Spoordonk verraadt dat er een dorp in de buurt is. In het stiltegebied de Landschotse Heide ben je vrij van de drukte en hectiek van het dagelijkse leven. Je kijkt uit over vennen, de zon die schittert in het water, er staan pad denstoelen langs het pad. Het ge deelte naar Vessem gaat over klei ne smalle paadjes langs de akkers. In Vessem is de ontvangst hartelijk door broeder Fons in de pelgrims hoeve Kafernaüm. Naar Heeze gaat het pad langs landerijen, akkers en door bos met een rood- en geelge- kleurd bladerdak. In Halfmijl, een gehucht met niet meer dan tien huizen, zijn grafheuvels te vinden uit de steen- en bronstijd. Ik raak verdwaald op de Wolfhoek- se heide. Of heb ik gewoon een af slag gemist? Gelukkig is er iemand paddenstoelen aan het zoeken, de man wijst me de weg uit het bos. Bij Volmolenbrug ontmoet ik de eerste wandelaars op het pelgrims pad, zij lopen naar het noorden. Tussen Heeze en Weert waar schuwt de wandelgids dat er over een afstand van 30 kilometer geen horecavoorzieningen en winkels zijn. Maar het betekent tevens dat het pad over deze afstand onver hard is. Tot aan het Sterksels ka naal gaat het kriskras door een bos. Het enige waar je op kunt vertrou wen, zijn de roodwitte markerin gen op de bomen. In het Weerter Bosch leven edelherten, met wat geluk laten ze zich zien. Vanaf Weert loop je meer door een polderlandschap, er staan nog koeien in de wei. Bij de IJzeren Man houdt een schaapherder met 270 schapen de paden vrij. Via Hunsel en Ittervoort kom je in Thorn, het witte stadje, met statig de indrukwekkende Abdijkerk in het centrum. Bij de Maas wordt hard gewerkt om van Roosteren tot aan Maas tricht de rivier zijn brede rivier bed, geulen, strandjes, plassen en grindbanken terug te geven. Hier- iljfipBi M Mathijsenstraat 1 7909 AP - HOOGEVEEN T: 0528 26 33 03 W: www.hethotei.nl Ook met de Kerst heeft Hotel Hoogeveen voor u een gezellig en culinair programma gemaakt met op beide dagen een kerstbuffet omlijst met live muziek. De omgeving nodigt u natuurlijk uit om overdag heerlijk te ontspannen in de nabij gelegen natuurgebieden of in de culturele Drentse steden. Hotel Hoogeveen is rustig gelegen aan een vijver- en bospartij en vlakbij het modieuze stads centrum van de stad Hoogeveen. Het hotel beschikt over 40 nette hotelkamers, het restaurant "De Rozentuin", een brasserie en een sfeervol verlichte hoteltuin. Actief bezig zijn kan in het bowlingcentrum met een gezellige bar en op de 11 (kunstgras) tennisbanen naast het hotel. Kijk ook eens naar onze speciale wlnteraanbiedingen vanaf 39,50 p.p. op www.hethotel.nl IMlgitaepril 's-Hertogenbosch Boxtel Eindhoven Celdrop Veldhoven Valkenburg (Maastricht Roermond Valkenswaard Weert Thorn rtt •af Het Pelgrimspad is geschikt voor een of meer dagen. Delen van het pad zijn zeker te fietsen. Stichting Wandelplatform-LAW geeft wandelgidsen uit en Stichting Vrienden op de Fiets fietsroutes met tips voor overnachtingen. Zie www.wandelnet.nl en www.vriendenopdefiets.nl Op de Jacobushoeve in Vessem is iedereen welkom. Het is een bijzondere ontmoetingsplaats op het Pelgrimspad en tevens een vertrekpunt naar Santiago de Compostela. Zie www.jacobushoeve.nl Mooie kathedralen en kerken zijn St. Jan in Den Bosch, Onze Lieve Vrouw van het Heilig Hart in Sittard, Onze Lieve Vrouw Tenhemelopneming in Maastricht en de abdijkerk in Thorn. Ook de moeite waard is een bezoek aan Nationaal Monument Kamp Vught: www.nmkampvught.nl infographic: RV bron: Wandelnet mee wordt de kans op overstromin gen verminderd en krijgen flora en fauna de mogelijkheid zich te her stellen. Dit hele gebied zal worden opengesteld voor wandelaars. Het Pelgrimspad gaat over de dijk langs de Maas tot aan Maaseik en weer terug in Nederland door wa terwingebied de Run. Kokkelert en Visserweert zijn pittoreske plaat sen waar het lijkt of de tijd stil staat. Als je het Julianakanaal bij Born oversteekt, voelt het alsof de bewoonde wereld weer begint. Via s Limbricht kom je in Sittard. Maar op de Kollenberg laat je de hec- tiek weer snel achter je, als- v pok het Grensmaasgebied. Het glooiende en heuvel- Heerlen 1 achtige Mergelland begint hier. Vanaf nu gaat alles - J omhoog en omlaag, er is weinig vlak. Naarmate je ver der naar het zuiden loopt, nemen de wegkruizen in aantal toe. Tot dat je ze haast op iedere kruising ziet, met prachtige onderschriften als 'gaank mer wiejer en maak an dere bliejer'. Nabij Eyserheide volgt het mooiste stukje van Zuid-Limburg, met een prachtig panorama. Je waant je haast in Ita lië. Het laatste deel van het pad volgt het Geuldal naar Schin op Geul. In Beertsenhoven luidt de kerkklok. De harmonie drinkt bui ten op het terras koffie in Scheul- der, de mis is nog gaande in de kerk. Langs het plateau van Margra ten bereik je Cadier en Keer. Maas tricht is nu in de verte al zichtbaar. De eindbestemming van deze wan deling. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Welkomstdrankje 3 x een overnachting inclusief een ontbijtbuffet I x viergangen diner 1 x kerstdinerbuffet op le kerstdag 1 x Grand Buffet op 2e kerstdag Diner/buffet op beide kerstdagen omlijst met sfeervol live-muziek Prijs 235,- p.p. (aankomst op 24 dec. 2008) Prijs is exclusief toeristenbelasting 0,75 p.p.p.n. en reserveringskosten a 2,50 p.p. Kijk op www.hethotel.nl voor onze zeer voordelige winteraanbiedingen vanaf 39,50 p.p.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 113