Meningen KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Waterdunen 3 Waterschap 5 Ella Vogelaar Ella Vogelaar 2 Rijtest senioren Zorgstroom Zorgstroom 2 Congo 2 TOP- Personen 1 O Zaterdag 15 november 2008 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) In Lezers Schrijven zegt de heer De Schipper, dat Waterdunen een complot is tussen op miljoenen winst beluste projectontwikke laars en te ver doorgeschoten na- tuurfanaten. Het is veel erger. De aanleg van de in 1990 geïntro duceerde Ecologische Hoofd Struc tuur is in volle gang. In het dossier van de EHS staat: 'Het streven is om in Nederland in 2020 meer dan 750.000 hectare aan EHS-ge- bieden te hebben. Het grootste deel daarvan zijn bestaande bos sen en natuurgebieden'. Daarbij komt nog ruim zes miljoen hecta re natte natuur: meren, rivieren en de Nederlandse delen van de Noordzee en de Waddenzee. Voor de totstandkoming van de EHS zal volgens de doelstelling tot 2018 on geveer 150.000 hectare grond aan de landbouw worden onttrokken. Inderdaad, 150.000 hectare. Mis schien denkt u, dat het slechts een voornemen is. Ook dat is een mis vatting. Het bijbehorende Meerja renprogramma Ontsnippering is in 2005 door het parlement goed gekeurd. In totaal zal het 20 a 30 miljard euro kosten. De term 'mis dadig' die de heer De Schipper ge bruikt, is nog een vriendelijke kwa lificatie van wat er op het ogenblik aan de gang is. C. Jansen Bakkersboogerd 14, Wemeldinge De schuldigen die ervoor gezorgd heeft dat er ontpolderd wordt, en dat er overal nieuwe 'natuur' wordt aangelegd zijn de kiezers zelf Wij hebben als kiezer jaren lang op partijen gestemd die deze ontwikkelingen in gang hebben ge zet. Dus gaan stemmen is niet al leen belangrijk, maar ook vooral el ke keer opnieuw de verkiezingspro gramma 's goed lezen. Wat dat betreft komt het goed uit dat er waterschapsverkiezingen zijn. Wie via het internet de site kieskompas bekijkt en de test doet zal zien dat er grote verschillen tus sen de partijen zijn. (De site is ont wikkeld door de Vrije Universiteit van Amsterdam). Zo is er een partij die graag nog meer nieuwe 'natuurgebieden' in zijn streek wil hebben. Het is op merkelijk dat de Partij van de Ar beid die als waterschapspartij mee doet wel voor het gebruik als woon-, werkverkeer van de calami- teitenweg in de Braakman is, maar dat de PvdA als politieke partij in de gemeente Terneuzen hierop te gen is, zoals wethouder Van Schaik onlangs nog heeft beves tigd. Deze belangrijke verbindings weg voor DOW-medewerkers zal wel openblijven, omdat alle par tijen op Water Natuurlijk na, voor openhouden van de calamiteiten- weg zijn. Een ruime meerderheid dus. Ik ben benieuwd. Kees Foks Herenweg 30, Aardenburg Als je in den Haag door je eigen politieke vrienden de laan uit wordt gestuurd, dan moet je het wel erg bont hebben gemaakt. Dat heeft minister Ella Vogelaar dan ook. Eerst honderd dagen door het hele land sjeezen om je oor te luister te leggen. Vervolgens bijna twee jaar vage beleidsvoorne mens te doen die kant nog wal ra ken. We schieten maar niet op met de stadswijken en achter standsbuurten. Het is meelijwek kend om te zien dat de minister moedig en moederziel alleen een persconferentie geeft. Met z'n allen tegen één daar voel ik mij al tijd ongemakkelijk bij. Uodenk dan 'wat zielig'. Deze laatste gedachte ebt weer weg als ik bedenk dat de minister een riante wachtgeldrege ling krijgt voor een even riante wanprestatie. Zo is Den Haag dan ook wel weer. B.J. Meljs Kinderstraat 1, Zierikzee De PZC kopt terecht 'PvdA laat Vo gelaar vallen' (14 november). En zelfs Femke Halsema blijkt zowaar een keer een helder moment te hebben, want zij noemt het optre den van de PvdA beschamend. Het is een wanvertoning hoe de so ciaaldemocratie hier met mensen omgaat. Nu is dat eigenlijk niets nieuws. Na de demonisering van Pim Fortuyn waarin - helaas, ik moet het zeggen - de PvdA voorop liep, heeft de regenteske partijtop nu haar 'lieveling' Vogelaar naar huis gestuurd. Zij werd in naam van het socialisme geofferd op het altaar van eigenbelang en vooruit gang. Een eerlijk en open debat in de Tweede Kamer over de inhoud van haar beleid had de politiek ge loofwaardiger gemaakt, maar de Haagse elite heeft nog weinig ge leerd van de boodschap van For tuyn die de constitutionele monar chie in 2002 op haar grondvesten deed schudden. De haast waarmee zij heeft gehandeld, zal straks blij ken een valkuil te zijn. C. Wondergem Pririsenhove 34, Middelburg 'Roep om rijtest voor senioren' kopt de PZC op 10 november. Op basis van een aantal vooroordelen wordt vrijwel ongenuanceerd de herziening en uitbreiding van keu ring van de rijvaardigheid van se nioren vanaf 70 jaar noodzakelijk geacht. Alsof senioren de verkeers veiligheid bij uitstek in gevaar brengen. Statistisch zijn zij dat juist niet! Als je je hele leven regel matig hebt autogereden en het ge middelde van je schade-vrije jaren ligt boven de tien dan is een extra rijtest naast de medische keuring overbodig. Met de uitwisseling van medische gegevens moet het voor keuringsartsen mogelijk zijn om alleen bij twijfel een aanvullen de test aan te bevelen. Door een sterk verbeterde gezondheidszorg is de gemiddelde leeftijd van man nen en vrouwen de afgelopen de cennia verhoogd. Dat betekent, dat relatief meer gezonde senioren aan het verkeer deelnemen. Het is daarom uit den boze om het ver lengen van het rijbewijs voor deze totale groep extra duur en tijdro vend te maken. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Bij bespreking van de zorgverle ners en gemeenten kunnen we niet om de hoofdpartij heen: de cliënten. Dit zijn de mensen waar het om gaat. Zij kunnen zelf vaak geen stofzuiger vasthouden of een trapje op, niet tillen enzovoort. Zij doen wat ze kunnen, hebben zo het gevoel nuttig te zijn en bewe ging is goed. Naar ons wordt uitge keken en vaak wordt de last van eenzaamheid, verdriet of pijn be sproken. Het kost niet veel tijd om te luisteren of te troosten. Wij hel pen bij de organisatie van de huis houding. Wij signaleren of er ver der hulp nodig is en adviseren voor algemeen maatschappelijk za ken. Hiervoor zijn we opgeleid. Dat iemand alledaagse klusjes niet meer zelf kan doen, maakt afhan kelijk. Met goede hulp kun je lan ger zelfstandig blijven wonen. Wie helpt de cliënten als er straks niet voldoende of geen huishoudelijke zorgers meer zijn? J.A. Rijkers (A. van Riet en A. du Toy-van Hees) Van Kleffenslaan 74, Middelburg, Ik reageer op het artikel van Zorg stroom (PZC, 5 november) over het inleveren van salaris van de thuishulp. Zorgstroom Middel burg vraagt haar alphahulpen een brief van de vakbonden aan de ge meenten te ondertekenen. Via de pers tracht Zorgstroom gemeen ten onder druk te zetten, omdat zij van mening is dat alleen met verlies aan de aanbesteding van WMO-thuiszorg kan worden deel genomen. De handtekeningenac tie die Zorgstroom nu onder neemt begrijp ik helemaal niet. Zorgstroom vraagt aan de alpha hulpen de brief te ondertekenen. Die vakbonden hebben niets voor de alphahulpen gedaan. Het is mij bekend, dat veel alphahulpen uit pure betrokkenheid dit werk nog steeds voortzetten. Alphahulpen zouden collectief ontslag moeten nemen en zo Zorgstroom, maar ook de gemeenten tot betaling van een redelijk loon te dwingen, want nu wordt over de ruggen van de alphamedewerkers goedkope ta rieven afgedwongen en dat zou el ke gemeente, maar ook instellin gen als Zorgstroom zich moeten aantrekken. Wim Bartels Kerkring 16, Grijpskerke De opmerking van J. Deguelle dat de 'Arme sloebers van nu beter af waren tijdens het koloniale be wind' (PZC, 12 november.) kan ik beamen. Ik heb zeven jaar in Nige ria gewerkt aan een oliepalm- proefstation. Het land werd veilig gehouden met een. relatief kleine politiemacht met Engelse officie ren op de achtergrond. Zonder al dat zware krijgsmateriaal dat nu in Afrika door de staten, dankzij ont wikkelingsgeld, wordt aangeschaft. Ik heb heel veilig in het land kun nen reizen. In de korte periode dat ik er verbleef, heb ik meegemaakt, dat zandwegen werden geasfal teerd, er een brug kwam over de Niger in plaats van een veerverbin- ding en dat de reis naar de hoofd stad met een totaal nieuwe weg naar Lagos aanzienlijk werd ver kort. Nigerianen van verschillende stammen konden veilig naast el kaar leven. De Engelse bestuurs ambtenaren waren professioneel, niet corrupt. Na de overdracht van de soevereiniteit vond een bloedi ge etnische zuivering plaats. En heeft Nigeria zich ontwikkeld tot de meest criminele staat van Afri ka. A. Broekmans Wilhelminalaan 21, Hulst Marokko was nog nooit zó voordelig! Ontdek vanaf slechts 599 de fascinerende koningssteden van Marokko! Wacht niet langer en boek! 8 dgn KONINGSSTEDEN MAROKKO v.a. 599 In de koningssteden Fès, Meknès, Marrakech en Rabat lijkt het alsof de tijd stil is blijven staan. De middeleeuwse overdekte markten zijn nog steeds even levendig en kleurrijk als voorheen. Achter de indrukwekkende stadspoorten liggen imposante moskeeën en sprookjesachtige paleizen met schitterende tuinen. Laat u betoveren door Marokko! INCLUSIEF: vlucht Amsterdam-Marrakech v.v., luchthaven-/vliegbelasting, rondreis per bus, ontbijt, 1 x lunch, 6 x diners, Nederlands sprekende reisleiding, excursieprogramma. Vertrekdata: zondag van 7/12 t/m 29/3 December v.a. 599 Januari v.a. 649 Februari v.a. 699 Maart v.a. 699 Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/74728 waarom zou je verder zoeken Nog zo'n topaanbieding! Want vanaf slechts 849 reist u 15 dagen zeer compleet door de mooie natuur en steden van Marokko! 15 dgn HIGHLIGHTS VAN MAROKKO v.a. 849 Naast de moskeeën en paleizen van de fascinerende koningssteden, staat de afwis selende natuur centraal. Zo maken we een tocht door de cederwouden van het dunbevolkte Midden-Atlasgebergte en langs de mooiste oases van de uitgestrekte Sahara-woestijn. We eindigen de reis in Essaouira en Agadir aan de Atlantische Oceaan. INCLUSIEF: vlucht Amsterdam-Marrakech v.v., luchthaven-/vliegbelasting, rondreis per bus, ontbijt, 1 x lunch, 6 x diners, Nederlands sprekende reisleiding, excursieprogramma. Vertrekdata: woensdag 26/11 t/m 25/3 November v.a. 879 December v.a. 999 Januari v.a. 849 Februari v.a. 899 Maart v.a. 939 Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/74727 15 cpm oordeel'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10