DAGTOCHT KNALLERS er potje van Italië lijden een nederlaag Frans Bauer Marianne Weber Kerstdagtocht Oberhausen Josef Fritzl moord ten laste gelegd Canadees mag bajes uit omdat hij te zwaar is Kijk en boek op de websites van deze touringcarbedrijven TAD tours beww&xpbess gebo^'jours 7 8 december 26 november, 10 en 19 december slechts PZC Vrijdag 14 november 2008 I 9 Paulson met hese stem. Er is in middels 290 miljard dollar ge pompt in de wankelende verzeke raar A1G en nationale en regionale banken. Van enig toezicht op de kapitaalinjectie is vooralsnog geen sprake, hoewel dat een voorwaar de was van het Congres. „Het is een zootje", erkende de interne toezichthouder van het ministerie van Financiën, Eric Thorson. „Nie mand weet op dit moment hoe we deze zaak moeten controle ren." Het Congres is woedend. Columniste Elizabeth MacDonald concludeert dat de economische reddingsequipe van Bush 'omlaag dendert als een Jamaicaans bob sleeteam'. Het tijdschrift Time was nog kritischer: „Paulson heeft ge zigzagd, gewauweld en uiteindelijk is hij teruggekrabbeld." Congresle den willen tegen de zin van de re gering een groot stimuleringsplan, met forse investeringen in infra structuur. Er moet volgens de De mocraten ook veel meer gebeuren om het recordaantal dwangverko- pen te stoppen. Het plan van de re gering Bush zou op alle fronten te kort schieten. Toekomstig president Obama wil verder dat een deel van de 700 mil jard noodhulp wordt doorgesluisd naar de in nood verkerende au to-industrie. Volgens Paulson is dat geld hard nodig om krediet markten weer op gang te brengen. „Waar gaat dit eindigen", vragen Congresleden zich af blauwhelmen op de been te krijgen. In het Afrikaanse land is al een vredes macht van zeventienduizend man actief, maar die kan weinig uithalen. Croot-Brittannië heeft al aangegeven het plan voor extra troepen te steu nen. foto Jerome Delay/AP WENEN - Het Openbaar Ministerie (OM) in Oostenrijk klaagt de 73-ja- rige Josef Fritzl onder meer aan wegens moord op een van de kin deren die door zijn dochter wer den gebaard. Fritzl hield zijn doch ter 24 jaar gevangen en verkracht te haar. Fritzl verwekte in totaal zeven kin deren bij zijn dochter Elisabeth. Hij hield haar van 1984 tot 2008 ge vangen in de kelder van zijn huis in Amstetten. De zaak kwam in april aan het licht. Hij wordt aangeklaagdwegens moord omdat hij in 1996, na de ge boorte van een kind bij zijn doch ter, geen medische hulp toestond ondanks de ernstige toestand van de zuigeling. De baby stierf kort hierop. Fritzl verbrandde het lichaam daarna in een oven. Fritzl wordt ook aangeklaagd we gens incest, slavernij, verkrachting, vrijheidsberoving en ernstige be dreiging met geweld. Het proces tegen Josef Fritzl be gint naar verwachting in maart vol gend jaar. TORONTO - Een Canadees is ver vroegd vrijgelaten uit de gevange nis omdat hij te zwaar was. De be waarders konden geen geschikte cel vinden om het enorme lichaam van de 195 kilo zware Mi chel Lapointe te huisvesten. Lapointe zat al twee jaar vast we gens drugsdelicten. Hij werd vrijgelaten, terwijl hij tot februari 2009 had moeten vastzit ten. Het besluit voor de vervroeg de invrijheidstelling was al in mei genomen door een rechter in de staat Quebec. Lapointe omschreef zijn periode in hechtenis als 'een verblijf in de hel'. Slapen lukte slechts moeizaam, aangezien de standaard gevangenis bedden te klein waren. Stoelen en tafels waren ook niet geschikt voor het formaat van de man. nacht present om het paar te over laden met adviezen en meningen. De kerkelijke rechtbank deelde de mening van Antonio, waarna Gemma naar de gewone rechter stapte. Die ging niet mee in Gemma's re- 'Rudolfo zal uiteindelijk altijd voor zijn moeder kiezen' denatie 'dat'mijn moeder heeft ge daan wat elke moeder voor haar kind zou hebben gedaan', en on derschreef het vonnis. Staat een culturele revolutie of een massale bevrijdingsoperatie nu op uitbreken? De uitspraak moet voor al ook alle schoondochters een hart onder de riem steken, want zij zijn het die doorgaans nog veel meer lijden vanwege de bijna in cestueuze band die de gemiddelde Italiaanse moeder er met zoonlief op na houdt. Deze tomeloze liefde bepaalt dat hij vaak tot zijn 40ste thuis blijft: wonen en een vrouw zoekt die de rol van Ta mamma' overneemt. Controle van die mamma op dat proces is gegarandeerd, ook omdat de helft van de jongeren na het hu welijk binnen een kilometer van het ouderlijk huis gaat wonen. De 42-jarige Monica grijnst als ze met de rechterlijke uitspraak wordt geconfronteerd. Ze is hertrouwd met Rudolfo, sa men hebben ze nu twee jonge kin deren. Ze klaagt elke dag over haar schoonmoeder, de bemoeizucht, de dagelijkse lunches in zijn ouder lijk huis, maar wil het niet hoog spelen. „De familie is heilig en bo vendien weet ik dat Rudolfo uit eindelijk altijd voor zijn moeder zal kiezen." Een breuk met de (schoon)familie is in Italië om vele redenen riskant. De familie blijft in een land met povere voorzieningen een fenome naal sociaal vangnet. In het giste ren gepubliceerde jaarrapport van het Italiaanse CBS, ISTAT, ver klaart 90 procent van de Italianen vertrouwen te hebben in de rol van gezin en familie. Logisch. De familie fungeert als crèche, arbeidsbureau en bank. En dan neem je een opdringerige schoonmoeder voor lief, of zelfs in huis, want bejaardenhuizen zijn net zo dun gezaaid als crèches. 053 - 482 55 82 www.tad-tours.nl Opstapplaatsen Frans Bauer Marianne Weber: Almelo, Apeldoorn, Borne, Deventer, Enschede, Haaksbergen, Hengelo, Holten, Nijverdal, Oldenzaal, Rljssen. Opstapplaatsen Kerstdagtocht Oberhausen: Almelo, Borne, Deventer, Eibergen, Enschede, Goor, Haaksbergen, Hengelo, Holten, Neede, Nijverdal Oldenzaal, Rijssen, Wierden. 0529 -48 12 34 www.gebo.nl Opstapplaatsen Frans Bauer Marianne Weber: Amersfoort, Apeldoorn, Balkburg, Dalfsen, Dedemsvaart, Deventer, Harderwijk, Hasselt, Hardenberg, Heerde, Hoogeveen, Kampen, Lemerlerveld, Meppel, Nieuwleusen, Ommen, Raalte Slagharen, Staphorst, Utrecht, Zwolle. Opstapplaatsen Kerstdagtocht Oberhausen: Amsterdam, Amersfoort, Apeldoorn, Dalfsen, Ede, Epe, Hardenberg, Harderwijk, Nieuwleusen, Ommen, Utrecht, Veenendaal, Zevenaar, Zwolle. EIGENWIfS OP REIS 0488 - 46 86 86 www.betuwe-express.nl Opstapplaatsen Frans Bauer Marianne Weber: Apeldoorn, Arnhem, Bergen op Zoom, Boxmeer, Breda, Den Bosch, Dieren, Druten, Ede, Eindhoven, Eist (Gld), Grave, Herveld, Gorinchem, Nijmegen, Ochten, Oss, Roosendaal, Tiel, Veenendaal, Wijchen, Zutphen. Opstapplaatsen Kerstdagtocht Oberhausen: Arnhem, Bergen óp Zoom, Breda, Den Bosch, Eindhoven, Eist (Gld), Gorinchem, Nijmegen, Oss, Roosendaal, Tiel, Wijchen. Genoemde prijs /s per perwon, exclusief reserveringkosten van max. 4, per boeking. fl M De/e tochten gaan alleen door bij voldoende deelname. y J Concert in Ahoy Rotterdam. Inclusief vervoer en zitplaats. Bezoek de sfeervolle kerstmarkt per touringcar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9