Buitenland Tijd voor familie! Dream team VS maakt Schoonmoeders in LEZERSEMTRA PZC Fotoklok Family Time Paulson en Bernanke golden als briljant, maar chaos steeds groter. Doden en gewonden bij aanslag in Afghanistan 1500 jaar oude kerk -ontdekt in Syrië Celstraffen voor neonazi's in Duitsland Brussel wil meer windmolens op zee Scheiding mag vanwege schoonmama die te bemoeiziek is. Even rust in het strijdgewoel Si Vrije 8 I Vrijdag 14 november 2008 PZC Dit is wel een hele slimme combinatie! Met één blik op deze klok wordt u meteen herinnerd aan de mooie momenten in uw leven, uw beste vrienden of uw hele familie. De twaalf lijstjes om de klok heen kunnen naar wens worden gevuld met mooie vakantiefoto's, foto's van uw dierbaren of ander mooi beeld. Afmetingen fotolijsten: 4 x fotolijst 4 x 6,5 cm 8xfotolijst4x4cm Afmetingen totale lijst: H 40 x B 40 cm Geschikt voor 12 foto's Adviesprijs 34,95 Lezersprijs €29,95* exclusief verzendkosten 4,50 Meer informatie en bestellen 1<ikbestelsnel opwww.pzc.nl/webwinkel. De levertijd is 5 werkdagen. U kunt ook de bon invullen. De levertijd is dan 10 werkdagen. Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met 0900-2021352 0,45 per gesprek). BON KLOK FAMILY TIME Hierbij bestel ik(aantal) x "Klok Family Time" a 29,95* per stuk. VOORLETTERS OM OV GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Wegener Woonwinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIROREKENING HANDTEKENING exclusief de verzendkosten van 4,50. Stuur de volledig in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Wegener Woonwinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - „Loopt Henry Paulson op zijn laatste benen?" Dat vraagt weekblad Time zich af over de Amerikaanse minister van Financiën. „Hij straalt uit dat hij de dagen aftelt totdat hij deze hele rotzooi mag overdragen aan zijn opvolger." Een rotzooi is de Amerikaanse eco nomie zeker. Banken weigeren nog steeds geld uit te lenen, de hui zenmarkt verkeert onverminderd in een vrij val, autogigant General JALALABAD - Bij een zelfmoordaan slag bij Jalalabad zijn gisteren ze ker tien Afghaanse burgers en een Amerikaanse militair om het le ven gekomen. Dat meldde het Amerikaanse le ger. Er zijn 88 gewonden gevallen, meldde een medewerker van de Nederlandse organisatie Health- net. Healthnet telde zeven dode bur gers, maar mogelijk hebben men sen hun overledenen meteen weg gehaald. DAMASCUS - Archeologen uit Po len en Syrië hebben in het gebied in Syrië waar eens de stad Palmyra lag, een ongeveer 1500 jaar oude kerk ontdekt. Dat heeft directeur Walid Assaad van het Palmyramuseum gisteren bekendgemaakt. Volgens Assaad betreft het de grootste kerk die in de Arabische staat is gevonden. Hij mat 12 bij 24 meter en kende zes pilaren van zes meter hoog. BERLIJN - Een rechter in Berlijn heeft twee neonazi's gisteren ver oordeeld voor mishandeling en volksopruiing. De mannen van 22 en 23 jaar had den een 46-jarige Ghanees gesla gen en geschopt. De hoofddader, die bekende dat hij buitenlanders haatte, kreeg vierenhalf jaar straf De andere dader kreeg vier jaar cel straf De Duitse rechter legde een derde neonazi een voorwaardelij ke straf op. BRUSSEL - Om meer windmolens in zee te bouwen, moeten de EU-landen beter samenwerken, stelt de Europese Commissie. Windmolens op zee zijn duurder te bouwen dan molens op land, maar de voordelen zijn volgens Brussel enorm. Om de bouw te stimuleren, moe ten EU-landen elkaar helpen met adviezen, ervaringen uitwisselen en afspraken maken over aanleg van stroomnetten. Motors lijkt de kerst niet te halen zonder kapitaalinjectie, creditcard- bedrijf American Express wil hulp, elektronicahandel Circuit Ci ty is failliet, kwartaalcijfers vallen op alle fronten tegen en de koer sen op Wall Street schieten alle kanten op, maar vooral omlaag. En Amerika leek nog wel over een 'dream team' te beschikken om de crisis het hoofd te bieden. Paulson had zijn sporen op Wall Street ver diend. Centraal bankier Ben Ber nanke gold als een briljante eco noom, een voormalige professor die jarenlang de Grote Depressie van de jaren dertig bestudeerde. Het duo mag volgende week weer voor het Congres verschijnen, maar de ontvangst zal allesbehalve vriendelijk zijn. Nog geen drie we ken nadat 700 miljard dollar ter be schikking werd gesteld om slechte hypotheken en leningen op te ko pen bij banken, maakte Paulson bekend dat de plannen volledig zijn gewijzigd. Er worden geen le- 'Paulson straalt uit dat hij de dagen aftelt totdat hij deze rotzooi mag overdragen' ningen opgekocht. Amerika gaat naar Europees voorbeeld direct in vesteren in banken, hoewel Ber nanke tot voor kort nog tegen zo'n nationalisering was. „De feiten zijn veranderd", zo verklaarde GOMA - Sinds het uitbreken van gevechten in augustus in het oosten van Congo zijn zo'n 250.000 mensen op de vlucht. In de strijd en de chaos zijn vele kinderen hun ouders kwijtgeraakt. Ze worden opgevangen in het Don Bosco Ngangi centrum in Goma. Intussen probeert de VN drieduizend extra door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - „O füori lei o fuori io - of zij eruit of ik." Het is zo'n uit spraak die in elk Italiaans gezin wel eens te horen valt als de kinde ren naar bed zijn. 'Zij' is de mis schien goed willende maar over- aanwezige schoonmoeder, Ta suo- cera', een woord dat in het Itali aans ongeveer klinkt als de naam van een gevaarlijke vechthond. Eén op de drie echtscheidingen in Italië, zo zweren de statistieken, wordt veroorzaakt door capriolen van de schoonmoeder. Maar nog nooit was ze ook officieel aangewe zen als schuldige. Tot deze week. Een rechter uit het zuidelijke Saler no koos partij, nadat de kerk dat al eerder had gedaan, voor de kinde ren: een schoonmoeder die zich overal mee bemoeit is, net als over spel, een legitieme reden voor echt scheiding. De uitspraak is uniek voor Italië én voor het kerkelijk recht. Anto nio (37) had zich eerst gemeld bij de 'rechtbank' van de katholieke kerk. Na tien jaar huwelijk met niet alleen zijn Gemma maar ook haar moeder, zei hij in 'een hel' te leven en eiste scheiding. Antonio beriep zich erop dat hij voor zijn huwelijk had gezworen te zullen scheiden als zijn schoon moeder geen afstand zou weten te bewaren. De moeder van Gemma bleek ondanks alle beloften dag en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8