Zeeland PZCI25 2009 modellen! e Goes in Oegandees project BEVELANDEN-THOLEN 35 33 14 15 november CHATEAU 11.00-17.00 uur ■EERCENTRUM MECHIELSEN Geheugentest Delegatie vertrekt vandaag naar gemeente in Afrikaans land. www.avenue.nl Tel: 010-411 33 72 Vrijdag 14 november 2008Tip? redgoes@pzc.ril Marian Siereveld krijgt het niet meer aangeschilderd Minister Verburg pikt het niet dat teelten uit Nederland verdwijnen Gildeweg 35, VLISSINGEN, 0118-44 01 00, www.kampeercentrummechielsen.nl grenzenloost gelukkig zijn Officieel dealer HOME-CAR Officieel dealer KMPEE GASVUL - TANKSTATION GOES - De metamorfose van het havenindustriegebied in Goes, waar straks woonwijk Goese Schans verrijst, wordt steeds zichtbaarder. Is van de beeldbepalende AKF-hal inmid dels al niets meer te zien, ook de markante voormalige hout- loodsen van Van Riesen worden in rap tempo ontmanteld. Tip? redactie@pzc.nl Het is een schrikbeeld voor ieder een die een klein beetje ouder wordt: plotseling niet meer op een naam kunnen komen. Of ver dwaasd in de keuken staan en denken: 'Wat kwam ik hier ook alweer doen'. Die man in Zierik- zee, ver in de zeventig, had daar ook wel eens last van. Met enige zorg in zijn hart besloot hij on langs toch mee te doen aan de ge heugentest op televisie. Dat viel niet tegen: een score van 7,8. Hij erkende daar behoorlijk trots op te zijn. Vergeetachtig? Nee, hoor hij niet, nog lang niet. Behalve dan dat hij 's avonds wel vergat de krant bij de buren te brengen. Maar ja, samenlezen? Daar valt ook wat over te zeggen. „Voor de kerst moet alles platliggen", zegt uitvoerder Jacco Houmes van Sagro, dat de sloop voor zijn rekening neemt. Er is de gemeente wat aan gelegen om de loodsen snel af te breken, zeker nadat er een keer een illegaal feest is gehouden. De dik veertig jaar oude gebouwen bestaan louter uit hout en door Frank Balkenende GOES - Goes begint een uitwisse lingsproject met de Oegandese ge meente Kamuli. Een Goese delega tie vertrekt vandaag naar het Oost-Afrikaanse land. Goes wil Millenniumgemeente en Fair Trade-gemeente worden en houdt in 2009 een Afrikajaar. De internationale poot van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten (VNG) heeft daarom Goes uitgeno digd voor een project in het Oegan dese district Kamuli. Ook twee an dere gemeenten, Gemert Bakel en de Ronde Venen, doen mee. VNG International begeleidt zo wel de Nederlandse als de Oegan dese gemeenten en betaalt ook de kosten: 135.000 euro per jaar. Het is de bedoeling dat Goes en de ge meente Kamuli (tevens hoofdstad van het gelijknamige district in het zuiden) een project voor twee jaar opzetten. In elk geval rond één of twee van vier thema's: afval, sanitatie/hygiëne, aidsbestrijding en duurzaamheid. Nadruk moet liggen op kennisoverdracht en ver sterking van het lokale bestuur. De Goese delegatie reist naar Oe ganda om te bespreken welke pro blemen er heersen en welk project bij Goes én Kamuli zou passen. „Ze hebben onvoldoende gekwali ficeerd personeel, er wordt op de grond te veel roofbouw gepleegd, inkomens zijn erg laag, het aidspro- bleem is groot en er is een gebrek aan transportmiddelen", aldus bur gemeester Dick van Zaag en mede werker economische zaken Cock van den Wijngaard. „Er loopt wel een spoorlijn, maar daar rijdt al ja ren geen trein meer over. We zul len gesprekken moeten voeren om de problemen beter in beeld te krijgen, een mogelijke aanpak van zo'n probleem te formuleren en wat we als Goes kunnen beteke nen." De delegatie, die verder bestaat uit Goes en de Oegandese gemeen- te Kamuli bespreken de komen de twee weken hoe ze een uitwis- selinsproject voor twee jaar op poten kunnen zetten. ambtenaar Albert Boonman, wet houder Sophie van 't Westeinde en GroenLinks-raadslid Gert van der Slikke, verblijft twee weken in Oeganda. Voor 1 december moe ten Goes en Kamuli bij de VNG een projectvoorstel indienen. Mocht het project om drinkwater en hygiëne draaien, dan is het (drink)waterbedrijf Evides bereid mee te werken. De delegatie bekijkt meteen of er op het terrein van culturele uitwis seling (leuk voor het Afrikajaar) en eerlijke handel iets te winnen valt in Oeganda, waar bijvoor beeld veel koffie wordt verbouwd. Ook bezoekt de groep de Goese Els van Teijlingen, die twee op vanghuizen voor aidskinderen runt in de Oegandese stad Soroti. asbest. Vooral het verwijderen van dat laatstgenoemde materi aal is veel werk, zegt Houmes. Wat het hout betreft, worden de balken die nog goed zijn herverkocht, de rest gaat eerst in de shredder en daarna als biomassa naar Zweden. foto Willem Mieras Dinsdag om 18.45 u reserveren a 5,- p.p. Lijnbaanplein 155, 3012 EN Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73