Buys wil zien, zwijgen en scoren LEZERSEXTRA PZC yj Cd Musicals - de mooiste Spits uit Heikant keert met HW'24 terug bij 'oude' club Steen. Balans in voordeel van Steen Door Ben Cramer 44 Vrijdag 14 november 2008 PZC Z HVV-aanvaller Dennis Buys weet dat hij zondag bij de supporters van zijn voormalige club Steen op weinig sympa thie hoeft te rekenen. „Lachend is me natuurlijk vaker gezegd dat ik een overloper ben en dat ik blij zal zijn wan neer ik aan het einde van het seizoen terug kan keren naar Steen." foto Camile Schelstraete PZC Willem Adriaansens bron Rudy Boogert Blessures en afwezigen AZVV (Wolfaartsdijk-thuis) Afwezig: Emanuel Pauwels, Mustafa Yilmaz, Jochem Marcus (allen gebles seerd), Ludovico Cantoro (darmoperatie) en Nico Langendoen (verhin derd). Meespelen Bert Apperlo (ziek) is onzeker. Terneuzen (Dubbeldam-thuis) Afwezig: Robin Dekker, Dwight van Hulle en Dennis de Kraker (allen ge blesseerd) Aardenburg (Halsteren-uit): Afwezig: Rick van de Voorde, Mar tin van Vooren en John Paridaen (allen geblesseerd). HVV'24 (Steen-uit) Afwezig: Jaimy de Visser (geblesseerd). Steen (HVV24-thuis) Afwezig: Junior van Remortele, Niels Vercruyssen en Stijn Dobbelaer (allen geblesseerd). zelfs twee punten achter Steen. Buys (23 jaar en zoon van Koe wacht-legende Tonny Buys) kijkt uiteraard met bijzonder belangstel ling uit naar het duel van zondag. „Logisch, ik ben bij Steen opge groeid, ik heb tegen jongens opge keken en toen hoorde ik er ineens bij." Enkele dagen voor het duel zegt Dennis Buys dat het toch wel een bijzondere ontmoeting wordt. Hij weet ook dat hij bij de supporters van zijn voormalige club op wei nig sympathie hoeft te rekenen. „Ach, lachend is me natuurlijk va ker gezegd dat ik een overloper ben en dat ik blij zal zijn wanneer ik aan het einde van het seizoen te rug kan keren naar Steen. Zondag verwacht ik ook opmerkingen in die richting en wellicht zullen ze dan wat minder vriendelijk be doeld zijn. Ik reageer er maar niet op. Zo zinloos. Ik wil er niet eens over denken. Ik hoor het niet of ik Dennis Buys speelt zondag met HW'24 tegen zijn oude club Steen. Hij verwacht de eerste schop van de wedstrijd te ontvan gen. doe maar alsof ik het niet hoor. Ik moet mezelf niet uit de wedstrijd spelen door in te gaan op provoca ties in. Het zou dom zijn te reage ren en een kaart te pakken." Buys, van wie het grootste wapen zijn snelheid is, zegt te begrijpen dat hem zondag waarschijnlijk ook de eerste schop staat te wach ten staat. „Vertel me niet hoe het werkt in de voetballerij. Want ik weet inmiddels hoe het gaat. En de enige manier om duidelijk te maken wie ik ben, is zien, zwijgen en scoren. En ik ga dus ook uit van winst. Met klein verschil: 1-2 of 2-3." Buys was bij zijn voormalige ploeg een veel scorende spits. Bij HW'24 is hij dat nog niet. Negen duels, twee treffers. De aanvaller uit Heikant kende betere jaren. „HW'24 speelt anders dan Steen. Steen speelde veel op eigen helft en dat gaf me veel ruimte. HW'24 wil dominanter voetballen, vooral op de helft van de tegenstander. Dat maakt het voor mij moeilijker. Ik moet wennen aan die manier van voetballen." Toch zegt hij dat de overgang van Steen naar HW'24 hem is meege vallen. „Ik denk niet dat er echt grote verschillen zijn tussen Steen en HW'24. Laat ik het zo zeggen: bij Steen blijven ze na afloop wat langer hangen dan bij HW'24. Maar qua sfeer in de groep is er nauwelijks verschil. In de kleedka mer bij Steen werd gein gemaakt en bij HW'24 is het precies het zelfde." De kans dat HW'24 met drie pun ten van Steen vertrekt, acht Buys nu wat groter dan enkele weken geleden. „De ploeg begint nu com pleet te raken. Evert van den Berg is terug. Dat scheelt al zo ontzet tend veel. Dat Tim (Siersema) nu weer fit tussen de palen staat, brengt achterin bovendien ook nog eens extra rust. Ik denk dat het nu de goede kant opgaat bij HW'24." Steen heeft een positieve balans in de laatste tien onderlinge thuiswedstrijden tegen HVV'24. De helft van de duels stapte Steen als winnaar van het veld. Al die duels was het verschil maar één doelpunt. Daarnaast werd het drie keer gelijk en twee keer won HW'24. Door die twee riante winstcijfers heeft HVV24 in de onderlinge duels wel een positief doelsaldo: 15 tegen 13. seizoen klasse uitslag doelpuntenmakers 06/07 3A 3-2 Eddy van den Bosch 1 -0, Dennis Buijs (foto boven) 2-0, Christoph Praet 2-1, Jari Vyaene 2-2, Dennis Buijs 3-2 04/05 3A 1-0 Eddy van den Bosch 1 -0 03/04 3A 1-3 Hans van Damme 0-1Hans van Damme 0-2, Maarten Scheerders 0-3, Eddy van den Bosch 1 -3 96/97 4A 1-6 Werner Bisschop 1 -0, Harm Rietjens 1 -1 Pierre Withagen 1 -2, Carlo Blommaert 1 -3, Dennis Rietjent 1 -4, Harm Rietjens 1 -5, Ivo de Witte 1 -l 88/89 4H 1-0 Erick Merckx 1 -0 86/87 4H 2-1 Jan Leendertse 0-1Edwin Hofman 1 -1 Peter van Dorsselaer2-1 (strafschop) 85/86 4H 2-1 Jo van Remortele 1 -0, Werner Blanckaert 2-0, Jos van de Walle 2-1 (strafschop) 79/80 3D 1-1 Peter van Eekelen 0-1, Frank de Rechter 1-1 78/79 3D 0-0 - 77/78 3D 1-1 Fons Sturm 0-1Jacq de Booy 1 -1 HEIKANT - Hij was op vakantie in Thailand toen het nieuws doorsij pelde. Degradatie HW'24. Niets geen tweede, maar gewoon derde klasse. Zoals Dennis Buys altijd ge wend was geweest bij Steen. En de consequentie: hij zou als speler van HW'24 ook twee keer tegen over zijn oude ploeggenoten ko men te staan. Wat een vooruit zicht. Zondag gebeurt dat voor het eerst en op het terrein van de vereni ging waar hij veel scoorde en uit groeide tot de spits die voormalig HW-trainer Michel Leonhart er graag bij wilde hebben in Hulst. Buys ging. „Niet voor de centen", vertelt hij. „Want daar wil ik het niet eens over hebben." Wel voor de uitdaging om hoger op te spelen en wellicht kampioen te worden. Want die kans acht hij met HW'24 nog steeds groter, al zal het er dit seizoen waarschijn lijk niet van komen. HW'24 staat na een desastreuze competitiestart Geniet van dê mooiste musicaltracks uit de afgelopen 20 jaar gezongen door Ben Cramer. Op deze cd staan 19 Nederlands talige liedjes uit wereldbekende musicals zoals The Phantom of the Opera, Chess, Aida en The Sound of Music, incl. uit de musical Op hoop van zegen het gevoelige nummer "Achter de Horizon". Totale speelduur 68 minuten. Adviesprijs 17,95 Lezersprijs 13,95 •exclusief® 1,95 verzendkosten. De levertijd is 5 werkdagen. U kunt ook de bon invullen. De levertijd is dan 10 werkdagen. Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). BON CD MUSICALS - DE MOOISTE Hierbij bestel ik(aantal) x 'Musicals - cd' a 13,95 per stuk VOORLEtTERS VOORNAAM OM Ov GEBOORTEDAtUM Hierbij machtig ik Wegener Nieuwsmedia BV om eenmalig het verschul digde bedrag af te schrijven. Bank-/girorekening Handtekening •exclusief verzendkosten 2,95 Stuur de volledige in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. Musicals-cd, Postbus 130,8200 AC Lelystad De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. W bestelt op www.pzc.nl/webwinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62