Binnenland laatste zetje voor Vogelaar met tromgeroffel binnengehaald Aboutaleb komt met schrik vrij Gescheurd, verkleurd, versleten? DELTA\ 111 pzc Vrijdag 14 november 2008 5 Ella Vogelaar vorige maand tijdens een bezoek aan een Haagse probleemwijk. foto Phil Nijhuis/ANP vakbond FNV, waar ze het tot vi- ce-voorzitter schopt. Catharina Pieternella Vogelaar wordt op 23 december 1949 in het West-Brabantse Steenbergen gebo ren. Haar vader heeft het boeren bedrijf'Zeldenrust' in Sint Philips- land. Na haar lagereschooltijd gaat ze naar de hbs in Zierikzee. Van 1967 tot 1972 studeert ze aan de Sociale Academie De Horst in Driebergen, een linkse omgeving. In haar studententijd wordt ze lid van de communistische CPN. In de avonduren volgt ze hierna de universitaire studie Onderwijskun de, naast haar werk voor de Abop, de toenmalige FNV-Onderwijs- bond. Later stapt ze over naar de PvdA. In 2005 bemiddelt Vogelaar succes vol tussen huisartsen en minister Hoogervorst (Volksgezondheid). De huisartsen eisen een hoger sala ris en dreigen met stakingen. Voge laar weet de vastgelopen onder handelingen vlot te trekken. Voor veel vrouwen vervult Voge laar een voorbeeldfunctie. Ze is in 2003 de eerste vrouwelijke presi dent-commissaris van een beursge noteerde onderneming (Unilever). Ze bekleedt bestuursfuncties bij VNO-NCW, het Havenbedrijf Rot terdam, het Nederlands Centrum Buitenlanders en Oxfam Novib. Oud-collega's roemen haar werk lust en toewijding. Ze ziet zichzelf als product van de tweede emanci- patiegolf Ze krijgt zelf geen kinde ren, haar levenspartner heeft die al wel. Het ministerschap is voor haar nooit een doel. Maar mocht er een beroep op haar worden ge daan, dan zal ze zich 'niet aan haar maatschappelijke verantwoorde lijkheid onttrekken', heeft ze meer maals verklaard. Vaak onder vuur Juli 2007 - Vogelaar ligt onder vuur na uitspraken in een in terview met Trouw. „Eeuwen geleden kwam de Joodse ge meenschap naar Nederland en nu zeggen we: Nederland is een land dat is gevormd door joods-christelijke tradities. Ik kan me voorstellen dat we een vergelijkbaar proces krijgen met de islam." - Juli 2007 - Vogelaar ruziet met minister Bos (Financiën) over de miljardenbijdrage van de wo ningcorporaties aan de veertig prachtwijken. April 2008 - Vogelaar neemt mediastrateeg Dig Istha, even eens PvdA'er, in de arm. Doel is beter over het voetlicht te treden. De website Ceenstijl.nl confronteert Vogelaar hnet de aanstelling van de 'spindoctor', waarna zij zichtbaar geïrriteerd minutenlang zwijgend het sper vuur aan vragen ondergaat. 5 november 2008 - Dig Istha moet weg na een interview met de Telegraaf. Istha zegt daarin over Vogelaar: „Ik spreek haar eigenlijk nooit. Wel geprobeerd hoor, maar 't klikt niet." 6 november 2008 - De opposi tie vindt dat Vogelaar heeft ge faald als toezichthouder bij wo ningcorporatie Woonbron in Rotterdam. Aanleiding is de 200 miljoen euro kostende ver bouwing van het cruiseschip SS Rotterdam. 10 november 2008 - Tijdens een bezoek aan de Antillen laat Vogelaar weten niet door te wil len met de Verwijsindex Antilli- anen. Zij zwicht voor de be zwaren van de Antillianen. - De week ervoor legde Vogelaar nog uit waarom die verwijsin dex er wét moest komen. DEN haag - De Tweede Kamer heeft gisteren de excuses aanvaard van staatssecretaris Aboutaleb (So ciale Zaken), nadat die ruiterlijk er kende dat hij als bewindspersoon niet zijn handtekening had mogen zetten onder een interne e-mail van de PvdA. VVD'er Atzo Nicolaï verweet Aboutaleb dat hij zijn rollen als dienaar van zijn partij en van de Kroon door elkaar had gehaald. De Kamer was het daarmee eens. Aboutaleb had een e-mail onderte kend aan lokale PvdA-bestuurders. Hen werd erop gewezen dat ze goede sier konden maken met een besluit om de minima voor de kerst 50 euro te geven. De omstre den e-mail was mede ondertekend door twee PvdA-Kamerleden. Ze wezen erop dat dankzij een wijzi gingsvoorstel van de PvdA de mini ma via de gemeenten 50 euro zou den krijgen. SGP'er Van der Staaij vond giste ren dat Aboutaleb moest erken nen dat hij 'staatsrechtelijk onjuist' had gehandeld. Op 11 november maakte DELTA plaats op de kabel voor meer digitale diensten. We willen u en alle andere kabeltelevisiekijkers in Zeeland van harte bedanken voor uw geduld en medewerking bijhetvandebuishalenvanderuis. Ubentnu volledig naarde toekomst gezapt! Nog vragen? Op www.haalderuisvanjebuis.nl kunt u nog steeds terecht voor alle mogelijke D-DAY info. www.haalderuisvanjebuis.nl the multi-utility company

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5