Sluiskil vertikt het om te krimpen maas modes Interesse woningen in Korte Kerkstraat minder dan verwacht ff ,11! I Pepemotenfeest Onverharde paden op dijken van waterschap Bezorgdheid over financiën Sluis OPRUIMING BADKAMERS WILLEMSEN ^mÊSBÊÊS1^ ifHr- Woonstichting Clavis ondervindt hinder van imago binnenstad. Dorpsraad wil aantal inwoners kanaaldorp met 500 laten groeien. Gedeputeerde Staten houden streng oogje in het zeil. INSTALLATIEBEDIJF ^^aames- en herenmode onder 1 cIqk^ Gentsestraat Stationsstraat Sas van Gent A Voor de man met een maatje meer: GROTE collectie - GROTE maten gekleed en sportief tot maat Geheugentest 26 Vrijdag 14 november 2008 PZC Z r,\ r*,; /Mm ÏÊÈÈÉÊË-: IB De bouw van woningen in de Korte Kerkstraat in Terneuzen verloopt vol gens schema, maar de interesse valt tegen. foto Camile Schelstraete "t jJjBSBSNL door Raymond de Frel TERNEUZEN - De contouren van het nieuwe gezicht van de Korte Kerkstraat in de Terneuzense bin nenstad worden dagelijks beter zichtbaar. De bouw van twaalf hui zen en twintig appartementen in het centrum verloopt volgens sche ma, maar de interesse van poten tiële bewoners valt vooralsnog te gen. Aannemingsbedrijf Van der Poel levert halverwege volgend jaar de woningen in de voormalige uit- gaansstraat op. Ook de omvor ming van de abdij (het voormalige waterschapsgebouw) tot woon complex is dan voltooid. In tegen stelling tot andere woningbouw projecten in de binnenstad valt de interesse voor een huis of apparte ment in de Korte Kerkstraat voor alsnog tegen, erkent directeur Ro- Het is een schrikbeeld voor ieder een die een klein beetje ouder wordt: plotseling niet meer op een naam kunnen komen. Of ver dwaasd in de keuken staan en den ken 'wat kwam ik hier ook alweer doen'. Die man in Zierikzee, ver in de zeventig, had daar ook wel eens last van. Met enige zorg in zijn hart besloot hij onlangs toch mee bert de Ridder van woonstichting Clavis. „Het loopt nog geen storm, maar dat heeft volgens mij alles met het economisch tij te maken. Er worden nu in heel Nederland weinig huizen verkocht", aldus De Ridder. Hij stelde al eerder dat het ook te maken heeft met een imago probleem van dit stukje binnen stad. De Korte Kerkstraat was voor al in de jaren negentig een plek waar drugsdealers zaken deden. Bovendien werd de hellende straat lange tijd getekend door leegstand en verpaupering. Clavis start daar om een promotiecampagne om het imago op te vijzelen. De ver koop van de huizen en apparte menten start in januari. Q Op www.woneninhartjeterneuzen.nl is informatie over het project te vin den. De bouw van huizen en apparte- menten in de Korte Kerkstraat vordert gestaag. De interesse van kopers valt volgens woon stichting Clavis nog tegen. te doen aan de geheugen test op te levisie. Dat viel niet tegen: een sco re van 7,8. Hij erkende daar be hoorlijk trots op te zijn. Vergeetach tig? Nee, hoor hij niet, nog lang niet. Behalve dan dat hij 's avonds wel vergat de krant bij de buren te brengen. Maar ja, samenlezen Daar valt ook wat over te zeggen. door Raymond de Frel SLUISKIL - Het voormalig laborato rium aan de Sint Elisabethlaan en Hotel Sluiskil moeten zo snel mo gelijk wijken voor onder meer een brede school. En ook een aantal verkrotte woningen aan de Piers- senspolderstraat in Sluiskil moet tegen de vlakte, vinden de inwo ners van het kanaaldorp. Want alleen na dit soort maatrege len kan een stap voorwaarts wor den gemaakt. Het kanaaldorp Sluis kil weigert zich zonder slag of stoot neer te leggen bij een krimp van voorzieningen en het inwoner tal. „We vertikken het, want krimp betekent de dood in de pot", zegt dorpsraadvoorzitter Ad- ri de Bruijne strijdvaardig. Zijn stellingname is de voornaam ste conclusie uit het Dorpsplan, door Frank van Cooten SLUIS - Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn bezorgd over de finan ciële situatie van de gemeente Sluis. Sluis wordt weliswaar niet onder curatele gesteld, maar het dagelijks provinciebestuur over weegt wel een streng oogje in het zeil te houden. Burgemeester Jaap Sala deelde dat de raad gisteravond mee vooraf gaand aan de behandeling van de begroting 2009. „Bij eventuele wijzigingen van het beleid moet de raad alternatieve dekkingsmiddelen aangeven", waarschuwde Sala. „De financiële Als de Sluise gemeenteraad be- zuinigingen wil schrappen, moet die raad alternatieven aandragen om de begroting sluitend te hou den. Diverse opstellingen Industrieweg 9, Terneuzen www.willemsenbv.com dat in opdracht van de dorpsraad is opgesteld. Aan de hand van een enquête onder inwoners probeer de de dorpsraad een visie voor de toekomst te ontwikkelen. De con clusies (en dus het wensenlijstje) zijn deze week aan de gemeente Terneuzen gepresenteerd. „Uit on derzoek van het Midden- en Klein bedrijf Nederland is gebleken dat een gezond dorp ongeveer driedui zend inwoners moet hebben. Sluis kil heeft er nu 2400, maar onze wens is om met ongeveer vijfhon derd zielen te groeien", vertelt De Bruijne. „Daarom moeten er snel maatregelen worden genomen, die Sluiskil tot een aantrekkelijker woondorp maken." Om te beginnen moet er in de se niorenwoningen in De Elisa- Nieuwbouw is noodzakelijk om Sluiskil leefbaar te houden, stelt de dorpsraad in het Dorpsplan. Zij wil dat het dorp met SOO in woners groeit. Lia Flikweert (CDA). foto Peter Nicolai gezondmaking van onze gemeente is immers van groot belang." Of de raad zich iets van de waar schuwing aantrekt, was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. Een raadsmeerderheid ging wel ak- bethhof een 24-uurszorgvoorzie- ning worden ingesteld. De Bruij ne: „Er zijn nu wel een aantal voor zieningen voor ouderen, maar als het daadwerkelijk op zorg aan komt, moeten zij tegen hun zin verhuizen naar omliggende plaat sen. Wij gaan daarom met de ge meente, woonstichting Clavis en de Stichting voor Regionale Zorg verlening in overleg." De verplaatsing van een aantal be drijven uit de Stroodorpestraat naar terreinen aan de rand van het dorp, een betere speelgelegenheid in het dorpspark en met bloemen aangeklede rotondes zouden Sluis kil ook ten goede komen, denken de bewoners. Net zoals een brede school, al gaf wethouder Cees Lief- ting eerder dit jaar al aan geen mo gelijkheden meer te zien om de drie scholen in Sluiskil onder één dak te krijgen. Meerdere pogingen strandden, waarna de gemeente besloot tot nieuwbouw voor de Antoniusschool. koord met het uittrekken van ruim acht miljoen euro voor de verbouwing van het gemeente huis. Dit tot verdriet van oppositie partijen CDA, Gemeentebelangen en de WD (met uitzondering van Johan Provoost) die de uitgave on verantwoord vinden. „We kunnen het ons niet veroorloven de schul den hoger op te laten lopen", zei Lia Flikweert (CDA). „En dè ver plaatsing van de raadzaal van het Sluise belfort naar het gemeente huis in Oostburg is onbespreek baar." De raadsmeerderheid ging echter toch na een discussie van zeven jaar akkoord met de verbouwing, inclusief de nieuwe raadzaal. De raad heeft dankzij een amende ment van Helder Zeeuws wel een stok achter de deur om het college aan het budget van acht miljoen te houden. Als het geld gaandeweg de rit op is, gaat het Wea-gebouw, onderdeel van het gemeentehuis, niet op de schop. Sterker nog; dan wordt dit gebouw verkocht. 's zondags open: 14.00 - 18.00 uur - 's maandags gesloten Tel. 0115-451447. Gratis parkeren, www.maasmodes.nl 6xl Tip? redactie@pzc.nl VOGELWAARDE - Wagenbouwers- club de Fucky Duckies uit Vogel waarde geeft aanstaande zaterdag vanaf 21.30 uur een pepernotenpar- ty in café het Karrewiel in Vogel waarde. De opbrengst van het 'druppelkot', de pepernotenver- koop en de loterij komt ten bate van de nieuwe wagen van de club. door Wout Bareman TERNEUZEN - De polders in Zeeuws-Vlaanderen bieden te wei nig mogelijkheden voor wande laars, die de drukke wegen willen ontlopen. Veel binnendijken zijn ontoegankelijk, terwijl dat hele- ,maal niet hoeft. Hans van Hage van de partij Wa ter Natuurlijk wil dat de water- schapsdijken - waar mogelijk - ont sluiten voor wandelaars, eventueel in samenwerking met de agrariërs, andere terreinbeheerders en parti culieren. Van Hage stelt vast dat de laatste twintig jaar veel onverhar de paden en wegen zijn geasfal teerd. Hij vindt dat jammer, maar denkt dat het nog niet te laat is. Er is nog een groot aantal onverharde paden in de polders overgebleven. „Ze worden vaak gezien als lastig en duur om te beheren. Maar de manier waarop bijvoorbeeld de Schaapdijk in Zuiddorpe wordt be heerd, is een goed voorbeeld van hoe het ook kan." De stichting Ker kenpaden beheert die dijk en on derhoudt het pad samen met om wonenden. Van Hage: „Wij vinden dat dit soort projecten op veel meer plaat sen verwezenlijkt kan worden. Wandelpaden langs waterwegen, akkers en over dijken zorgen er voor dat mensen de natuur en het landschap op een aantrekkelijke manier kunnen beleven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54