PZCI 25 Plan grensbrandweer in de maak Introductieshow! 2009 modellen! Bestuur CDA Sluis stapt op Showband Sas zong bijna toontje lager 35 33 Protocol voor inzet aan weerszijden van grens volgend jaar van kracht. Onenigheid met Statenfractie over Waterdunen. Dronken man Sas van Gent wilde truck vol instrumenten stelen. 14 15 november Lv 11.00 -17.00 uur fmm-a s «Leercentrum I a»V MECHIELSEN gasvul - tankstation Blazen voordat de wind er weer een puinhoop van maakt Vrijdag 14 november 2008-Tip? redtern@pzc.nl Marian Siereveld krijgt het niet meer aangeschilderd Minister Verburg pikt het niet dat teelten uit Nederland verdwijnen door Wout Bareman TERNEUZEN - De Scheldemondraad onderzoekt de mogelijkheid om de grensoverschrijdende inzet van de brandweer te vergemakkelijken. Nu ondervinden de Vlaamse en Zeeuws-Vlaamse korpsen daarbij nog te veel problemen. De Schelde mondraad probeert die obstakels in het kader van het project Grens brandweer uit de weg te ruimen. De verlening van bijstand bij bran den en andere calamiteiten in de buurgemeenten kan in de praktijk veel soepeler en het moet zelfs mo gelijk zijn dat een korps van de an dere kant van de grens als eerste wordt ingezet op het grondgebied van de buren. Een woordvoerder van de Schelde mondraad gisteren: „Wie vlak aan de grens in Zeeuws-Vlaanderen woont kan ervan uitgaan dat bij een brand de eigen brandweer als eerste ter plaatse komt. Pas als die constateert dat assistentie nodig is, worden naburige korpsen opgeroe pen. Maar soms is er veel dichter bij, in Vlaanderen, ook een korps beschikbaar. Met het oog op een zo snel mogelijke hulpverlening zal in de toekomst een dergelijk korps direct worden ingezet." En ook Zeeuws-Vlaamse grenskorp- sen, voor de kleinere Zeeuws-Vlaamse korpsen straks niet zijn weggesaneerd, worden De Scheldemondraad wil dat brandweerkorpsen aan weerszij den van de grens inzetbaar zijn, zonder dat eerst allerlei formali teiten moeten worden vervuld. op hun beurt ingeschakeld op Vlaams grondgebied. Met het oog op dat alles wordt het werkgebied van de korpsen in de grensstreek opnieuw vastgelegd. Belangrijkste uitgangspunt is dat de hulpverle ning sneller op gang komt. Voor de Oost-(Zeeuws)Vlaamse grens streek zijn al eerder afspraken ge maakt over de 'burenhulp'. Met na me voor de calamiteitgevoelige Ka naalzone tussen Gent en Terneu- zen zijn die belangrijk. Het specia le brandweerprotocol dat daarvoor twee jaar geleden in Gent werd on dertekend, wordt nu uitgebreid met West-(Zeeuws)Vlaanderen. Een projectgroep gaat de grens overschrijdende hulpverlening de komende tijd verder uitwerken. Daarbij worden onder meer de af stemming van apparatuur voor communicatie tussen korpsen on derling én die met de meldkamers geregeld. Er komt ook een geza menlijk oefenprogramma. De Scheldemondraad stelt 60.000 euro beschikbaar voor de voorbe reidingen. Het wordt uit het eigen fonds geput. Op 5 november vol gend jaar wordt de grensoverschrij dende hulpverlening bezegeld. door Frank van Cooten SLUIS - Het voltallige bestuur van het CDA in Sluis is opgestapt. Het bestuur heeft geen vertrouwen meer in de CDA-fractie van Provin ciale Staten als het gaat om het pro ject Waterdunen bij Breskens. De Statenfractie zal vandaag in stemmen met het inpassingsplan voor Waterdunen. Hierin wordt onteigening van landbouwgrond niet uitgesloten als de onderhande lingen met grondeigenaren misluk ken. Dit is tegen het zere been van zo wel het bestuur als de fractie van het CDA in Sluis. Het CDA in Sluis houdt vast aan vrijwillige grondverwerving. Wat de chris ten-democraten vooral steekt, is dat de Statenfractie weinig belang hecht aan de mening van CDA-le- den. „Het bestuur kan door het standpunt van de provinciale CDA-fractie haar ledenbelangen niet waarmaken", luidt de verkla ring van voorzitter Pierre Cammae- rt. „Het bestuur vindt dat ze daar door niet meer kan functioneren." De Sluise fractievoorzitter Lia Flik- weert is geschrokken van het be sluit, maar heeft er begrip voor. door Raymond de Frel SAS VAN GENT - Het had maar wei nig gescheeld of Showband Sas was instrumentloos geweest. Een dronken man wilde er in de nacht van woensdag op donder dag op het Vlaanderenplein in Sas van Gent met hun vrachtwagen vol instrumenten vandoor gaan, maar door kordaat optreden van buurtbewoners en shewbandle- den werd hij net op tijd ingere kend. „We hadden de vrachtwa gen al volgeladen, omdat we vol gende week een workshop hebben op het ROC in Terneuzen. De laad klep van de wagen was tegen een muur geparkeerd, om een inbraak via de achterzijde onmogelijk te maken. Het gaat in totaal toch om een waarde van zestig- tot zeven tigduizend euro", vertelt Carlo de Groff van de showband. Het was de dronken man overi gens niet om de instrumenten te doen. Zijn eigen auto was kapot, dus zocht hij alternatief vervoer. Hij forceerde de toegang en slaag de er in de motor aan de praat te krijgen. De Groff: „Buurtbewoners hoorden dat en waarschuwden en kele leden van onze showband. Zij konden nog net op tijd hun auto's voor de vrachtwagen parkeren, zo dat hij niet meer kon wegrijden." De vrachtwagen is aan de portier zijde beschadigd, maar dat neemt De Groff voor lief „Want als je als showband je instrumenten kwijt raakt, ben je veel verder van huis." memmmm gronzenloot gelukkig zijn HOME CAR Officieel dealer Gildeweg 35, VLISSINGEN, 0118-44 01 00. www.kampeercentrummechielsen.nl TERNEUZEN - Er waren gistermiddag zonaanbid- ders die het in een windstil en zonnig hoekje nog best uit te houden vonden in een t-shirtje. Ande ren gebruikten de zachte herfstdag om kliederige taferelen voor te zijn. Want één flinke regenbui en de gevallen bladeren kleven aan elkaar totdat ze een glibberige massa vormen, waarop het mak kelijk uitglijden is. Deze medewerker van re-integratiebedrijf Dethon was daarom gisteren aan de Edvard Grieg- hof in Terneuzen druk met een bladzuiger in de weer. Om een 'bladerpap' te voorkomen, maar vooral ook om te voorkomen dat de 'natuurlijke wind' voor een nog rommeligere aanblik zou zor gen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53