Nieuwland mist nog uitstraling LEZERSEHTRA PZC yj Cd Musicals - de mooiste Marco Schroevers hoopt dat zijn club de weg omhoog heeft ingezet. Door Ben Cramer 13,95! 44 I Vrijdag 14 november 2008 PZC W door Ron de Waal VLISSINGEN - Bij vierdeklasser Nieuwland is Marco Schroevers dit seizoen als trainer voor het eerst eindverantwoordelijk voor een eer ste selectie. Een overeenkomst met zijn loopbaan als speler is duide lijk zichtbaar. „Ik ben bloedfana- tiek." Hij is al sinds zijn achttiende jaar in het bezit van het diploma Oe- fenmeester 3, maar tot drie jaar ge leden deed de inmiddels bijna 36-jarige Marco Schroevers hele maal niets met dit papiertje. „Ik heb dit tijdens mijn opleiding aan het cios gehaald, maar voetbalde toen nog volop zelf. Tot drie jaar geleden, toen GPC mij benaderde om het tweede elftal te gaan doen. Ik wilde de club graag uit de brand helpen en het beviel me gelijk heel goed. Misschien ook wel omdat ik als speler al vaak het voortouw nam. Ik heb het bij GPC twee jaar lang met veel plezier gedaan. Ze ker het tweede jaar in de reser ve-hoofdklasse was pittig, maar er werd wel degelijk goed gepres teerd." Toen hem echter het gevoel be kroop dat hij best een stapje hoger op wilde, stond Albert Slinger na mens Nieuwland op de stoep. „Die club zocht iemand met veel enthousiasme en motivatie om met een jonge, leergierige groep aan de slag te gaan", vertelt hij. „Nadat we in gesprek waren ge gaan, was het gevoel al snel goed en waren we er vlot uit." Bij de Walcherse ploeg legt Marco Schroevers de lat meteen hoog. „Niet alleen voor de groep, maar ook voor mezelf', reageert hij snel. „We trainen voluit en veel op het fysieke vlak. De basis moet so wieso goed zijn. Zeker in een klas se waarin weinig niveauverschil is, kan dit weieens de doorslag ge ven", vindt Schroevers. Toch heeft zich dit tot nu toe nog Marco Schroevers staat voor het eerst als hoofdtrainer aan het roer bij een eerste elftal. Hij wil iets neerzetten bij zaterdag-vier deklasser Nieuwland. niet vertaald in resultaten waarvan de trainer dolenthousiast is ge raakt. „Dat heeft veel te maken met het mentale vlak. Deze groep moet meer uitgaan van eigen kracht en geloof hebben in eigen kunnen. Het is vaak nog wat te in getogen, er mist een stukje uitstra ling. Bij een achterstand knapt er iets. Dan zijn ze vaak een minuut of tien zeer kwetsbaar. Gelukkig is er wel verbetering zichtbaar. Er zit echt voetbal in deze ploeg." Daar is vorige week met een gelijk spel tegen Spui een begin mee ge maakt. „Dat heb ik ze ook gezegd. Dit was de eerste wedstrijd in de tweede periode en gezien het pro gramma dat nu volgt, liggen er mo gelijkheden om in die strijd een rol van betekenis te spelen." Of de trainersloopbaan van Schroe vers ook volgend seizoen in Nieuwland vervolgd wordt, zal op korte termijn duidelijk worden. „De spelersgroep en het bestuur zijn in gesprek of die intentie er is. Bij mij is dat wel het geval." De kans lijkt dus groot dat Marco Schroevers ook volgend seizoen bij de zaterdagclub werkt, alvorens zich eventueel in een inder avon tuur te storten. „Er zijn als speler drie verenigingen bij mij blijven hangen. Walcheren, GPC en niet te verge ten Arnemuiden zijn clubs naar mijn hart. Maar eerst wil ik hier wat neerzetten en ontdekken waar ik als trainer sta. Ik hoop dat ik kan kiezen voor een geleidelijke opbouw." Het gelijkspel bij Spui wil trainer Marco Schroevers met Nieuwland een serie neerzetten, mogelijkheden om in die strijd een rol van betekenis te spelen." „Het was de eerste wedstrijd in de tweede periode en gezien het programma dat nu volgt, liggen er foto Lex de Meester Geniet van de mooiste musicaltracks uit de afgelopen 20 jaar gezongen door Ben Cramer. Op deze cd staan 19 Nederlands talige liedjes uit wereldbekende musicals zoals The Phantom of the Opera, Chess, Aida en The Sound of Music. Incl. uit de musical Op hoop van zegen het gevoelige nummer "Achter de Horizon". Totale speelduur 68 minuten. Adviesprijs 17,95 Lezersprijs 13,95 *exclusief 1,95 verzendkosten. De levertijd is 5 werkdagen. U kunt ook de bon invullen. De levertijd is dan 10 werkdagen. Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). 1 cbestelsn opwww.pzc.nl/webwinkel BON CD MUSICALS - DE MOOISTE Hierbij bestel ik(aantal) x 'Musicals - cd' a 13,95 per stuk voorletters voornaam -Om Ov geboortedatum Hierbij machtig ik Wegener Nieuwsmedia BV om eenmalig het verschul digde bedrag af te schrijven. Bank-/girorekening Handtekening •exclusief verzendkosten 2,95 Stuur de volledige in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. Musicals-cd, Postbus 130,8200 AC Lelystad De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. Y Van 17,95 voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46