Sport Van Nistelrooij wil van geen opgeven weten Ben jij op zoek naar een cadeau voor een echte man? Dallinga/Fast zet topper om in winst www.cadeauvooreenechteman.nl Spits Real moet rest van seizoen herstellen van knieoperatie. Ga dan naar: en laatje verrassen door het aanbod. Van Zwam vervangt Lodewijks bij Oranje B Kalou is weer een maand uitgeschakeld Groene Ster laat kostbare punten liggen Popovitsj herenigd met Armstrong Ruiten ingegooid bij Fortuna Stadion FM Sranang verliest ook van Eteha: 5-3 Seedorf twijfelt over Beckham PZC Vrijdag 14 november 2008 43 door Maarten van Helvoirt DEN BOSCH - Alweer een seizoen naar de knoppen voor Ruud van Nistelrooij. De 32-jarige spits van Real Madrid onderging gisteren in de Verenigde Staten bij kniespecia list Richard Steadman een kijkope ratie aan zijn rechterknie. Die con stateerde dat er een scheurtje in de buitenmeniscus zit. Ook het kraak been en de voorste kruisband zijn beschadigd. Het herstel vraagt ze ker zes tot negen maanden. Van Nistelrooij heeft een hele ge schiedenis aan blessures - dat is welhaast inherent aan het vak van spits. Die hielden hem al met al 28 maanden aan de kant. Bijna 2,5 jaar van zijn carrière dus. De meest dramatische was zijn knieblessure van acht jaar geleden, ook toen aan de rechterkant. De spits van PSV stond op de drem pel van een transfer naar Manches ter United, toen hij bij een herstel training wat kopoefeningen deed, bij het landen door zijn knie zakte en zijn voorste kruisband finaal af scheurde. Dit is fout, dit is he lemaal fout', gilde hij. Bij Man chester United, dat hem een jaar la ter alsnog kocht, had hij in zijn vierde jaar te kampen met een reeks kleinere blessures waardoor hij ook maar de helft van de tijd speelde. Cees Rein -van den Hoogenband, de clubarts van PSV, liet zich giste ren ontvallen dat het dit keer ech ter wel eens einde carrière zou kunnen betekenen. Van den Hoo genband is bekend met de knie van Van Nistelrooij. Acht jaar gele den maakte hij diens revalidatie, die een jaar duurde, van dichtbij mee. Diverse externe medische specialisten haalden de clubarts destijds over de hekel, omdat die niet genoeg voorzichtigheid be tracht zou hebben met Van Nistel rooij. De spits had enkele maan den eerder al zijn mediale band in gescheurd en de kans is dan reëel dat ook de kruisband beschadigd is. Van de Hoogenband en de me dische staf onderzochten dat niet en remden Van Nistelrooij ook niet af in zijn gedrevenheid om snel weer fit te zijn en aldus het Ruud van Nistelrooij is in de Vere- nigde Staten weer geopereerd aan zijn rechterknie. Het herstel vergt de rest van het voetbalsei zoen. EK te kunnen halen. Van den Hoo genband schaarde het afscheuren van de kruisband onder de be roepsrisico's. Feit is wel dat Van Nistelrooij ge leerd heeft van die blessure. Tel kens als hij weer een kwetsuur had - of het nou aan lies, heup of enkel was - nam hij ruimschoots rust of liet hij uit voorzorg een wedstrijd schieten. Vorige maand tijdens de uitwedstrijd voor de Champions League tegen luventus (2-1) kreeg hij weer last van zijn rechterknie. Hij hield direct rust en vierde zijn rentree tijdens de re turn tegen de Italiaanse club (0-2). Toen hij tijdens die wedstrijd op nieuw knieklachten kreeg, nam hij contact op met dr. Steadman. De negatieve voorspelling van Van den Hoogenband, zijn leeftijd (als Van Nistelrooij hersteld is, is hij 33 jaar) en de signalen dat Real Madrid in de winterstop zal probe ren een nieuwe spits aan te trek ken, hoeven zijn fans niet te doen wanhopen. Kort na zijn knieope ratie is Van Nistelrooij op privé- beelden te zien met een handdoek in zijn hand. En terwijl zijn vrien din Leontien naar het litteken kijkt, zegt hij: „Die handdoek wordt niet gegooid, we gaan ge woon door." ZEIST - Arno van Zwam wordt de keeperstrainer van het nieuwe Nederland B. De KNVB bena derde aanvankelijk Patrick Lode wijks voor deze functie. De Brabander kreeg toen echter geen toestemming van zijn club Feye- noord. De 39-jarige Van Zwam is keepers trainer van NAC. Hij verdedigde in het verleden ook het doel van de Bredase club. HEERENVEEN - Bonaventure Kalou kan minimaal een maand niet voor Heerenveen voetballen. De aanvaller raakte woensdag tijdens het door zijn ploeg gewonnen be kerduel met Haaglandia (7-0) op nieuw geblesseerd aan de ham string. De Ivoriaan miste de competities tart van de Friese eredivisionist ook al wegens een hamstringbles sure. VLISSINGEN - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen lieten in de strijd om de eerste plaats kostbare punten liggen in de thuis wedstrijd tegen Troy/IDEAL Car Rent. De koploper bleef in sport hal Baskenburg steken op 4-4. Groene Ster ontbeerde de echte wil om te winnen en liet een groot aantal kansen onbenut. Etienne Mallie (2x), Salim Ben Sel- lam en Youssef Afkir scoorden. RIJSWIJK - De Oekraïense wielren ner Jaroslav Popovitsj rijdt ko mend jaar aan de zijde van Lance Armstrong bij Astana. Popovitsj te kende gisteren een tweejarig con tract voor de ploeg van Johan Bruyneel. Popovitsj was eerder al een van Armstrongs belangrijkste helpers bij Discovery Channel. De 28-jari- ge renner kwam het afgelopen sei zoen uit voor Silence-Lotto. SITTARD - Een groep van tien perso nen heeft in de nacht van woens dag op donderdag zeven ruiten in gegooid van het Fortuna Stadion in Sittard. Toen de politie arriveer de, waren de daders gevlogen. Sinds bestuurders van Fortuna en Roda IC woensdag bekendmaak ten een fusie te overwegen, is het onrustig bij beide clubs. Bestuur ders van beide club zeggen be dreigd te worden. PAPENDRECHT - De zaalvoetballers van FM Sranang incasseerden hun tweede opeenvolgende nederlaag. Nadat vorige week Brabantia met 8-4 te sterk bleek, was de Beve- landse-ploeg nu niet opgewassen tegen Eteha. In Papendrecht werd het 5-3 na een 3-0-ruststand. In de tweede helft klampte Sranang aan door goals van Steven Fitsch, Ugur Kahveci en Pim Bruins, maar het was onvoldoende. LONDEN - Clarence Seedorf zal Da vid Beckham in januari bij AC Mi lan met open armen ontvangen. Maar de Nederlandse oud-interna tional betwijfelt of de Engelse ve dette van Los Angeles Galaxy ook maar één minuut daadwerkelijk in actie komt voor zijn tijdelijke Itali aanse club. Dat zei Seedorf gisteren bij het Britse Sky Sports. „Zijn eerste doel is om topfit te worden. Hij wil tenslotte zijn plaats in de Engelse nationale ploeg niet verliezen. Daarop moet hij zich ook volledig richten. Bij een topclub als AC Milan, één van de best gestructureerde voetbalin stituten in de wereld, kun je alleen al door de training in topvorm ko men. Of hij voor ons ook gaat spe len, is een ander verhaal. Ik weet niet of hij daartoe in staat is." Beckham (33) voegt zich begin vol gend jaar op huurbasis bij de selec tie. Hij wil zijn conditie in Milaan enkele maanden op peil houden voordat het Amerikaanse seizoen in de Major League weer begint. Daarmee hoopt hij bondscoach Fa- bio Capello te overtuigen van zijn serieuze plannen voor deelname aan het WK in 2010. SLUISKIL - De eerste klap in de strijd om de macht in de tweede divisie tussen Dallinga/Fast en Gommers Grondwerken is uitge deeld door de Zeeuws-Vlamingen. Door een 6-2-zege kwam Dallinga/Fast naast de opponent aan de leiding. Gommers en Dallinga/Fast waren na zes wedstrijden nog ongesla gen, maar laatstgenoemde morste twee punten door gelijke spelen. Dat verschil werd door de 6-2-zege goedgemaakt. Bij de Zeeuws- Vlaamse thuisploeg was Berry Dal- linga voor het eerst sinds 7 okto ber weer van de partij na ernstige rugklachten. Hij nam het op tegen de Belg Dirk Weeremans. Niet de gemakkelijkste opdracht. De Belg was ongeslagen met een gemiddel de van 1.095. Zijn ongeslagen sta tus bleef ook tegen Dallinga ge handhaafd dankzij een knappe 1.176. Op bord twee moest de jon ge Belg Mathieu Vlerick de routi nier Vic Herreweghe bestrijden. Een spannend en gelijk opgaand duel waarin de jongeling met twee punten verschil aan het langste eind trok en daarmee de doorslag gevende factor voor de teamwinst werd. Voordien had Dirk Vlerick, de avond tevoren in België nog goed voor 34 punten uit 14 beur ten, na een moeizame start gewon nen van Lennart Schrauwen. Jean Paul de Kraker pakte tegelijkertijd een fraaie 35-21-zege tegen Ton de Hoon in slechts 31 beurten (1.129).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45