en Outland is alles mogelijk Alles voor de spelbeleving Zuidbrug Westsluis in Terneuzen eerder open Hennepteler hoeft toch niet de cel in Exit Vogelaar fiets êc fitness Jeremiasse PZC Vrijdag 14 november 2008 3 www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 IOp zoek naar een I stoere skelter? COMMENTAAR De Partij van de Arbeid haalt Ella Vogelaar terecht van het belangrijke beleidsterrein Wonen, Wijken en Integratie. De optelsom van alle kritiek laat geen ruimte voor een andere conclusie. Vogelaar maakte nooit indruk. Behalve misschien met een soort onverstoorbaarheid die slecht past bij de politieke urgentie van de problemen die zij wilde oplossen. Vogelaar wilde van achterstandswijken prachtwijken maken. Die doelstelling is prima. Vorige maand concludeerde de Algemene Rekenkamer echter dat Vogelaar er tot nu toe slechts een uiterst vaag, niet te controleren beleid voor heeft ontwikkeld. Met integratie ging het al veel eerder fout. Vogelaar nam één keer dapper stelling toen zij in Nederland de'groei van een 'joods-christelijk-islamitische traditie' voor mogelijk hield. Maar een geloofwaardig vervolg in het onvermijdelijke debat met Geert Wilders kwam er niet. Vogelaar bleef veel genuanceerder over integratie dan de PvdA wenst. De speerpunten van de partij kwamen zo niet uit de verf Niet in haar beleid en al helemaal niet in de presentatie ervan. Dan houdt het snel op. DEN HAAG - Een 57-jarige Middel burger hoeft geen halfjaar naar de gevangenis wegens het kweken van hennepplanten aan de Prins Willem Alexanderstraat. Het Haag se gerechtshof heeft de man in ho ger beroep veroordeeld tot een werkstraf van 100 uur. De proeftijd van een eerdere voor waardelijke veroordeling tót een half jaar voorwaardelijke gevange nisstraf is verlengd. De man is eerder door de Middel burgse politierechter veroordeeld tot het uitzitten van dat half jaar voorwaardelijke celstraf nadat hij vorig jaar in september en oktober - tijdens zijn proeftijd - opnieuw met hennepteelt in de fout ging. De man kreeg toen ook een werk straf van 240 uur en opnieuw drie maanden voorwaardelijke gevange nisstraf opgelegd. Volgens advocaat A. Sol was die straf zwaarder dan de richtlijn, die voor de 210 hennepplanten een werkstraf van 84 uur voorschrijft. Het hof volgde de strafpleiter hier in. Tegen de man is twee weken ge leden door de hofaanklager een' celstraf van 5 maanden waarvan 2 voorwaardelijk geëist. door Tineke Smits Bij de Hogeschool Zeeland hebben ze wel ervaring met games. Tweedejaars Infor matica en Bedrijfskundige Informatica krijgen er zelfs les in. „Ze zijn bezig een spel te ontwikkelen voor Het Zeeuwse Landschap," vertelt docent Bartjan Wattel, „daarmee wil Het Zeeuwse Landschap middelbare scholieren betrekken bij het werk dat ze doet. Ze moeten in het het spel laten zien hoe zij landschapsbe heer zouden aanpakken." In het college ontbreken een stuk of wat stu denten, maar die zitten niet allemaal thuis het nieuwe World of Warcraft te spelen, volgens hun klasgenoten. De meesten zijn naar een beurs. In het college worden de verschillende functies besproken die nodig zijn om een spel te ontwerpen. Van projectleiding tot de grafi sche kant en testers. De studenten kunnen inte kenen op het onderdeel waar hun interesse ligt, als ze er snel bij zijn tenminste. „Het begint met een opdracht die je krijgt," vertelt Michiel Kodde (23), die Informatica studeert, „met de opdrachtgever bespreek je de specificaties, waar een spel aan moet 'Eigenlijk is alles mogelijk in de gamewereld. Waar de grenzen zijn, is nog niet duidelijk' TERNEUZEN - Vanaf vrijdag 14 no vember 11.00 uur kan het wegver keer weer gebruik maken van de zuidbrug van de Westsluis Terneu zen. Rijkswaterstaat is twee weken eerder klaar met de werkzaamhe den dan verwacht. Herstel van de zuidbrug heeft in totaal 10 weken geduurd. Met het in gebruik ne men van deze brug behoren de lange wachttijden tot het verle den. Begin 2006 heeft de Tor Flandria de noordbrug over de Westsluis Terneuzen aangevaren. In mei 2008 is de noordbrug vervangen door een nieuwe basculebrug en twee meter naar achteren ge plaatst. Daardoor ontstaat er zes meter extra doorvaartbreedte, waardoor de kans op aanvaringen kleiner wordt. In de afgelopen pe riode is de zuidbrug op gelijke wij ze vervangen. voldoen. Vervolgens worden de taken ver deeld." Een functie in de projectleiding, dat spreekt Ben van Geest (32), die Bedrijfskundige Informatica studeert, wel aan. „Dan ben je een soort bemiddelaar tussen de klant en de pro grammeurs." Michiel denkt meer richting de graphics of de architectuur van een spel. De ar chitect bouwt als het ware het spel. En of er grenzen zijn? „Die zijn er bijna niet," denkt Ben, „nu zijn er al zulke ontwik kelingen dat het binnen kort mogelijk moet zijn om een spel met filmbeel den te spelen. En ze zijn bezig met 3D gaming, maar de meeste computers zijn nog 2D." Michiel: „Virtual reality is nu erg in opkomst. Online gemeenschappen, die zijn populair, vooral bij jongeren. Het komt je spelbeleving natuurlijk ten goede als je je helemaal in de we reld van je spel kunt wanen." Het huwelijk tus sen games en second life gaat ver. „Ik heb een aversie tegen online spelen, het werkt versla vend. Daarom speel ik liever in m'n eentje een spel", zegt Michiel. Ook Ben is geen fan van World of Warcraft: „Het is mijn genre niet, maar ik snap wel dat mensen het leuk vinden om zich online met anderen te meten. Je kunt natuurlijk strategieën afkijken van anderen." Zodra het prototype van het nieuwe spel af is, tegen de zomer van volgend jaar, gaat het naar een landelijk bureau dat het verder gaat ontwik kelen. „We zijn ook geen softwareontwikke- laars," aldus Anton Bil, eveneens docent (Be drijfskundige) Informatica. „Het is wel een leu ke casus voor de studenten." Ben vertelt: „Het spel wordt interactief. Dus de speler kan de opdracht krijgen om naar Neeltje Jans te gaan. Daar is dan weer een sleutel te vin- 1 céts 000 GOES Van der Spiegelstraat 54, tel. 0113 -215 063, goes@fietsplezier.nl VLISSINGEN Troelstraweg 364, tel. 0118 - 477 230, vlissingen@fietsp1ezier.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3