Zeeland In de werelden Azaroth OM eist half miljoen euro van Zeeuws-Vlaamse drugsbaron Waardeloos PZC De krant 5 weken voor 15 euro! 2 I Vrijdag 14 november 2008 PZC ONDINE VAN DER VLEUTEN Mijn moeder was van het type dat, als ik haar trots een tekening overhandigde, het kunstwerk kritisch be keek en dan nuchter opmerkte: „Dat kun jij beter." Toegegeven, het maakt krassen op de tere kinderziel, maar het levert ook wat op: eindeloze onzekerheid, de beste motivatie om te presteren. Dat is dan toch weer mooi meegenomen, niet waar. Sinds een paar jaar probeert L'Oréal mijn zelfvertrouwen - en dat van een paar miljoen andere vrouwen - op te krikken door mij vanaf elk televisiescherm dat ik passeer, toe te roepen dat ik mascara, crèmespoeling, haarverf, lipstick etc. etc. moet ko pen 'omdat ik het waard ben'. Nou is het natuurlijk heel aardig van L'Oréal om net te doen alsof ik, potverdriedubbeltjes, ge woon récht heb op al die heerlij ke producten (Because I'm worth it!) en het is natuurlijk enorm helend, na die pijnlijke opmerkingen over mijn kinder tekeningen, en zo, maar toch vraag ik me elke keer af: hoezo ben ik het waard? En welke ongelukkige is het dan niet waard? Of is gewoon iedereen alles waard? Dat zou dan weer wel stro ken met de trend dat iedereen tegenwoordig respect verdient, verdiend of niet. Ik voorzie een wereld met onuitstaanbare mensen, die overal recht op menen te hebben. Zomaar. Mijn zoon, nu nog een on schuldige kleuter tegen wie ik gewoon 'Nee!' roep als hij een dropje vraagt ('Waarom niet?' 'Omdat ik het zeg!') zal op een dag op hoge toon een nieuwe computer eisen ('Waarom?' 'Omdat ik het waard ben!') Ik denk dat ik straks maar eens even ga strijken, afwassen, stof zuigen, dweilen en ramen lappen. En dan maar hopen dat iemand vindt dat ik een kopje koffie verdiend heb. Ik denk dat ik maar eens even ga strijken, afwassen, stofzuigen... Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen -pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 31, 4460 AA Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5769 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4651 E: schouwen-duiveland@pzc.nl - Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 0800- 8060 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? www.pzc.nl/lezersservice of bel: 0800 - 0231 231 Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Echte gamefanaten keken er al maanden naar uit. Gisternacht ging de tweede uitbreiding van World of Warcraft in de verkoop, het populairste computerspel ter wereld. door Cornellèke Blok Chris Heeren (24) uit Mid delburg gaat een paar uur per dag door het le ven als Zirg, een 'human warrior' in de virtuele werelden Azeroth en Outland. Vechten en grote monsters verslaan, dat zijn z'n voornaamste bezigheden. Net als een paar honderd andere gamers was Chris er gisternacht als de kippen bij om de nieuwste uitbreiding Wrath of the Lich King van het online computerspel World of Warcraft te bemachti gen. De Mediamarkt in Middel burg opende voor de gelegenheid 's nachts de deuren. „Ik heb de col lector's edition. Er zit een boek, een soundtrack-cd en een dvd bij. Supergaaf!", glundert Chris. De medewerker van Mediamarkt ging z'n bed pas om acht uur 's och tends in. „Ik heb volgende week de hele week vrij genomen om te gamen. Ik heb mezelf voorgeno men dat ik vierof vijf uur per nacht moet slapen. De rest van de tijd ben ik met World of Warcraft bezig. In de tweede uitbreiding is World of Warcraft World of Warcraft (WoW) is een online computerspel waar in spelers een personage creë ren en zich bewegen in een vir tuele wereld. Wrath of de Lich King is het tweede uitbreidingspakket op World of Warcraft. WoW was in 2005 en 2006 het meest verkochte pc-spel. In 2007 werd het spel van de eerste plaats verstoten door het eerste uitbreidingspakket The Burning Crüsade. »- Die game brak in januari 2007 het record van snelst verko pende pc-spel aller tijden. Toen vlogen in 24 uur ruim 2,4 miljoen stuks de winkel uit. Gamesites verwachten dat in Nederland de eerste weken meer dan 200.000 stuks van Wrath of de Lich King verkocht worden. Chris Heeren uit Middelburg brengt een groot deel van z'n vrije tijd door achter de computer met World of Warcraft. foto Lex de Meester er een nieuw continent: North- rend. Ik wil zo snel mogelijk alle landen verkennen." Terwijl hij praat, valt Chris af en toe stil. Op het beeldscherm doemt een groot monster op in een fantasy-achtig landschap. „Even een mannetje kapot ma ken." Zirg slaat met zwaarden.een tien keer zo groot wezen tegen de grond. „Zo, nu heb ik mijn op dracht uitgevoerd", zegt Chris triomfantelijk. „Daar krijg je wa pens of geld voor. Uiteindelijk kom je in een hoger level. Tja, het hele spel draait eigenlijk om vech ten, maar niet alles is agressief Het is ook heel vet om nieuwe dingen in die wereld te ontdekken. Boven dien is het ook een sociaal sys teem: er zijn allemaal échte spe lers. Je kunt met andere spelers uit de hele wereld chatten. Wereld wijd doen er elf of twaalf miljoen mensen aan mee! Soms loop ik in het virtuele landschap samen met collega's. Dan slachten we samen even een mannetje." Illidan springt op Chris' schoot. De zwarte kat kijkt nieuwsgierig mee naar de belevenissen van Zirg. „Ik heb 'm vernoemd naar een Raidboss uit World of War craft. Dat is een baas van mon sters, die je met meerdere spelers moet verslaan. De andere kat heet Plox: dat is een verbastering voor please, die veel gamers gebruiken." Al drieënhalf jaar besteedt Chris een groot deel van z'n vrije tijd aan World of Warcraft. „Van die tijd heb ik het spel vier maanden achter elkaar ge speeld. Iedereen heeft wel wat, dit is mijn hobby. Hetis heerlijk om even helemaal in een andere we reld te stappen. Je bent even weg uit de realiteit, in elh wereld die helemaal van jou is. Niemand kan je storen en als iemand in het spel je nodig heeft om een monster aan te vallen, dan zeg je gewoon: 'nee, daar heb ik geen zin'. Je hebt helemaal geen verantwoordelijkhe- 'Het is heerlijk om even helemaal in een andere wereld te stappen.' den. Als ik speel, dan vliegt de tijd voorbij." Verveelt het nooit? „Af en toe denk ik wel: ik wil even iets an ders doen, maar na een uurtje ga ik toch weer verder,Het leuke aan dit spel is dat het nooit klaar is. Je hebt nooit gewon nen, want dan zou je met al le verschillende karakters alle opdrachten moeten uitvoeren. Dat is onmo gelijk: er zijn elke keer weer nieuwe dingen te doen." Chris praat te veel. „Oeps, nu ben ik dood." Geen pro bleem in de wereld van World of War craft. „Kijk, nu ben ik een 'spirit' op de 'graveyard'. Ik hoef alleen terug naar mijn lijk te lopen en dan ben ik weer le vend." In Azeroth en Outland kan alles. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem-aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens, li 4 het colofon treft u nadere informatie door Ad Roos MIDDELBURG - De officier van justi tie van het landelijk parket wil dat een 67-jarige Zeeuws-Vlaamse drugsbaron 'geplukt' wordt voor een bedrag van 465.616 euro. Dat geld zou hij hebben verdiend met een transport van een half miljoen xtc-pillen naar Australië. Het transport werd in het najaar van 2001 door de Australische douane in beslag genomen. De Terneuzenaar werd daarvoor in 2006 in hoger beroep door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot een celstraf van vierenhalf jaar, voornamelijk voor de uitvoer van de pillen. Van de verkoop ervan werd hij vrijgesproken. Die uit spraak was fors lager dan het eerde re vonnis van de rechtbank in Mid delburg. Die legde de Zeeuws-Vla ming na een eis van twaalf jaar cel voor twee bewezen transporten ze ven jaar op. Ook ten aanzien van de vordering moest het OM een aardige veer laten, omdat zij eerst een bedrag van bijna anderhalf miljoen wilde zien, dat vervolgens terugbracht tot ruim vijf ton en nu dus wéér minder. Volgens raadsman A. Sol komt het er op neer dat het OM de berekeningen baseert op een zaak waar zijn cliënt niets mee te maken heeft. De uitspraak volgt 11 december.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2