25% korting Machinefabriek is debat van emoties Informatieavond over maatschappelijke stages Lintje voor Mientje de Leeuw www.onderdetoren.com NOVEMBER-AKTIE Kiss Ride bij scholen Klarenbeek K Scholieren halen geld op voor Ghana Ongeval met aanhanger op A58 Vrouw gewond na val van paard op strand Bezoek dé woonwinkel van Middelburg op de Decorette collectie Commissie praat over aangepast plan Scheldekwartier. Kinderfietsen Van JL29T- geheel rijklaar afgemonteerd! NU voor 89,- DIS THAT 26 Vrijdag 14 november 2008 PZC W Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl ZIERIKZEE - Maar liefst 187 scholie ren van Pontes Pieter Zeeman werkten zich gistermiddag in het zweet voor het scholenproject van de Zeeuwse stichting Onyame in Ghana. Tijdens de half uur durende spon sorloop liepen de deelnemende leerlingen tussen de tien en vie rentwintig rondjes. Het is nog niet bekend hoeveel geld die inspan ning opleverde. RILLAND - Een ongeval met een aanhanger op rijksweg A58 ter hoogte van Rilland heeft gister middag tot opstoppingen geleid. De aanhanger ging scharen en be landde op de vangrails in de mid denberm. Het ongeluk op de rijbaan richting Bergen op Zoom gebeurde rond kwart voor twee. DISHOEK - De ambulancedienst en de Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij (KNRM) hiel pen gisteren samen een gewonde vrouw op het Dishoekse strand. De strandjeep van de KNRM pikte de ambulancebroeders op bij de duinovergang en bracht ze naar de vrouw, die van haar paard was ge vallen. Terug bij de overgang werd ze de ambulance in getild en naar het ziekenhuis gebracht. Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg gordijnstoffen, vouwgordijnen en paneelgordijnen OOSTKAPELLE - Veerse organisaties die met vrijwilligers werken, zijn dinsdag 25 november in Oostkapel- le welkom op een voorlichtingsbij eenkomst over maatschappelijke stages. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in het gebouw van de Stichting Welzijn Veere aan de Schoolstraat 4. De bijeenkomst is bedoeld om or ganisaties te informeren over maat schappelijke stages van middelbare scholieren. Met ingang van het schooljaar 2010/2011 zijn die stages verplicht. Enkele leerlingen en or ganisaties die al maatschappelijke stages gedaan hebben, vertellen hoe zij dat hebben ervaren. De bij eenkomst is een initiatief van de Stichting Welzijn Veere, Sport Zee land en het Bureau Move Your Cre dits. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Moet de Machinefa briek op het Scheldeterrein in Vlis- singen gesloopt worden? De Vlis- singse raadscommissie boog zich gisteravond over die vraag. Het werd een discussie van emoties. Het college van B en W presenteer de vorige week een aangepaste ver sie van het plan Scheldekwartier. Het plan moest aangescherpt wor den om uit de rode cijfers te ko men. Een van de voorgestelde op lossingen is de sloop van de Machi nefabriek. Op die plaats kunnen woningen komen. Hoe jong het voorstel ook is, het is nu al omstreden. Verschillende cul turele organisaties wezen gistera vond nogmaals op het belang van de fabriek. Niet alleen met het oog op de toekomst, maar ook vanuit historisch perspectief. Zij kregen bijval van een aantal fracties. „Het aangepaste plan is een verbe tering, zegt u. Maar voor wie?", vroeg P. Kruizinga van Groen links. „Het is nu een Vinexwijk ge worden. Hebt u niet de verkeerde mensen om de tafel gezet?" Het CDA vindt dat het plan zijn oorspronkelijke kwaliteit moet be houden. Daar hoort ook de Machi nefabriek bij. „De vormpjes die nu op de plaats van de Machinefa briek staan, doen mij meer den ken aan de Bijlmer", aldus M. de Zwarte. Maar wethouder P. Polderman had zijn antwoord goed voorbe reid. „De opdracht die u ons gaf, luidde: kom met een voorstel voor een sluitende grondexploitatie. IMM Na sloop van Machinefabriek blijft er een gewone Vinexlocatie over, vindt een aantal fracties. De wethouder zegt 'geen cultuur barbaar' te zijn. Daar zijn we in geslaagd. Als u ons daarvoor geen compliment geeft, zal ik het zelf maar doen." Volgens Polderman is sloop nodig om uit de rode cijfers te komen. Daarnaast dwingt zo'n groot ge bouw af, dat de woonblokken in de buurt ook heel groot worden. Té groot voor Vlissingen, hebben stedebouwkundigen laten weten. Poldermans derde argument is dat er al veel gebouwen op het Schel dekwartier overeind gehouden moeten worden. „Dat zijn al zo ontzettend veel vierkante meters. Zet al je energie nou maar in op de Timmerfabriek en de Zware Plaatwerkerij. Dat is al een heiden se klus. En laat u nu niet aanpra ten dat daarmee het hele Schelde kwartier niets meer is. We zijn geen cultuurbarbaren. We zijn er niet op uit om een zoveelste Vi nexwijk te bouwen. Maar als je toch ergens een pleister vanaf moet trekken, kan je dat beter in één keer doen." MIDDELBURG - Mientje de Leeuw-Melse, medeoprichter van het amateurtoneelgezelschap De Zeeuwse Komedie in Middelburg, is gisteren benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Ze kreeg de onderscheiding uit han den van de Middelburgse burge meester Koos Schouwenaar. De Zeeuwse Komedie werd veer tig jaar geleden opgericht. Het was de tijd van de mei-revoltes in Pa rijs in 1968 waarbij studenten de leus Soit realiste. Fait l'impossible. (Wees realistisch. Doe het onmoge lijke.) op de muren van de Sorbon- ne-universiteit kalkten. Die instel ling hield de Zeeuwse Komedie al tijd. Anderhalf jaar na de oprichting nam het toneelgezelschap het 'ei gen' Vestzaktheater in Vlissingen in gebruik. Vlak voor de eeuwwis seling verhuisde de Zeeuwse Ko medie naar het nieuwe Vestzak99, onderdeel van het gerenoveerde kunstencentrum Willem III. De Leeuw leidde vrijwel elke pro ductie en zag zowat alle voorstel lingen. Sinds een jaar staat haar ge zondheid dat niet meer toe. De Leeuw kreeg de koninklijke on derscheiding omdat, mede dankzij haar initiatief, duizenden Vlissin- gers en mensen van ver daarbui ten kennis konden maken met het moderne toneelrepertoire. In die zin was ze dan ook van zeer grote betekenis voor het culturele leven op Walcheren. leeftijd 2 a 3 jaar voor jongens en meisjes, uitgevoerd met steunwielen, terugtraprem en handrem. In 4 verschillende leuke kleuren! Leuk voor Sinterklaas! www.profile-vandendriest.nl MIDDELBURG - Bij de basisscholen en de kinderopvang in de Middel burgse wijk Klarenbeek komt een zogeheten Kiss 8c Ride-zone. Dit moet verkeersgevaarlijke situaties bij het halen en brengen van kin deren aan de Generaal Hakewill Smithlaan voorkomen. De Kiss 8c Ride-zone gaat ten kos te van een trapveldje en een bas ketbalpleintje. Hiervoor in de plaats komt een verhard speelpla- teau dat ook door de scholen te ge bruiken is. Er komt onder meer een voetbal- en basketbalkooi. Het hele plan kost in totaal 150.000 euro. Het werk zal in het eerste kwartaal van 2009 worden uitgevoerd, afzetten Zusterstraat 24 Middelburg Tel. 0118 - 61 24 10 Burgemeester Schouwenaar feliciteert Mientje de Leeuw met haar onder scheiding. foto Lex de Meester Tommy Hilfiger Scapa Sports Gaastra McGregor Part Two River Woods L'Argentina MAC GANT van Santen van Santen BRALZ Napapljri New Zealand Auckland UGG Vanguard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28