PZCI25 Stadje Veere moet af van zwaar verkeer Introductieshow! 2009 modellen! Tasjesroof in Middelburg Restauratie monument Schoppesteele kan doorgaan 35 33 College B en W past parkeerbeleid aan na evaluatie. 14 15 november Cïl CHATEAU MECHIELSEN éJ. Geheugentest Werken aan de top Vrijdag 14 november 2008 Tip? redwalch@pzc.nl Marian Siereveld krijgt het niet meer aangeschilderd Minister Verburg pikt het niet dat teelten uit Nederland verdwijnen door Theo Giele DOMBURG - Bussen en vrachtwa gen passen niet binnen de veste van het stadje Veere. Het college van burgemeester en wethouders wil een onderzoek laten uitvoeren naar het terugdringen van de over last van zwaar verkeer. Dit is een van de voorstellen die voortkomen uit de evaluatie van het parkeerbeleid in Zoutelande, Domburg en Veere. Een andere maatregel die burge meester en wethouders voorstellen is dat gehandicapten gratis mogen parkeren op betaald parkeerterrei nen. Vier jaar geleden werd voor Dom burg, Veere en Zoutelande een nieuw parkeerbeleid ingesteld. Door het invoeren van een combi natie van vergunningen, betaald parkeren en gratis parkeren aan de randen van de kern wilde de ge meente voldoende parkeerruimte creëren voor ondernemers en be woners. Dit jaar zijn de effecten van dit beleid op een rijtje gezet. Het bureau Spark deed van eind juni tot begin september metingen en peilde door middel van enquê tes en interviews de mening van bewoners, bezoekers en onderne mers. Conclusie: het beleid heeft ge werkt, maar er is wel ruimte voor verbeteringen. Volgens wethouder Jaap Melse (SGP/CU) heeft het par keerbeleid, na een roerige start, in middels een breed draagvlak. Voor Domburg betreft dit het vrij parkeren op de Traverse bij het ge meentehuis, afschaffing van het be taald parkeren op Tramzicht en de grens van de vergunningshouders- zone wordt verlegd. Verder kun nen bezoekers bij een aantal par keerterrein een dagkaart kopen. Die kaart is 24 uur geldig. Die dagkaart komt er ook in het stadje Veere. Voorts wil wethouder Melse komend jaar een onderzoek naar zwaar verkeer in Veere. Het onverharde terrein aan de Gedemp te Haven in Veere, dat in de zomer als parkeerplaats dient, moet half- verhard worden. Het blijft dan 'groen', maar het terrein wordt dan niet meer kapotgereden. In Zoute lande zijn nauwelijks" parkeerpro blemen, aldus het rapport van Spark. Het is dan ook niet nodig om maatregelen te treffen. Alleen de bewegwijzering kan nog wat duidelijker. De kosten van de maatregelen zijn op jaarbasis 65.000 euro. Die kos ten worden gedekt door verhoging van de tarieven. Bezoekers betalen straks 1,20 tot 1,80 euro per uur. Nu variëren die tarieven nog van 0,70 tot 1,40 euro per uur. Een dag kaart gaat in Domburg tien euro kosten en in Veere zeven euro. Het college schat dat de verhoging 70.500 euro extra in het laatje brengt. De tarieven van vergunningen voor bewoners blijven gelijk. WJ Het vier jaar geleden ingevoerde parkeerbeleid in Domburg, Veere en Zoutelande voldoet aan de verwachting. Het college wil nog wel wat aanpassingen. MIDDELBURG - Een 31-jarige Middel burgse is woensdagavond rond half twaalf beroofd van haar tas. Ze liep over de Nieuwe Vlissingse- weg, komende vanaf de kruising met de Poelendaelesingel, toen twee mannen op een scooter haar tegemoet kwamen rijden. Eerst re den ze de vrouw voorbij, maar keerden later om. De scooter stop te naast haar, waarna de passagier de tas van haar schouder trok. Ver volgens sprong de passagier weer achterop en reed het tweetal hard weg richting Vlissingen. Het slachtoffer werd. na de overval aangesproken door een onbeken de vrouw, die haar te hulp schoot. De politie is op zoek naar deze vrouw, omdat zij mogelijk meer weet over de tasjesroof. Voor tips kan men bellen naar 0900-8844. 11.00 -17.00 uur grenzonloos gelukkig il/n Officieel dealer HOME CAR Officieel dealer KMPEE EERCENTRUM GASVUL - TANKSTATION Gildeweg 35, VLISSINGEN, 0118-44 01 00, www.kampeercentrummechielsen.nl DOMBURG - Wethouder Jan Bostel aar gaat met de erven van kunste naar Rudi van de Wint praten of een bedrijf uit de regio kan wor den ingeschakeld bij de restauratie van het oorlogsmonument de Schoppesteele in Westkapelle. Het monument werd in 1998 door brandstichting ernstig beschadigd. Gisteravond sprak de gemeente raad van Veere over het beschik baar stellen van 42.500 euro voor herstel van het kunstwerk door het bedrijf van Van de Wints zo nen. Een aantal fracties had moeite van het gunnen van het werk aan dit bedrijf voor deze prijs. Twee Wal- cherse ondernemers hadden een gunstiger prijsopgave gegeven. Bostelaar zei dat vanwege de au teursrechten op het kunstwerk de gemeente wel bij de erven Van de Wint langs moet gaan. Zijn voorstel om met hen te onder handelen over het inhuren van een lokale 'onderaannemer' ging een minderheid van SGP/ChristenUnie, DTV en WD niet ver genoeg. Zij stemden tegen het voorstel. Omdat PvdA/GroenLinks en CDA wel ak koord gingen werd het voorstel aangenomen. MIDDELBURG - De Lange Jan kreeg gisteren een nieuwe vlaggenmast. Voor het karwei werd een 75 meter hoge telescoopkraan ingehuurd. Omdat de kraan er toch stond, werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om allerlei materiaal aan en af te voeren naar de top van de Middelburgse toren. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Het is een schrikbeeld voor ieder een die een klein beetje ouder wordt: plotseling niet meer op een naam kunnen komen. Of ver dwaasd in de keuken staan en denken 'wat kwam ik hier ook al weer doen'. Die man in Zierik- zee, ver in de zeventig, had daar ook wel eens last van. Met enige zorg in zijn hart besloot hij on langs toch mee te doen aan de ge heugentest op televisie. Dat viel niet tegen: een score van 7,8. Hij erkende daar behoorlijk trots op te zijn. VergeetachtigNee, hoor hij niet, nog lang niet. Behalve dan dat hij 's avonds wel vergat de krant bij de buren te brengen. Maar ja, samenlezen? Daar valt ook wat over te zeggen. Tel: 010 - 411 33 72 Lijnbaanplein 155, 3012 EN Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27