'Gangmakers stevig bij de oren pakken' Vakantiehuis van staal in Serooskerke (W) n9n Grote storing digitale telefonie schade loods in Andermaal omzien in valt reuze mee Bevelandse vertellingen Genieten van het beste woonwinkelconcept van Nederland: kom deze week toosten met champagne. bin www.binnenuit.nl uit Burgemeester Dijkstra wil inzicht in harde kern probleemjongeren. TROUWMODESHOW MAANDAG 8 DECEMBER M Door de lucht c-HppfPtihnPK Allie Barth en Albert Kort bundelen rubriek over historische feiten. 5 PZC Donderdag 13 november 2008 29 door Maurits Sep VLISSINGEN - Waarom lukt het maar niet om een grote groep jon geren te ontvangen zónder dat ze overlast veroorzaken? Die vraag wil de Vlissingse burgemeester Wim Dijkstra eens indringend gaan bespreken met de jongeren werkers van stichting Palladium. Aanleiding is de sluiting van wijk centrum Aldegonde omdat jonge ren die daar naartoe kwamen, voor veel overlast zorgden. Zelf vinden ze dat het niet erger is ge worden, maar dat mensen waar schijnlijk meer zijn gaan klagen. Dijkstra: „Meer aangiftes of niet, de overlast was sowieso niet meer te tolereren. Intimidatie, scheuren met scooters, straatraces, wildplas- sen, drugs dealen; het kon gewoon niet meer. Aldegonde was voor buurtbewoners synoniem gewor den aan overlast." Komt dat door jongeren die daar bin nen kwamen, of door jongeren uit an dere buurten die op Aldegonde af kwamen maar buiten rondhingen? „Het is heel ingewikkeld om goed in die populatie te kijken. Daarom heb ik instanties zoals politie, jeugdreclassering en woningcorpo ratie gevraagd de dossiers door te nemen en te kijken wie de gang makers zijn en hoe we die kunnen aanpakken. Want een heel klein deel van de jeugd is losgeslagen. Dus moeten we fysiek ingrijpen door hekken te zetten om hardrij- dende scooters af te remmen en het gebouw van Aldegonde zo snel mogelijk af te breken. Maar we moeten ook gangmakers stevig bij de oren pakken én preventief werken: wat kunnen we voor die jongeren doen zodat het wel goed gaat?" Ze zeggen zelf dat ze niet naar de an dere jongerencentra zullen gaan en' dat de overlast op straat in Wester- zicht dus zal toenemen. „Het kan niet zo zijn dat de over last zal toenemen omdat zij niet willen veranderen. Nee, hun ge drag moet niet leiden tot overlast." Bent u niet bang dat het probleem zich gaat verplaatsen? „Dat risico is er altijd. Het water bedeffect: als je hier drukt, komt het ergens anders omhoog. Maar het kon zo echt niet meer." MIDDELBURG - Alle abonnees van digitale telefonie van Delta heb ben gisteravond bijna anderhalf uur niet kunnen bellen. Dat kwam door een storing in het landelijk netwerk. Tegen half acht kon ieder een weer telefoneren. Volgens Del ta is dit de eerste keer dat een sto ring alle 44.000 abonnees treft. Vooral toen Delta digitale telefo nie introduceerde waren er veel klachten over de verbinding. Die zijn inmiddels opgelost. Delta had het gisteren ook druk met het verhelpen van klachten over het beeld van abonnees van analoge televisie. Een groot aantal mensen klaagde over horizontale strepen nadat ze hun televisie op nieuw hadden ingesteld. Bruidshuis Ellen (Oostburg) en Van Westen Mannenmode (Zaamslag) SEROOSKERKE - Vakantiecentrum Serooskerke krijgt straks de pri meur van de eerste stalen vakantie woning, ontwikkeld door Meijers Staalbouw. Tot dik in België is de familie Maas op zoek geweest naar betaalbare chalets. 'Frappant' noemt Henk Maas het dat hij uit eindelijk bij een plaatsgenoot slaag de. „Onze prijzen willen we niet verhogen, dus kun je geen heel du re huizen bouwen." Voor Wervenhove bv, de project- ontwikkelingspoot van Meijers Staalbouw, is de stalen vakantiewo ning een nieuwe ontwikkeling. Die werd min of meer bij toeval ge boren toen iemand jaren geleden bij het bedrijf aanklopte met de vraag of zij geen prefab noodwo ning voor derdewereldlanden zou den kunnen bedenken. Het gaat om een vloerframe met daarop sandwichpanelen die enorm isole ren en ook nog opnieuw te gebrui ken zijn. Ook het dak bestaat uit panelen die met een dakpanmo tief beschilderd zijn. „Wij kunnen zo'n woning binnen enkele dagen overeind zetten op - bij wijze van spreken - negen gewassen grindte- gels", zegt adjunct-directeur Wil lem den Herder. Hij denkt met de stalen vakantie woningen zelfs een bijdrage te kunnen leveren aan de discussie rond de verstening van het buiten gebied. „Waarom niet 'verstaling'? Ik denk dat dit een oplossing zou kunnen zijn voor oude stacara vans, die bovendien politiek ook nog eens acceptabel is." Maas is en thousiast over de mogelijkheden met staalbouw. „We kunnen er al le kanten mee op. Onze huisjes krijgen een traditionele uitstraling met een inpandige veranda en een schuin dak." Vleesveebedrijf Vers rundvleesrechtstreeks boerderij in Baarland naar uw diepz>rics Wij garanderen een diervriendelijke productie. Betrouwbaar:vlees zonder toevoegingen en op ambachtelijke wijze geslacht. Thuisbezorgd (Walcheren, Noord- en Zuid Beveland) in pakketten van 20 kilo voór<^^^pe^ltiió- Burg. Vogelaarstraat 17 4435 AR Baarland (0113) 63 96 44 06 51 35 96 21 janenan itagöu^@planet.n 1 's-HEERENHOEK - De schade die een brand dinsdag heeft veroorzaakt in een graanopslagloods aan de Molendijk in 's-Heerenhoek, is zeer beperkt gebleven. Ronald Re- mijn, één van de eigenaren van Re- mijn BV die de graanopslagloods exploiteert, spreekt zelfs van 'nihil schade'. „We hebben wel vaker broei in het graan als er wat vochtig materiaal tussen zit", vertelde Remijn giste ren heel koeltjes. „We lossen het meestal zelf op door het graan waarin de broei zit, uit de loods te rijden. Maar het was deze keer er ger." De brandweer rukte met veel wa gens uit, omdat de loods een dak heeft van asbest platen. Dat geeft een extra risico. Tot het dak is het vuur echter niet gekomen. door Mieke van der Jagt GOES - Even Omzien was een ru briek die tot vorig jaar februari in deze krant verscheen. Zeeuwse ar chivarissen en lokale historici do ken in de Zeeuwse geschiedenis en schiepen een beeld van het le ven van alledag maar ook van hoogte- en dieptepunten in de ver re en recente geschiedenis. Allie Barth en Albert Kort, die veel van de Bevelandse afleveringen voor hun rekening namen, merkten dat de rubriek, gesneuveld bij de over stap van het oude dagbladformaat naar tabloid, door de lezers node gemist werd. Een bundeling van de verhalen vonden ze daarom op z'n plaats. In de bundel Bevelandse Vertellingen zijn 32 verhalen over uiteenlopende onderwerpen bij eengebracht. De meeste verhalen gaan over gebeurtenissen op Noord- en Zuid-Beveland. Oorlogshandelingen, moord, dief stal, feest en sociaal onrecht: je vond het allemaal tussen de Schei- des. De verhalen zijn geïllustreerd met foto's en prenten en er zijn en kele verhalen toegevoegd die nog niet eerder verschenen zijn. Bevelandse Vertellingen, door Allie Barth en Albert Kort is uitgegeven in een oplage van 700 exemplaren door Het Paard van Troje in Goes. Het bundeltje kost 12,50 euro en is verkrijgbaar in de Zeeuwse boek handels en bij diverse VW-vesti- gingen. KAPELLE - Acht fitnessapparaten vlogen gistermiddag door de lucht boven Kapelle. Ze waren te groot om door de voordeur te kunnen bij de fysiotherapiepraktijk van Ivo van Loo en Wilma Veerhoek, die de apparaten hadden gekocht. Eentje was zelfs zo omvangrijk dat die in twee delen moest worden gesplitst om aan de achter zijde van d' Ouwe School naast de gereformeerde kerk naar binnen te kunnen. foto Dirk-Jan Gjeltema bestel snel kaarten 12,50) 0117-454861 of via www.vanwesten.com/modeshow

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81