Zeeland PZC Studie riolering Zierikzee vertraagd Nieuwe brug voor watersporters deDRVKKERY 25 Gemeente onderzoekt zichzelf Aanhouding SCHOUWEN-DUIVELAND 36 en 37 31 Nog geen duidelijkheid noodzaak aanpassen van buizenstelsel. MÈÊÊÊÈÊnmmmm File Brug bij jachthaven Zierikzee te gevaarlijk voor gebruikers. Indisch menu Denise Hartman Altijd feest Gilbert Isbin Zing Zeeuws! laat streektaal in vele gedaanten horen Donderdag 13 november 2008 Ambulancedienst zoekt uitweg uit de schulden Tip? redzzee@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het onderzoek naar de riolering in de historische binnen stad van Zierikzee is vertraagd. Het was de bedoeling om dit na jaar in het centrum van de monu- mentenstad een meetsysteem op te zetten, maar dat is nog niet ge heel operationeel. Door de vertra ging loopt de gemeente een subsi die van 60.000 euro van Water schap Zeeuwse Eilanden mis. Dat staat in een brief van het colle ge van burgemeester en wethou ders aan de gemeenteraad. Met het onderzoek naar hoe de com plexe riolering in het eeuwenoude hart van Zierikzee precies in el kaar steekt wil het, moet wethou der Wijnand Renden toegeven, nog niet erg vlotten. „We zijn wat onverwachte dingen tegengeko men en dat maakt het gewoon las tig" aldus de wethouder. Eén van die onverwachte dingen is de ontdekking dat het rioolstel sel van de binnenstad in open ver binding staat met de riolering van de in de jaren vijftig van de vorige eeuw gebouwde buitenwijk Malta. Dat maakt het een stuk moeilijker om erachter te komen hoeveel af valwater en regenwater er in het binnenstadsriool terechtkomr, wel ke hoeveelheden er door de riool gemalen worden overgepompt en hoeveel water er in de stadsgracht wordt geloosd. Er is wel bruikbare informatie verzameld maar dat is volgens het college onvoldoende 1*^ Het onderzoek naar de riolering in de historische binnenstad van Zierikzee is vertraagd. Daardoor loopt de gemeente een subsidie van het waterschap mis. om erachter te kunnen komen of het rioleringsstelsel al dan niet aan gepast moet worden. Wethouder Renden zegt echter niet van plan te zijn de handdoek in de ring te gooien. „We gaan gewoon door met het onderzoek. Wanneer het afgerond wordt? Nee, dat zou ik echt niet durven zeggen." Uiteindelijk moet aanpassing van het rioleringsstelsel voorkomen dat de inwoners van Schou- wen-Duivelands monumenten- stad natte voeten krijgen. Het stelsel moet verder voldoen aan daarvoor geldende landelijke richtlijnen. De gemeente Schou wen-Duiveland heeft de afgelopen jaren al fors geïnvesteerd in verbe tering van het rioolstelsel, maar er zal waarschijnlijk nog meer moe ten gebeuren. Alles bij elkaar wordt acht miljoen euro uitgetrokken voor verbete ring van het rioolstelsel. Het mislo pen van de subsidie van het water schap wordt opgevangen via de re serves voor het Gemeentelijk Rio lering Plan. Volgend jaar wordt dit in 2001 op gestelde plan herzien. Dan wordt ook de financiering van de riole- ringszorg weer tegen het licht ge houden. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland onderzoekt zich zelf. Een proef bij de afdeling Per soneel en Organisatie eerder dit jaar beviel zo goed, dat de komen de vier jaar ook de andere afdelin gen aan bod komen. Daarna be gint de cyclus weer van voren af aan. Burgemeester en wethouders zijn sinds 2003 volgens de wet ver plicht jaarlijks een deel van hun beslissingen naderhand onder de loep te nemen. Daarbij kijken ze of doelen gehaald zijn en of dat ge beurd is tegen zo laag mogelijke kosten. Op die manier is het voor de gemeenteraad makkelijker haar controlerende taak uit te voeren en bovendien is het leerzaam voor de gemeente. Het is ook mogelijk (het werk van) eigen afdelingen als geheel te onderzoeken. In 2009 zijn de afde ling samenleving en de afdeling fi nanciën, juridische zaken en con trol aan de beurt. Ze worden on derzocht door een team van inter ne en externe deskundigen. Die komt met advies en, indien nodig, met een verbetertraject. Tip? redactie@pzc.nl Toegegeven, de trein Vlissin- gen-Amsterdam gaat vrijwel al tijd als de brandweer, je kunt er zelfs de klok op gelijk zetten. Dagelijks flitst de Goesenaar naar Den Haag in een keurige tijd van een uur en drie kwartier. Hulde aan de NS. Toch kan bij de immer goedlachse minister Eurlings nog wel eens het zweet gaan uitbreken. Terwijl hij het druk heeft om korte metten te maken met de files, doemt een nieuw probleem op. Soms, vlak voor de Moerdijkbrug mindert de trein vaart en staat hij even later stil. „Dames en heren, de trein rijdt langzamer dan nor maal. Excuses daarvoor, maar we staan in de file." Markt 51 Middelburg T0118 886 886 GOES - De politie heeft gistermid dag kwart over twee op de West- wal in Goes een 55-jarige automo bilist aangehouden. Tijdens een algemene verkeerscon trole bleek de uit Bergen op Zoom afkomstige man in een gestolen au to te rijden. De Bergenaar is aangehouden en in verzekering gesteld. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De watersportvereni ging Zierikzee krijgt een nieuwe toegangsbrug. De oude brug is ver sleten en zeer dringend aan ver vanging toe. 'Er is zelfs sprake van een gevaarlij ke situatie', schrijft de gemeente in een brief aan de gemeenteraad. 'Zeker omdat we niet kunnen in schatten hoe lang de huidige op gang nog stand houdt. Wanneer de opgang zou breken tijdens ge bruik, is de gemeente als verhuur der aansprakelijk voor de schade en het leed dat het zou veroorza ken. De vereniging heeft niet nage- 'Er komen niet alleen leden van de watersportvereniging overheen' laten dit aan de gemeente te mel den.' „Na tientallen jaren is de brug aan vervanging toe", zegt voorzitter Leen Noordhoek van de Water sportvereniging Zierikzee. „Dan kan je het aanpassen aan de eisen van de arbo zodat iedereen daar weer veilig overheen kan. Er ko men niet alleen leden van de wa tersportvereniging overheen maar ook leveranciers." s De vervanging van de brug is in een stroomversnelling gekomen omdat de bouwer van de brug nog een exemplaar had liggen. Het gaat om een brug die is besteld maar nooit is afgenomen. De brug De loopbrug naar de haven van de Zierikzeese watersportvereniging is oud en verrot. foto Marijke Folkertsma is daardoor aantrekkelijk geprijsd en snel leverbaar. Bovendien vol doet de brug helemaal aan de wen sen van de watersportvereniging. Bovenaan de brug wordt dit voor jaar nog een bordes gebouwd. Dat verhoogt volgens Noordhoek de veiligheid nog eens extra. Op de dijk loopt een druk fiets- en loop pad en dat levert gevaarlijke situa ties op omdat de voetgangers van en naar de jachthaven daar het fietspad moeten oversteken. Bo vendien kunnen op het bordes dan gelijk de vuilcontainers en fiet sen gestald worden. Voor de brug wordt 22.000 euro uitgetrokken. Binnenkort begin nen de voorbereidende werkzaam heden en wordt de oude loopbrug weggehaald. vanavond vanaf 17.30 uur met loempia, rundersmoor of tjap tjoy en ananas met vanille-ijs 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 za. 15 nov. 12.00-13.00 uur presenteert ideeën en recepten voor onvergetelijke feesten kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl za. 15 nov. 15.00-16.30 uur gitaar en luit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77