RAVZ zoekt uitweg schuld Hogere en sterkere dijken kosten meer Gemeenten stappen niet in gat brandweer Win een droomreis naar Las Vegas met Funtastic Casino! Geruchten aanleiding onderzoek Rekenfinale Lonink bezorgd over aanpak handel softdrugs Terneuzenaar is door geweld omgekomen Gemeenten vinden dat ambulancedienst eerst verder moet zoeken. Versterking van dijken tegen hoogwater moet in 2015 op orde zijn. Advertentie PZC Donderdag 13 november 2008 I 31 door Marcel Modde MIDDELBURG - De regionale ambu lancedienst RAVZ moet niet te hard rekenen op financiële steun van gemeenten. De bedelbrief van de ondernemingsraad is binnen de Vereniging Zeeuwse Gemeen ten besproken, maar ondervond volgens burgemeester Siebe Kra mer van Kapelle weinig weer klank. De ondernemingsraad heeft de ge meenten gevraagd om een éénma lige tegemoetkoming van drie eu ro per inwoner. Met dat bedrag kan de 1,4 miljoen euro schuld worden weggepoetst die de afgelo pen drie jaar is ontstaan door mis management van de toenmalige di recteur en gebrekkige controle door de Raad van Toezicht. De ge meenten vinden evenwel dat het niet op hun weg ligt de proble men op te lossen, aldus Kramer. Hij zoekt die opdracht in eerste in stantie bij de dienst zelf, maar ook bij directe partners zoals zorgverze keraars en banken. De gemeenten willen toegelicht zien wat de RAVZ zelf doet om het tekort weg te werken en zijn te vens benieuwd hoe hard de kre- dietwaardigheidseis van de Bank Nederlandse Gemeenten is. Na enig aandringen vanuit de OR doet huidig directeur Ricks Mep- pelder die toelichting vandaag op de post naar gemeenten en provi de. „Formeel speelt de gemeente geen rol in onze financiering, dus mag ik ze dat ook niet vragen en laat ik dat aan hun over. Maar aan de andere kant doe ik wel een be roep hun betrokkenheid en more le plicht ten opzichte van de bur gers." Blijft gemeentelijke steun uit, dan vervalt daarmee niet de laatste strohalm, stelt Meppelder. De begroting voor 2009 ziet er 1^ De Zeeuwse gemeenten voelen er nog maar weinig de portemon nee te trekken om de schuld van ambulancedienst RAVZ weg te poetsen. De dienst dringt aan. met bezuinigingen en loonoffers van het personeel gezond uit. Door die broekriem nog meer aan te halen, kan volgens de directeur geld worden gespaard om de schuld af te lossen. „Maar met de hulp van onze partners, gemeen ten en provincie gaat het wel een stuk makkelijker en kunnen we sneller een nieuw begin maken." De RAVZ moet de bank deze maand uitsluitsel geven. In het ui terste geval gaat de dienst failliet en wordt de voorziening overgeno men door een particuliere organi satie. Gedeputeerde George van Heukelom hecht aan behoud van de RAVZ. Hij vindt dat de Raad van Toezicht steken heeft laten val len. door Jeffrey Kutterink den haag - De aanleg van sterkere en hogere dijken tegen hoogwater kost minstens tweehonderd mil joen euro meer. Staatssecretaris Ti neke Huizinga (Verkeer en Water staat) stuurt de Tweede Kamer eind dit jaar een overzicht van de voortgang van alle dijkversterkings projecten. CDA-Kamerlid Ad Koppejan vroeg Huizinga gisteren of het klopt dat de deadline van 2015 voor veel van de 97 projecten uit het hoogwaterbeschermingspro gramma niet wordt gehaald. Hui zinga' antwoordde dat de projec ten geen vertraging op mogen lo pen en dat ze in 2015 allemaal klaar moeten zijn. „Vertraging mag ook niet ontstaan doordat al reke ning wordt gehouden met de nor men van de commissie Veerman." Ze zei dat de financiële problemen zich vanaf 2011 voordoen. „De kos ten voor projecten zijn sterk geste gen, onder andere door hogere grondstofprijzen." Huizinga geeft dit jaar nog aan hoe het tekort op te vangen en de achterstanden in te lopen. door Marcel Modde MIDDELBURG - De 'aanhoudende ge ruchtenmachine' rond het ge dwongen vertrek van de Zeeuwse politiechef Fup Goudswaard is voor de Commissie van Toezicht van de Inlichtingen- en Veilig heidsdiensten (CTIVD) aanleiding onderzoek te doen naar de handel wijze van de AIVD in deze kwes tie. Dat zei voorzitter I. Michiels van Kessenich-Hoogendam giste ren. Het is de eerste keer dat een speci fiek rechtmatigheidsonderzoek wordt gehouden. „Als wij hier niet zelf toe hadden besloten, hadden we vast op enig moment via een motie in de Tweede Kamer die op dracht wel gekregen", aldus Michiels van Kessenich. Van een opdracht is nu volgens haar geen December fs al een feestmaand, maar Funtastic Casino doet daar nog een schepje bovenop met een spetterende - gratis! - loterij. De hoofdprijs is een 7-daagse droomreis voor 2 personen naar Las Vegas, plus 500 dollar zakgeld. Bent de geluksvogel die straks naar Las Vegas vliegt? Wie in Zeeland van een gokje wagen houdt, is bij Funtastic Casino op de juiste plaats. Zeker tij dens de decembermaand. Bezoekt u namelijk in de periode van 1 tot en met 28 december een van de Funtastic Casino's, dan kunt u per dag 1 gratis lot invullen. Daarmee maakt u kans op een uitstekend verzorgde, 7-daagse reis ter waarde van 2.000 euro naar 's werelds absolute kans spelparadijs: Las Vegas. En daar krijgt u nog eens 500 dollar zakgeld bij! Geniet van de ongeloof lijke sfeer in deze fantastische stad, middenin de woestijn van Arizona. Dag en nacht bruist deze neon-oase van activiteit en u komt beslist ogen en oren tekort. Fabelachtige hotels en casino's, super-de-luxe winkels, een eindeloze keuze aan restaurants, theatershows met de grootste ster ren ter wereld: Las Vegas heeft het allemaal. Omdat u van 1 tot en met 28 december elke dag een gratis lot mag invullen, kunt u per ves tiging 28 keer meedingen naar deze duizeling wekkende hoofdprijs. Daarnaast geeft Funtastic Casino nóg ruim dertig royale prijzen weg. De winnaars worden bekendgemaakt op zondag 4 januari 2009 in alle 9 Zeeuwse vestigingen van Funtastic Casino. Kijk voor meer informatie op www.funtasticcasino.nl. De Las Vegas actie is slechts een van de vele bij zondere activiteiten die Funtastic Casino zijn gasten het hele jaar door te bieden heeft. En wist u dat alle casinobezoekers altijd gratis kunnen genieten van koffie, thee, frisdrank en (zoete en hartige) snacks? Waag de gok en maak het mee. Funtastic Casino heet u van harte welkom! Zie ook www.funtasticcasino.nl sprake. „We hebben even de ont wikkelingen afgewacht. Ook of me neer Goudswaard een klacht zou indienen tegen de AIVD. Dat heeft hij niet gedaan. Maar de maatschappelijke onrust over deze kwestie is zo groot geworden, dat wij zelf vonden dat het tijd werd voor een onderzoek." Tot die onrust rekent zij het ver wijt van Goudswaard, Zeeuwse korpsbeheerder Schouwenaar en de Raad van Hoofdcommissaris sen dat de inlichtingdienst geen toelichting geeft op welke gronden Goudswaard het stempel 'chanta bel' is opgeplakt. Die situatie is 'heel onwenselijk', vindt Michiels van Kessenich. De CITVD gaat be trokkenen horen. Het streven is binnen twee maanden te rapporte ren aan minister Ter Horst. middelburg - Jaco Duvekot uit Westkapelle, Piet de Visser uit Nieuw en St Joosland, Rein Leent- faar uit Breskens en Nikita Han- ning uit Vlissingen vertegenwoor digen op 2i november Zeeland tij dens de finale van Bartjens Reken- dictee 2008 in Zwolle. Ze hebben zich gekwalificeerd via de voorron de op de website van de PZC. middelburg - Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen vreest dat de politie niet onbeperkt bijstand kan blijven leveren om de straat handel in (soft)drugs in zijn ge meente aan te pakken. Agenten uit andere delen van Zeeuws-Vlaanderen, de verkeers politie en een aanhoudingseen heid springen nu nóg bij om er voor te zorgen dat er voldoende mensen zijn om op te tredén. Maar die bijstand is eindig, zo voorziet de Terneuzense burge meester. Om die reden liet hij gisteren tij dens een vergadering van de Zeeuwse burgemeesters en de poli tietop weten dat er een moment kan komen dat Terneuzen een be roep op agenten van de overkant doet om de overlast te helpen be strijden. terneuzen - De 44-jarige Terneu zenaar die zondag in zijn woon plaats dood in een huis aan de Dr. Buijzestraat is gevonden, is door geweld om het leven gekomen. Dat heeft sectie op zijn lichaam uitgewezen. Daags na de moord of doodslag werden twee mannen van 42 en 33 jaar aangehouden. Zij legden tegenstrijdige verklarin gen af Daarom wil de politie geen details over het misdrijf prijsge ven. door Marcel Modde MIDDELBURG - De Zeeuwse ge meenten zijn niet van plan het gat te dichten dat ontstaat wanneer Middelburg zijn steun onthoudt aan de vorming van één regionaal brandweerkorps. Die unanimiteit is een voorwaarde, wil minister Guusje Ter Horst het tweede deel (bijna acht ton) uitbetalen van haar bijdrage voor kwalititeitsver- betering van de brandweer. De rijksuitkering is alvast meege nomen in de begroting van de Vei ligheidsregio Zeeland (VRZ) voor 2009. Houdt Middelburg echter voet bij stuk, dan zou dat tot ge volg hebben dat de gemeentelijke bijdrage met twee euro per inwo ner omhoog moet. Maar dat ge beurt dus niet, maakten de meeste burgemeesters gisteren gelijk maar duidelijk in de vergadering van het algemeen bestuur. Links of rechtsom zal de VRZ dan moeten bezuinigen op personeelskosten. Daarmee maakte het algemeen be stuur korte metten met de opmer king vooraf van directeur Frans Captijn dat de ondernemingsraad geen 'taakstelling' zal accepteren. VRZ-voorzitter Jan Lonink ver wacht dat de gemeenteraden in fe bruari het voorstel krijgen het con venant met de minister te bekrach tigen. Burgemeester Jaap Gelok (Borsele) kan zich een afwijzing niet voorstellen. „Welke welden kende raad weigert nu geld om de kwaliteit te verbeteren?" Zijn colle ga Wim Dijkstra (Vlissingen) is echter pessimistischer: „Soms ge beurt dat en dan moet je er niet van uitgaan dat het vanzelfspre kend is dat dertien gemeenten zul len bijpassen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69