vol pasfoto's naar Afrika «spa Andermaal omzien in Bevelandse vertellingen Den Toom wint GGZ-trofee Grote storing in netwerk van digitale telefoon Krachtig Goedkoop Super Visolie Omega 3 6 Sint toch naar Krabbendijke Allie Barth en Albert Kort bundelen rubriek over historische feiten. DE RODE PILAREN Stoutan-van w®l? B PZC Donderdag 13 november 2008 27 i PÉI 5 mmmmmI Het is weer tijd voor roomboter- en amandelstaven en fijne speculaaskoekjes! Ambachts bakker St.Adriaanstraat 15 4401 JC Goes Tel. (0113) 21 50 77 Ambachtsbakker ifc (jm(ci^^^orciu s?m®. Floris de Vos en Gideon Bouma waren overnachten in de woestijn. i i 11 i fmk 1 al eerder Afrika. Ze namen in 2006 deel aan de monstertocht Amsterdam-Dakar, waarbij ze talloze malen moesten foto's Floris de Vos KLOETINGE - De Zeeuwse wisselbe ker van Psyiënt Nederland is giste ren uitgereikt aan Sandra den Toom, hoofdcoach bij Psyiënt, de vereniging van psychiatrische pa tiënten. Den Toom werd met een overweldigende meerderheid van stemmen gekozen uit vijf genomi neerden, die door Zeeuwse cliën ten van de psychiatrie naar voren waren geschoven. Leden van Psyiënt beoordeelden de kandidaten op hun inzet en houding in hun werk als hulpverle ner in de geestelijke gezondheids zorg (GGZ). Van de 85 stemmen, ging meer dan zeventig procent naar Den Toom. Zij begeleidt het werk in een be langrijke poot van Psyiënt: de ar- beidsreïntegratie. Psyiënt neemt werk aan in de fruitteelt en ziet op die manier een flink aantal men sen doorstromen naar een regulie re baan. Burgemeester Dick van der Zaag van Goes reikte tijdens de jaarlijkse verwenmiddag de wis selbeker uit. door Mieke van der Jagt GOES - Even Omzien was een ru briek die tot vorig jaar februari in deze krant verscheen. Zeeuwse ar chivarissen en lokale historici do ken in de Zeeuwse geschiedenis en schiepen een beeld van het le ven van alledag, maar ook van hoogte- en dieptepunten in de ver re en recente geschiedenis. Allie Barth en Albert Kort, die veel van de Bevelandse afleveringen voor hun rekening namen, merkten dat de rubriek, gesneuveld bij de over stap van het oude dagbladformaat naar tabloid, door de lezers node gemist wordt. Een bundeling van de verhalen leek daarom op zijn plaats. In de bundel Bevelandse Vertellin gen zijn 32 verhalen over uiteenlo pende onderwerpen bijeenge bracht. De meeste verhalen gaan over gebeurtenissen op Noord- en Zuid-Beveland, maar er zit ook weieens een Thools stuk tussen. Zoals het transport van alle Thool- se weeskinderen naar Veenhuizen, waartegen de bevolking in op stand kwam. Het bestuur wilde de schijn voorkomen dat de kinderen als slaven werden afgevoerd, maar een zekere kern van waarheid zat daar wel in. Oorlogshandelingen, moord, dief stal, feest en sociaal onrecht: je vond het allemaal tussen de Schei- des. De verhalen zijn geïllustreerd met foto's en prenten en er zijn en kele verhalen toegevoegd die nog niet eerder verschenen zijn. Bevelandse Vertellingen, door Allie Barth en Albert Kort is uitgegeven door Het Paard van Troje in Goes. Het bundeltje kost 12,50 euro en is verkrijgbaar in de Zeeuwse boek handels en bij de VVV. Ook uw huis verkopen wij binnen 3 maanden, tegen 1% courtage, no cure no pay! e Wekker Makelaardij (ioes e.o. Frits Edelijn Prunusstraat 38 4431 DA 's-GRAVENPOLDER telefoon (0113) 31 68 96 MIDDELBURG - Alle abonnees van digitale telefonie van Delta heb ben gisteravond bijna anderhalf uur niet kunnen bellen. Dat kwam door een storing in het landelijk netwerk. Tegen zeven uur konden de meeste mensen weer telefone ren, een half uur later had ieder een weer verbinding. Volgens Del ta is dit de eerste keer dat een sto ring alle 44.000 abonnees treft. Vooral toen Delta digitale telefo nie introduceerde waren er veel klachten over de verbinding. Die zijn inmiddels opgelost. Delta had het gisteren ook druk met het verhelpen van klachten over het beeld van abonnees van analoge televisie. Een groot aantal mensen klaagde over horizontale strepen nadat ze hun televisie op nieuw hadden ingesteld. Het pro bleem zat in de apparatuur in wijk- stations. Goed voor hart bloedvaten Voor een verantwoord cholesterolgehalte Goed voor spieren en gewrichten, huid, weerstand en luchtwegen Gunstige invloed op het zenuwstelsel NIET ALLEEN VOOR HART EN BLOEDVATEN! Lucovitaal j Super Visolie Omega 3-6 t 120 30 capsules van 24," voor 22,45 I? Drogisterij Kruiderij Middelburg-Goes-Vlissingen www.derodepilaren.nl Verkoop en reparatie van uw witgoed (altijd even bellen vooreen afspraak) KRABBENDIJKE - De goedheiligman komt dit jaar toch naar Krabbendij ke. De Stichting Intocht St. Nico- laas gaf er eerder de brui aan, om dat er nauwelijks vrijwilligers, do nateurs en sponsors werden gevon den. De ondernemersvereniging vond het verdwijnen van deze tra ditie zo zonde dat ze de organisa tie heeft overgenomen. Sinterklaas wordt zaterdag 22 november om 13.30 uur verwelkomt bij de mu ziektent in de Dorpsstraat. -i S - I li

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65