hart moet weer kloppen Feestje in woningen Emergis CAPPENDIJK TERNEUZE" Terneuzen zoekt kampioenen Vismijn is gedoemd te verdwijnen □2 wnderlyLcftmruetrd Nieuwe woonvorm en 12,5 jarig jubileum van tehuis in Hulst. Presentatie over Franse kastelen Man scheurt met 143 km langs Biervliet De nieuwe Volvo C30 Advantage €20.900,- Z PZC Donderdag 13 november 2008 27- van de Markt weer het plein ma ken zoals het in 1918 was. Een plein met kinderkopjes. De week markt kan dan worden verplaatst van het Kaaiplein naar de Markt. Hij bracht dat nog eens naar voren tijdens een inmiddels gedenkwaar dige bijeenkomst in de Sint Baafs- kerk in januari van dit jaar. Steden bouwkundige Ans Meerding van adviesbureau SpellerCo Meerding, de bedenker van het plein in Ro meinse sfeer, was een dergelijke fel heid van tegenstanders niet eerder tegengekomen. Wethouder Maria le Roy liet zich niet overhalen. „Wij willen geen parkeerplein, maar een ontmoetingsplek voor bijvoorbeeld poëzieavonden en een braderie." Le Roy nodigde kritische Aarden burgers uit voor een excursie naar het Abdijplein in Middelburg om te laten zien dat het gebruik van ei gentijdse materialen het histori sche karakter geen geweld aan doet. „Ook voor de Markt willen we een zo goed mogelijke afstem ming van gebruiksgemak en nos talgie." Het college van B en W hakte in februari na twintig jaar discussie de knoop door. „We hebben eigen lijk best een historisch besluit ge nomen", besefte wethouder Le Roy. De gemeente hoopt dat de Aarden burgers de vernieuwde Markt weer als ontmoetingsplaats zullen gebruiken, waar mensen kunnen zitten en picknicken. De horeca kan een terrasvergunning aanvra gen en op het podium kunnen naar goed Romeins gebruik debat avonden worden gehouden. Het podium is ook prima geschikt voor exposities. Voor de uitstraling van de nieuwe Markt is het toekomstig gebruik van het voormalige raadhuis be langrijk. Hét is echter nog onduide lijk of het wordt verkocht of pu bliek eigendom blijft. Een besluit hierover is nog niet genomen. De nieuwe Markt in Aardenburg krijgt met onder meer een plein en een podium een Romeinse en middeleeuwse uitstraling. De her inrichting is eind dit jaar klaar. Persoonlijk en deskundig advies staat bij ons voorop. Auping dealer Tapijt gordijnen worden gratis gelegd en gemaakt m.u.v. trappen Tapijt, Laminaat, Novilon, Marmoleum, Gordijnen Deze week is eindelijk gestart met de herinrichting van de Markt in Aardenburg. foto's Camile Schelstraete HULST - Emergis opent donderdag 20 november een nieuwe be schermde woonvorm aan het Sint Marthaplein in Hulst. Diezelfde dag wordt ook gevierd dat de be schermde woonvorm aan de Huls ter Steenpit 12,5 jaar bestaat. Voor het nieuwe wooncomplex aan het Sint Marthaplein (het her noemde schoolplein aan de Paar denmarkt) is een gedeelte van de voormalige VGLO-school, later kantoorpand, verbouwd. Er zijn nu elf appartementen voor tien be woners in ondergebracht. Een van de appartementen is ingericht als gezamenlijke ruimte en personeels- post. De nieuwe woonvorm maakt deel uit van de jubilerende be schermde woonvorm even verder op, aan de Steenpit. De nieuwe be woners van het Sint Marthaplein verrichten zelf de opening. TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen is nu al op zoek naar kandida ten voor de huldiging van de ge meentelijke sportkampioenen op vrijdag 13 maart in sporthal 't Spor- tuus in Axel. Voor junioren en pu pillen geldt dat ze minimaal Zeeuws-Vlaams kampioen in hun sport moeten zijn. Voor senioren is dat minimaal een provinciale kampioenstitel. Ook een podium plaats op een nationaal kampioen schap telt mee. Kampioenschap pen behaald met dieren komen niet in aanmerking, evenals hengel- kampioenschappen. door Frank van Cooten BRESKENS - Om de vismijn in Bres- kens van de ondergang te redden moeten met voorrang plannen worden gemaakt voor een meer toeristische invulling van de mijn. „Anders zal de vismijn zijn deuren moeten sluiten", stelt fractievoor zitter William Gijsel van Gemeen tebelangen in zijn beschouwingen voor de begroting 2009. „En zon der vismijn is ook de visserij op termijn veroordeeld te verdwij nen. Dit onzalige vooruitzicht wil len wij niet voor onze rekening ne men." De vismijn in Breskens bevindt zich volgens Gijsel in zwaar weer. Het verlies wordt al jaren bijgepast door de gemeente Sluis. „Een ren dabele exploitatie is onder de hui dige omstandigheden niet meer mogelijk", zegt Gijsel. Van concrete plannen voor de vis mijn is nog steeds geen sprake. TERNEUZEN - Alliance Francaise Zeeuws-Vlaanderen houdt van avond een lezing over kastelen en zijn bewoners aan de Loire. Jean Aubry verhaalt vanaf 20.00 uur in Porgy Bess in Terneuzen. Niet-leden betalen vijf euro. BIERVLIET - Een 22-jarige automobi list uit Oisterwijk is zijn rijbewijs kwijt, omdat hij dinsdagavond met 143 kilometer per uur op de Middenweg in Biervliet een laser passeerde. Daar geldt een maxi mumsnelheid van 80 kilometer. TR0UWM0DESH0W MAANDAG 8 DECEMBER Bruidshuis Ellen (Oostburg) en Van Westen Mannenmode (Zaamslag) unieke trouwmodeshow op een unieke locatie: Golfcentrum De Brugse Vaart (Oostburg) bestel snel kaarten 12,50) 0117-454861 of via www.vanwesten.com/modeshow

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55