Hellegat mogelijk natuurgebied lesewiesewaffewoffer, hier is de speelkoffer! Zwaanstraat Eede krijgt lantaarns Winkeleigenaar vreest schadepost deDRVKKERY ZEEUWS-VLAANDEREf 36 en 37 Campingeigenaar ziet zich genoodzaakt om bedrijf te verkopen. Cliniclowns Puff en Zussie nemen koffer in gebruik in Terneuzen. Indisch menu Denise Hartman Altijd feest Gilbert Isbin V Zing Zeeuws! laat streektaal in vele gedaanten horen Ambulancedienst zoekt uitweg uit de schulden Donderdag 13 november 2008Tip? redtern@pzc.nl door Raymond de Frel ZAAMSLAG - De grond van cam ping 't Hellegat in de gelijknamige polder bij Zaamslag is in beeld als nieuw natuurgebied. De provincie Zeeland heeft de camping vorige week gekocht. Campingeigenaar Ben Rijk is nog niet al te scheutig met commen taar. „Het is een moeilijk onder werp, het ligt nog heel gevoelig. Ze ker bij onze vaste campinggasten", aldus Rijk. 't Hellegat heeft 120 vas te standplaatsen, die voornamelijk dopr Belgen worden bezet. Rijks' ouders stichtten de camping 45 jaar geleden. Hun zoon ziet geen kans meer om de camping te continueren. Per 1. april is het ge bied in handen van de provincie Zeeland. „Het blijft dus in elk ge val geen camping. Er zijn meerde re redenen om te stoppen, maar daar wil ik nog niet over praten. Laten we het er op houden dat ik geen kant meer op kan. Hèt heeft allemaal met natuurcompensatie en ontpolderen te maken", vertelt Rijk. Provincie-woordvoerder Hans Dul- laert ontkent dat laatste. „Wij zijn al. jaren bezig met grondverwer ving rond de Westerschelde. Wat er met dit gebied gaat gebeuren, is nog onbekend. Het is in elk geval niet aangetrokken voor een be paald project. Ruilgrond, gebieds- ontwikkeling, natuurherstel... het zou allemaal nog kunnen, simpel weg omdat er nog geen beslissing is genomen. De Hellegatpolder is genoemd in het ontpolderrapport van de commissie Nijpels. Maar dat is echt toeval, want de contac ten met meneer Rijk lopen al een aantal jaren." Magda de Feijter, woonachtig in de naburige Eendragtpolder, van het actiecomité Redt onze Polders vindt het in het oogpunt van de strijd tegen ontpoldering jammer dat de camping ter ziele gaat. „Maar ik heb begrip voor Rijks si- Camping 't Hellegat in de gelijk namige polder komt op 1 april in handen van de provincie Zee land. Een nieuwe bestemming is nog onbekend. tuatie. In 1996 stonden de Helle gat- en Eendragtpolder voor het eerst op de rol voor ontpoldering. Dat idee is maar liefst twaalf jaar boven zijn hoofd blijven hangen. Hier is sprake van een uitrookbe leid, ik vind het schandalig dat de overheid mensen zo lang aan het lijntje houdt. Nu zijn de Eendragt- en Hellegatpolder door de provin cie op een zijpad geschoven voor ontpoldering, maar als zij alsnog beslist om het hier onder water te zetten, gaan wij weer actie voeren. Maar goed, ons is toegezegd dat hier niet wordt ontpolderd." door Raymond de Frel TERNEUZEN - Zo! Werd Cliniclown Zussie toch even mooi bij haar ro de neus genomen. „Hier is de kof fer!", riep een jongetje gistermid dag in het restaurant van het Zorg- saam-ziekenhuis in Terneuzen. Om er snel aan toe te voegen. „Geintje!" Na een speurtocht stuit te een groep (zieke) kinderen sa men met Cliniclowns Puff en Zus sie uiteindelijk op de kinderafde ling toch op 'de grote SpeelkofFer'. Maar die ging pas open nadat de kinderen drie keer de toverspreuk 'lesewiesewaffewoffer, hier is de SpeelkofFer' was geroepen. De koffer biedt kinderen met een ziekte of handicap afleiding op mo menten dat de Cliniclowns niet in het ziekenhuis zijn. In de 1,60 bij 1 meter grote koffer zitten onder meer een interactieve lachspiegel, een clownsorkest en een even- wichtsspel. De koffer werd giste ren officieel in gebruik genomen, zodat zieke kinderen in Terneuzen voortaan ook zonder de aanwezig heid van de Cliniclowns niet verge ten elke dag even te lachen. EEDE - De Zwaanstraat in Eede krijgt volgend jaar verlichting. Vijftien lantaarnpalen zorgen er binnen een jaar voor dat alle ver keersdeelnemers veilig het grens dorp in of uit kunnen rijden. De Dorpsraad Eede vraagt al jaren aandacht voor de donkere toe- gangs- en uitvalsweg. Tot nu toe zag het Sluise gemeentebestuur geen kans om geld vrij te maken, maar de Zwaanstraat is nu opgeno men in het meerjaren verlichtings programma. „Het college heeft tij dens ons laatste overlég beloofd dat er lantaarnpalen komen. Wij zijn blij dat de lange Zwaanstraat, die van het Dorpsplein tot aan de Hazewegeling loopt, volgend jaar een stuk veiliger is", zegt dorps raadsecretaris Theo Rammelaere. DEN HAAG - De eigenaar van het winkelpand aan de Mercurius- straat 11-13 in Breskens is naar de Raad van State gestapt, omdat hij zijn pand niet meer mag verhuren aan een supermarkt of een andere grote winkel. De gemeente wil de grotere winkels concentreren rond het Spuiplein en de Grote Kade. Gisteren vroeg eigenaar A. Vroon de Raad van State een voorlopige voorziening te treffen tegen het be stemmingsplan Centrum Bres kens. Daarin staat dat in zijn pand aan de Mercuriusstraat, waar vroe ger de Edah en tot voor kort de Plusmarkt was gevestigd, alleen kleinere winkels mogen komen. „Per perceel mag hooguit 450 vier kante meter aan winkelruimte zijn. Er mag daar dus totaal 900 vierkante meter. Vroon kan een corridor maken van de ene naar de andere winkel. Dat zie je in Ant werpen ook", zei een woordvoer der van de provincie Zeeland giste ren in Den Haag. Het gemeentebe stuur verscheen niet wegens perso neelstekort. De Plusmarkt was 1500 vierkante meter groot. Raadsman A. Corne- lissen zei dat zijn cliënt er geen ge noegen mee neemt dat hij 600 vierkante meter niet meer zal kun nen verhuren. „Het is gewoon koehandel", bries te Vroon. Uitspraak binnen twee weken. Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 Na een speurtocht door het ziekenhuis vonden de kinderen de Speelkoffer van de Cliniclowns op de kinderafdeling. foto Camile Schelstraete vanavond vanaf 17.30 uur met loempia, rundersmoor of tjap tjoy en ananas met vanille-ijs 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 za. 15 nov. 12.00-13.00 uur presenteert ideeën en recepten voor onvergetelijke feesten kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl za. 15 nov. 15.00-16.30 uur gitaar en luit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53