'We zijn echt niet kansloos' Korfballers Fortis gaan voor lijfsbehoud in zware overgangsklasse. W PZC Donderdag 13 november 2008 45 door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - In de voorberei ding op het zaalseizoen, dat zater dag begint, verloor overgangsklas- ser Fortis van zowel Swift (één ni veau lager) en TOP (twee trapjes lager). Chalana Janisse en Chan tal Caljouw weten dat ze zware maan den tegemoet gaan, maar maken zich niet direct zorgen. „Wij trek ken ons doorgaans op aan sterkere tegenstanders", zeggen ze in koor. „We zijn echt niet kansloos." Janisse (21) en Caljouw (23) debu teerden vorig jaar, na een grondige verjonging bij de Souburgse club, in Fortis 1. Na de nieuwe renova tieronde van afgelopen zomer zijn ze al direct de meest ervaren speel sters in het team. „Vorig jaar stonden we samen in één vak. Nu zijn we uit elkaar ge haald en hebben we allebei een jong ding naast ons", vertelt Janis se, doelend op Jessica de Boer en Joyce Schooriaard. Caljouw: „We worden natuurlijk geacht hen een beetje te begeleiden en hen posi tieve en negatieve feedback te ge ven. Maar eigenlijk gaat dat alle maal vanzelf" Voorheen had Fortis veel lengte in de ploeg, nu is dat nauwelijks meer het geval. Dat dwingt het team van de trainers Ad Vos en Aarnout Crucq tot een andere Fortis-korfbalster Chalana Janisse in actie tegen Nieuwerkerk, tijdens het vorige zaalseizoen. foto Lex de Meester speelwijze. Janisse: „Iedereen moet een manusje-van-alles kun nen zijn." Caljouw: „Het is zoe ken, zoeken, zoeken dit seizoen. We zullen in lange aanvallen moe ten kijken bij wie de kansen lig gen." Janisse: „De ene keer kun nen die bij één van ons liggen, de andere keer bij een van de heren. Dat is afhankelijk van wat de te genstander doet." Fortis, dat op het veld in de eerste klasse zit, handhaafde zich begin 2008 in de zaal ternauwernood in de overgangsklasse. Janisse ziet niet in waarom dat nu niet weer kan. „We hebben toen juist tegen heel sterke ploegen punten ge pakt. Bij bijvoorbeeld DVO heb ben we laten zien, dat we ons kun nen optrekken aan betere tegen standers." Zaterdag treedt het Souburgse achttal aan tegen VEO uit Voor burg. Tijdens dat duel zit Janisse aan de kant. Zij heeft een inge scheurde enkelband en hoopt een week later weer fit te zijn. Ook Chaïm Koole ontbreekt. Hij is nog niet hersteld van een knietje in zijn bovenbeen. Verder.is Niels Be- belaar een twijfelgeval. Hij viel Chalana Janisse en Chaïm Koole ontbreken in eerste zaalwedstrijd dinsdag tijdens het oefenduel met TOP uit met een enkelblessure. Caljouw: „Eén van de voorwaar den voor een goed seizoen is wel dat we steeds compleet zijn, maar dat lukt zaterdag dus al niet." Een bijkomend probleem is dat het aantal mogelijke invallers al is uitgedund. Jacob van Mourik (knieblessure), Marieke de Rijke (gebroken schouder) zijn voor lan ge tijd uit de roulatie. Voor de voorbeschouwingen van Tjoba, All Ready en Zaamslag zie www.pzc.nl Zaalcompetitie 2008-2009 Overgangsklasse B: Fortis is in de zaal wéér de hoogst spelen de Zeeuwse club. De Soubur gers treffen Albatros, GKV, Nieuwerkerk, Oranje Wit, SDO, VEO en Tweemaal Zes. Ze gaan voor lijfsbehoud. Eerste klasse G: De twee Zeeuwse clubs in deze klasse, Tjoba en Swift, treffen elkaar zaterdag al in de eerste speel ronde. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen is weer titel kandidaat. HKC en Kinderdijk lijken de voornaamste concur renten. Tweede klasse G: Zowel TOP Arnemuiden als All Ready gaat op het kampioenschap. Beide ploegen spelen op het veld in de eerste klasse en pakken daarin veel punten. De teams treffen elkaar op 3 januari. Derde klasse N: De verwach ting is dat Stormvogels (West- kapelle) en Togo (Goes) in de middenmoot eindigen. - Derde klasse O: Waar Ondo (Sint-Laurens) titelpretendent is, is Luctor (Terneuzen) degra datiekandidaat. Beide teams ontmoeten elkaar zaterdag in Middelburg. Seolto (Vlissingen) is de derde Zeeuwse club in de ze poule. Vierde klasse J: Zaamslag, At las (Ritthem), Volharding (Yer- seke) zitten bij elkaar. Atlas is ti telkandidaat. - Vierde klasse K: Blauw Wit (Kloetinge), BKC (Breskens) en KVK (Kapelle) zijn de Zeeuwse ploegen in deze poule. Kia Melse Vlissingen VLISSINGEN Industrieweg 31 4382 NA 0118-415 220 Getoonde modellen kunnen afwijken van standaarduitvoering. Prijzen zijn inch BTw/BPM. excl. metallic lak, kosten rijklaar maken, leges en verwijderingsbijdrage. Het gemiddelde brandstofverbruik varieert van 6,21/100 km - II op 16.1 km. tot 10l/100km - II op 10 km. Gemiddelde C0;-uitstoot van 147 g/km tot 237 g/km. Kia compenseert alle kilometers die in het eerste jaar gereden worden van alle nieuw verkochte modellen. Acties geldig bij aankoop en kentekenaanvraag in de periode 1 september t/m 29 december 2008. 'Leasetarieven o.b.v. 60 maanden en 20.000 km per jaar Full Operational Lease via Kia Financial Services. Tarieven zijn excl. BTW en brandstof en ïncl. rente, afschrijving, reparatie, onderhoud en banden, houderschapsbelasting en all-risk verzekering. Onder voorbehoud van kredietacceptatie. SESO. Op Sportage 2.7-V6 leverbaar voor 1.695.- <KÏX) The Power to Surprise

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47