sport Telussa maakt lange dagen in Heerenveen zegt voetbalwereld vaarwel Stapel nu trainer in Amersfoort Nederlandse schakers gaan onbevangen naar olympiade in Dresden - Wij blijven up to date Piepjong vriendenteam als 20e ingeschaald in veld van 152 landen. Nationale Team Cup eerste wedstrijd voor nieuwe club. ftfijn4 uioBedrijf.t\l PZC Donderdag 13 november 2008 43 Autoservice van Liere Voltaweg 33 4338 PS Middelburg Tel. 0118-627680 www.autoservicevanliere.nl Autobedrijf Koppejan Domburgseweg 18 4357 BB Domburg Tel. 0118-581487 www.autokoppejan.nl Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 4384 NH Vlissingen Tel. 0118-464644 www.automurre.nl Wij doen alles voor uw auto! Autobedrijf van Hoepen Fagotweg 2 F 4337 RC Middelburg Tel. 0118-635474 www.autobedrijfvanhoepen.nl Oijkwel Auto Shopping Centre Marie Curieweg 3 4389 WB Oost - Souburg Tel. 0118-488466 www.autodijkwel.nl Garage Francke Rapenburgweg 1 4365 ND Meliskerke Tel. 0118-561748 www.garagefrancke.nl Dealer van Ligier brommobielen Autoservice Ram BV Voltaweg 13 4338 PS Middelburg Tel. 0118-612236 www.autoram.nl Asian Cars Arnesteinweg 17 4338 PD Middelburg Tel. 0118-650773 www.asiancars.nl Daarom is moderne eiectronica zoals ABS, Airco en Tiptronic voor ons geen enkel probleem. BMW door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Harry Stapel, die bij de Turncombina- tie Zuid-West Nederland (TcZWN) jarenlang de trai ner was van Jeffrey Telussa, is nu werkzaam bij het Amersfoortse Gym XL. „Het is heel ambiteuse vereni ging", zegt de Goesenaar. „Ik zou er niet ingestapt zijn als ik op termijn niet hetzelfde zou kunnen berei ken als hier." Stapel werd in juli op straat gezet door de stichting TcZWN, nadat enkele West-Brabantse clubs het sa- menwerkingsverband met GV Koudekerke beëindig den. „Daarna heb ik wel getwijfeld of ik in de sport wilde blijven", bekende hij. „Maar tijdens de laatste trainingsstage .van Jeffrey op Malta werd mij duidelijk dat ik het spelletje nog wel heel leuk vind." Vrij snel nadat TcZWN op zijn gat ging, klopte Gym XL op de deur. Stapel: „Na de zomer ben ik in Amers foort gaan praten en vorige week ben ik er begonnen. Het mooie is dat Gym XL een club is en geen stich ting. En ze hebben een mooie accommodaties en goe de groep jonge trainers. Ik doe samen met Gabriëlla Wammes het meisjesturnen, maar ben wel het aan spreekpunt voor de hele vereniging." De Goesenaar werkt nu 30 uur in de week in Amers foort. Mogelijk wordt zijn urenaantal op den duur uit gebreid. DRESDEN - De Nederlandse scha kers beginnen niet als favorieten aan de tweejaarlijkse Schaakolym piade, die vandaag in Dresden van start gaat. Oranje staat op basis van de rating twintigste op de lijst. Rusland, met een torenhoge rating van 2756, staat eerste genoteerd. Bij de mannen hebben liefst 152 landen ingeschreven, die geduren de elf ronden met elkaar de strijd aanbinden. Het Nederlands team is jonger dan ooit en treedt onbevangen aan. Kopman Loek van Wely is met zijn 36 jaar veruit de oudste. Natio naal kampioen Jan Smeets (23), Er- win l'Ami (23), Daniel Stellwagen (21) en EU-kampioen Jan Werle (24) zijn goed bevriend met elkaar. Dat was in het verleden wel eens anders met de teamleden. Titelverdediger is Armenië, dat twee jaar geleden in Turijn China en de Verenigde Staten achter zich liet. Nederland werd destijds twaalfde. De Nederlandse vrouwen staan als zeventiende ingeschaald. Zij verde digen de uitstekende zevende plaats die in 2006 in Turijn werd binnengehaald. Voor Oranje tre den Zhaoquin Peng, Petra Schuur man, Marlies Bensdorp, Arlette van Weersel en de pas 14-jarige Li sa Schut aan. Titelverdediger is Oekraïne. Bij de vrouwen hebben zich 116 landen aangemeld. In to taal telt de Schaakolympiade een recordaantal van ruim tweedui zend schakers. beu. Toch vindt hij het na 18 jaar trainerschap, een hobby die nage noeg al zijn vrije tijd opslokt, tijd is voor iets anders. Hoewel de oe- fenmeester met Terneuzense Boys alle zeilen zal moeten bijzetten voor lijfsbehoud in de eerste klas se, kijkt hij nu al terug op een mooie tijd. Hij neemt met pijn in het hart afscheid. „Terneuzense Boys is een schitterende club. Ook in de toekomst hadden we nog veel voor elkaar kunnen beteke nen." Geelhoed was ook trainer bij de jeugd van Wissenkerke (de club waar hij voetbalde), Middelburg Ai, SSV'65, Tholense Boys, Seroos- kerke en JVOZ. Hoogtepunten wa ren titels met Middelburg Ai, SSV'65 en vorig seizoen met Ter neuzense Boys. Door dit kam pioenschap keerden de Terneuze- naren na één jaar weer terug in de eerste klasse. Geelhoed, directeur/eigenaar van een bedrijf in betonbewapening, maakte in een roerige periode zijn entree bij de club. Als tussentijds opvolger van de ontslagen trainer Danny van de Velde lukte het hem in het seizoen 2006-2007 niet om de ploeg voor degradatie uit de eerste klasse te behoeden. „Bin nen een jaar is dit weer rechtgezet. Achteraf kun je zeggen dat we een Leendert Geelhoed is niet uitge keken op het voetbal. Toch zet de oefenmeester van Terneuzen se Boys er na achttien jaar trai nerschap een punt achter. stap terugdeden om er daarna twee vooruit te zetten. Ik denk echt dat Terneuzense Boys op de goede weg is en kan uitgroeien tot een stabiele eersteklasser." In tegenstelling tot wat het be stuur van Terneuzense Boys be weert, spelen regels van de KNVB volgens Geelhoed geen rol bij zijn afscheid. Zijn diploma is toerei kend tot en met de tweede klasse. Dit seizoen mag hij een klasse ho ger nog voor de groep staan, om dat hij is meegepromoveerd. Vol gend seizoen krijgt Geelhoed ech ter geen respijt meer. „Dit bete kent dus dat ik een vervolgcursus had moeten doen, maar daar heb ik niet voor gekozen. Het had wel gekund als ik het per se had ge wild." is pas in 2006 geopend. In die nieu we ruimte heeft Telussa zich voor bereid op het nieuwe seizoen, dat zondag begint met de Nationale Team Cup in Vught. De Middel burger zal in Brabant op de onder delen vloer, sprong en ringen uit komen. „Ik wil zondag kijken of ik nog op hetzelfde niveau zit als in de zomer", zegt Telussa, die on langs vanwege een duimblessure een weekje niet kon trainen. „Ik zal ook nog dezelfde oefeningen doen als vorig seizoen." Het team van trainer Gerard Speerstra - tevens de bondscoach - is titelkandidaat tijdens de Team Cup. Flik Flak Den Bosch, de kam pioen van 2007, is de voornaamste concurrent. „Die hebben Jeffrey Wammes, Yuri van Gelder en Car lo van Minde. En ik heb gehoord dar Anthony van Assche ook weer met hen meedoet." Belangrijker voor Telussa zijn de verschillende EK-kwalificatiewed- strijden, later in het seizoen. De Middelburger, die dit jaar actief was op het jeugd-EK in Lausanne, komt vanaf 1 januari 2009 uit bij de senioren. „Ik zal me richten op sprong en vloer, mijn favoriete toe stellen. De concurrentie in met mannenturnen is best groot, maar ik moet me in die wedstrijden wel van voren kunnen laten zien." Het Europees kampioenschap is eind april in Milaan. Het is een in dividueel kampioenschap. I** Jeffrey Telussa zit sinds enkele maanden bij Turncentrum Sport- stad Fleerenveen. De Nationale Team Cup wordt zijn eerste wed strijd in dienst van die club. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Bij de Turncombina- tie Zuid-West Nederland was Jef frey Telussa de enige topturner. Bij Turncentrum Sportstad Heeren veen, zijn nieuwe club, heeft hij tal van grote namen om zich heen: Epke Zonderland, Herre Zonderland, Arjen Butter... „Ik heb hier allemaal leuke trainings maatjes." De achttienjarige Middelburger zit nu drie maanden in het hoge noor den. Hij is daar begonnen aan do cios en zit nu in een gastgezin. Hij maakte lange dagen, maar geniet volop. „De sfeer is hier heel goed. Bij de Turncombinatie waren alle trainingsgroepen van elkaar ge scheiden, maar hier lopen de tur ners, turnsters, acrogymmers, en trampolinespringers gewoon door elkaar heen. Het is lekker druk. Maar we hebben ook wel een heel grote hal, waarin dat makkelijk kan." De accommodatie van Turncen trum Sportstad Heerenveen ligt naast het Abe Lenstra Stadion en Jeffrey Telussa: „Ik wil zondag kijken of ik nog op hetzelfde niveau zit als in de zomer." foto Bert Jansen Autobedrijf Oreel Molenweg 74 4374 NP Zoutelande Tel. 0118-561276 www.autobedrijforeel.nl Je bent beter af bij bet onafhankelijke autobedrijf Autobedrijf Dekker Zuidweg 7 4363 SG Aagtekerke Tel. 0118-586666 www.autobedrijf-dekker.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45