Schweertman blijft ongeslagen Leendert Geelhoed Murray al zeker van kwalificatie Smabers blij Ft in Oranje ■B Federer moet Brit verslaan voor plaats in halve eindstrijd. Stevige voorbereiding squasher werpt zijn vruchten af. Fatima Moreira de Melo twijfelt nog steeds of ze blijft hockeyen. Van Dooremalen stopt eindelijk Oefenmeester van Terneuzense Boys wil iets heel anders. 42 Donderdag 13 november 2008 PZC SHANGHAI - Roger Federer heeft zijn kans op titelprolongatie in het tennistoernooi om de Masters Cup behouden. Andy Murray is zelfs al een stapje verder dan de Zwitserse favoriet. De Schotse de butant plaatste zich gisteren in de rode groep als eerste voor de halve eindstrijd in Shanghai. Federer versloeg Radek Stepanek, die mocht opdraven als vervanger van de geblesseerd afgehaakte Amerikaan Andy Roddick. De Tsjech was allebehalve kanonnen- voer. Hij verdiende zijn aanwezig heidspremie van 40.000 euro ten volle, verweerde zich dapper, maar verloor toch in twee sets: 7-6 (4) 6-4. Die was het slotevenement met de beste acht tennissers van 2008 - de nummer een van de we reld Rafael Nadal ontbreekt door een kniekwetsuur - begonnen met een verrassende nederlaag tegen Gilles Simon. Murray bedwong die Fransman wel gemakkelijk in twee sets: 6-4 6-2. Eerder was Murray al te sterk voor Roddick, zodat hij na twee duels al zeker is van een plaats bij de laat ste vier. Namens de gouden groep behoort de Serviër Novak Djoko- vic daar ook al toe. Roddick kon gisteren niet meer in actie komen. Hij meldde zich tegen Federer af wegens een enkelblessure. „Ik kan niet goed bewegen", zei Roddick. „Dat is noodzakelijk als ik tegen Fe derer een kans wil maken." Murray hoeft morgen eigenlijk niet meer zo nodig tegen Federer, terwijl voor de viervoudig win naar juist een topprestatie van 'overlevingsbelang' is. „Het zou ide aal zijn als ik hem meteen kan uit schakelen. Ik speel liever niet twee maal in een week tegen hem. Hij is de beste tennisser ooit", zei de 21-jarige Brit over de confrontatie van morgen. „Hij zou gek zijn als 'ie iets anders zou roepen", reageer de Federer op de uitlating van zijn volgende opponent. „Ik kijk uit naar het duel. Dat wordt de moei te waard. Hij is een geweldige ten nisser, die een fantastisch einde van het seizoen beleeft." Piëdro Schweertman won gisteren zijn partij in de eredivisie van de Nederlandse squashcompetitie. foto Rob Kamminga door Roeland van Vliet MIDDELBURG/ALMERE - In de zo mer van dit jaar heeft Piëdro Sch weertman de draad eerder opge pakt dan normaal. „Ik heb een lan gere voorbereiding gedraaid dan anders en ben daarin meteen volle bak gegaan", zei de squasher uit Koudekerke gisteren. „Dat werpt nu zijn vruchten af." Schweertman kan dat staven: twee weken geleden won hij een toer nooi in het Dunlop-circuit en afge lopen weekeinde haalde hij de hal ve finales van een beter bezet prof- toernooi in Rotterdam. Daarnaast doet hij het boven verwachting in de Nederlandse competitie. De 25-jarige Walchenaar, die in de ere divisie uitkomt voor HSRC De Diepput, is na vier speelronden nog ongeslagen. Gisteravond was de topper tussen de De Diepput, de koploper, en Hemubo/Squash Almere, de nummer twee. De Haagse formatie won met 2-1. Lau- rens-Jan Anjema en Piëdro Sch weertman zorgden voor de twee overwinningen, Rombert Anjema verloor zijn partij. „Ik speelde te gen hun nummer twee, Dylan Bennett, en het was de eerste keer dat ik van hem won", vertelde Sch weertman. „Het was heel span nend. Na een goede partij werd het gelukkig 3-2 voor mij." De Koudekerkenaar gaat nu met een goed gevoel naar Noorwegen, waar hij volgende week een trai ningsstage belegt. Hij is dan een paar dagen te gast bij de nationale ploeg van het Scandinavische land. „Ik ben uitgenodigd door Daan van der Dussen, met wie ik vijf jaar geleden in één team heb gespeeld. Hij is geëmigreerd en is daar bondscoach geworden. Ik had al die tijd niet meer van hem ge hoord, maar opeens kreeg ik een mailtje met een uitnodiging." Noorwegen heeft, zo weet de Oranje-international, een jong PJJ Squasher Piëdro Schweertman staat pas aan het begin van een internationale loopbaan. Momen teel staat hij 132e op de wereld ranglijst. team. „Hij is bezig daar iets op te bouwen en misschien kan ik daar iets aan bijdragen", zegt hij. „Of zij tegen mij zullen opkijken? Nou, ik denk het niet. Ik denk niet eens dat ze me kennen. En da's natuur lijk ook niet zo vreemd." Schweertman staat pas aan het be gin van een internationale loop baan. Hij doet aan steeds meer toernooien mee waarop hij pun ten kan verdienen voor de wereld ranglijst. Momenteel staat hij 132e. Hij is de derde Nederlander achter zijn ploeggenoot Laurens-Jan Anje ma (14) en Dylan Bennett (49), de man die hij gisteren versloeg. Sch weertman: „Over drie weken heb ik weer een proftoernooi in Delft. In december ga ik naar Moskou. Dat is een wat groter toernooi." RIJSWIJK - Recordinternational Minke Smabers gaat door bij de Nederlandse hockeyploeg. De 29-jarige middenvelder van Laren heeft de nieuwe bondscoach Her man Kruis laten weten dat ze de komende jaren voor Oranje be schikbaar blijft. Smabers, goed voor 270 inter lands, vroeg en kreeg na het olym pisch goud in augustus in Peking enige bedenktijd. „Minke is eruit", zei Kruis gisteren. „Ze heeft weer heel veel zin om te beginnen bij Oranje. Dat is prima, dat is hart stikke goed." Fatima Moreira de Melo (30) nam na Peking even- eens enige afstand van Oranje. De routinier van Rotterdam heeft evenwel meer tijd nodig om een besluit te nemen over haar inter landcarrière. „Ik heb met Herman Kruis afgesproken dat we ergens in maart verder praten", legde de 257-voudige international uit. „Ik heb nu nog niet het juiste ge voel voor hockey. Bij Rotterdam speel ik af en toe mee. Maar ik ben nog niet zo fris in mijn hoofd, dat ik er weer vol voor kan gaan. Ik voel me een beetje verzadigd. Mis schien is dat in maart anders. Af wachten maar." Kruis roept op 8 december voor de eerste keer zijn A-selectie van 22 speelsters bijeen. In januari ver trekt deze groep voor een oefensta- ge van ruim twee weken naar San Diego in Californië. NIEUWEGEIN - De Nederlandse Bad minton Bond (NBB) gaat op zoek naar een nieuwe bondscoach. Mar- tijn van Dooremalen legt zijn func tie uiterlijk op 1 maart neer. Hij blijft wel aan als technisch direc teur. De badmintonners waren dit jaar voor het eerst sinds de toelating tot het olympisch programma in 1992 afwezig op de Olympische Spelen. Uit een evaluatie van onaf hankelijke onderzoekers, waarbij het olympisch traject slechts één onderdeel was, is naar voren geko men dat het raadzaam is de 'dub belfunctie' van Van Dooremalen te schrappen. Van Dooremalen was de langstzit tende bondscoach in Nederland. Hij was 23 jaar actief. door René van Stee TERNEUZEN - Leendert Geelhoed stopt aan het eind van het seizoen als hoofdtrainer van zaterdag-eer steklasser Terneuzense Boys. De 50-jarige oefenmeester uit Kamper land zegt niet alleen zijn huidige club vaarwel, maar geeft het hele voetbal er aan. „Het is een besluit waar ik goed over heb nagedacht. Ik wilde al langere tijd buitenom het voetbal meer van de wereld zien en beleven. Zonder nu speci fiek aan te kunnen geven welke het richting het zal opgaan, wil ik meer energie steken in de ontwik- Leendert Geelhoed keling van mezelf. Ook mijn gezin zal daarin een prominentere rol dan voorheen vervullen", vertelt hij over zijn rigoureuze stap. Geelhoed is het voetbal allerminst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44