Meeste partijen zien lichtplan voor Middelburg wel zitten GGZ-trofee voor Sandra den Toom ÈRV n9n Onderscheidingen voor SVRZ 'Vismijn gedoemd te verdwijnen' van macht in voordeel boeren' 'Geen misbruik w Genieten van het beste woonwinkelconcept van Nederland: kom deze week toosten met champagne. bin www.binnenuit.nl uit Fracties willen meer duidelijkheid over details van lichtvisie. TROUWMODESHOW MAANDAG 8 DECEMBER PZC Donderdag 13 november 2008 I 29 door Thomas Minnaard MIDDELBURG - Het was maar goed dat er gisteravond een extra verga dering van de commissie ruimte was ingelast om te praten over het lichtplan voor de Middelburgse binnenstad. De commissieleden hadden heel wat tijd nodig om dui delijkheid te krijgen over de in houd en de status van de lichtvi- I sie. Lichtdeskundige Ellen de Vries van het bureau Lux Lab gaf een toelichting op haar plan, dat in op dracht van de gemeente is opge steld. In haar visie gaat het vooral om lampen met betere kleurher- kenning, die sfeer en veiligheidsge voel vergroten. TWee leden van de stichting Vrien den van Middelburg gebruikten hun inspreekrecht om hun zorg te uiten over onder meer de keuze van de moderne armaturen, die volgens hen niet overal passen in een monumentenstad. De commissieleden stelden vooral vragen over details van de uitvoe ring van het plan. Wethouder Han- nie Kool-Blokland gaf echter aan dat het nu gaat om een visie, waar over de raad zich moet uitspreken. Als de raad instemt, wordt het plan stapsgewijs uitgewerkt. De lichtvisie van De Vries is een vervolg op het eerdere plan van de Middelburgse kunstenaar Piet Die- leman. Die had een lichtplan ge maakt voor de Markt, Lange Delft en de bruggen. Bij de bespreking van dat plan, vorig jaar, bleek er bij de raadsleden behoefte te zijn aa« een overkoepelende visie, waarop het college De Vries inscha kelde. Uiteindelijk zeiden de meeste par tijen in te zullen stemmen met het plan. GroenLinks was het meest kritisch. Volgens Adri van 't West einde was het raadsvoorstel zoals het er nu ligt 'niet rijp voor besluit vorming'. SP en Christenunie ga ven aan het plan eerst nog in hun fracties te willen bespreken. Het lichtplan komt in december weer aan de orde in een vergade ring van de commissie ruimte. Ver volgens moeten de partijen in de gemeenteraadsvergadering van 15 december hun definitieve oordeel geven. DOMBURG - Stichting Voor Regio nale Zorgverlening is onderschei den voor de manier waarop zij voor dementerende ouderen zorgt. SVRZ heeft daarvoor giste ren van Alzheimer Nederland en de Stichting Perspekt een 'groen lintje' gekregen. SVRZ heeft de prijs gekregen om dat in verzorgingshuis Simnia en in de Thibautstraat in Middelburg kleinschalige woongroepen zijn ge maakt voor dementerende oude ren, waardoor zij in een rustigere omgeving verblijven. Ook het aan bod van dagbesteding en de steun voor familie van dementerenden is reden geweest SVRZ te onder scheiden. De groene lintjes zijn uit gereikt in Amersfoort. door Maurits Sep MIDDELBURG - Er is geen sprake van machtsmisbruik door boeren in het waterschap. CDA-lijsttrek- ker Jacob Mol voor de waterschaps verkiezingen wijst de verdenking van de PvdA-Statenfractie resoluut van de hand. Volgens Mol is de nieuwe verde ling van de kosten over de verschil lende groepen belastingbetalers wel iets voordeliger voor de boe ren, maar gaat dat niet ten koste van ingezetenen. Althans, die zou den toch al slechter af zijn in de nieuwe kostenverdeling, stelt de CDA-lijsttrekker die nu nog dage lijks bestuurslid is van waterschap Zeeuwse Eilanden. „Wij hebben geprobeerd voor iedereen een op lossing te vinden, maar dat is niet gelukt." BRESKENS - Om de vismijn in Bres- kens van de ondergang te redden moeten met voorrang plannen worden gemaakt voor een meer toeristische invulling van de mijn. „Anders zal de vismijn zijn deuren moeten sluiten", stelt fractievoor zitter William Gijsel van Gemeen tebelangen in zijn beschouwingen voor de begroting 2009. „En zon der vismijn is ook de visserij op termijn veroordeeld te verdwij nen. Dit onzalige vooruitzicht wil len wij niet voor onze rekening ne men." De vismijn in Breskens bevindt zich volgens Gijsel in zwaar weer. Het verlies wordt al jaren bijgepast door de gemeente Sluis. „Een ren dabele exploitatie is onder de hui dige omstandigheden niet meer mogelijk", zegt Gijsel. Van concrete plannen voor de vis mijn is nog steeds geen sprake. KLOETINGE - De Zeeuwse wisselbe ker van Psyiënt Nederland is giste ren uitgereikt aan Sandra den Toom, hoofdcoach bij Psyiënt, de vereniging van psychiatrische pa tiënten. Zij werd met een grote I meerderheid van stemmen geko zen uit vijf genomineerden. De kandidaten werden beoordeeld op hun inzet en houding als hulp verlener in de geestelijke gezond heidszorg (GGZ). Van de 85 stem men, ging meer dan zeventig pro cent naar Den Toom. Zij begeleidt het werk in de ar- beidsre-integratie. Psyiënt neemt werk aan in de fruitteelt en ziet op die manier een flink aantal men sen doorstromen naar een regulie re baan. Burgemeester Dick van der Zaag van Goes reikte de wissel beker uit. KAPELLE - Acht fitnessapparaten vlogen gistermiddag door de lucht boven Kapelle. Ze waren te groot om door de voordeur te kunnen bij de fysiotherapiepraktijk van Ivo van Loo en Wilma Veerhoek, die de apparaten hadden gekocht. Ééntje was zelfs zo omvangrijk dat die in twee delen moest worden gesplitst om aan de achter zijde van d' Ouwe School naast de gereformeerde kerk naar binnen te kunnen. foto Dirk-Jan Gjeltema Bruidshuis Ellen (Oostburg) en Van Westen Mannenmode (Zaamslag) bestel snel kaarten 12,50) 0117-454861 of via www.vanwesten.com/modeshow Vleesveebedrijf Wij garanderen een diervriendelijke toevoegingen en op ambachtelijke wijze geslacht. Noord- en Zuid Beveland) in pakketten van 20 kilo per kilo. Burg. Vogelaarstraat 17 T (0113)63 96 44 A-T 4435 AR Baarland M 06 51 35 96 21 IK janenanitagoud#planet.nl Vers rundvlees, rechtstreeks van onze boerderij in Baarland naar uw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31