Zeeland toe aan nieuwe uitdaging Eerste stalen vakantiewoningen 'Zorgdisciplines vullen elkaar aan' Schade loods valt reuze mee Weekend Voordeel Vakantiecentrum dient als pilot-project voor Meijers Staalbouw. Gezondheidscentrum De Vlasmarkt morgen officieel geopend. Kipvis tijdelijk in oud pand ROC Vlissingen Actie levert 1850 euro op voor Stichting ALS W PZC Donderdag 13 november 2008 27 Vader Henk Maas en dochter Jerina Brasser hopen dat zij snel mogen beginnen met de uitbreiding van hun vakantiecentrum in Serooskerke. foto Ruben Oreel SEROOSKERKE - Vakantiecentrum Serooskerke krijgt straks de pri meur van de eerste stalen vakantie woning, ontwikkeld door Meijers Staalbouw. Tot dik in België is de familie Maas op zoek geweest naar betaalbare chalets. 'Frappant' noemt Henk Maas het dat hij uit door Thomas Minnaard MIDDELBURG - Je zou het niet zeg gen, maar achter het monumen- tenpand op de Vlasmarkt 6/8 gaat een gezondheidscentrum schuil met 9 verschillende zorgpraktij- ken, een primeur voor Middel eindelijk bij een plaatsgenoot slaag de. „Onze prijzen willen we niet verhogen, dus kun je geen heel du re huizen bouwen." Voor Wervenhove bv, de project- ontwikkelingspoot van Meijers Staalbouw, is de stalen vakantiewo ning een nieuwe ontwikkeling. Die werd min of meer bij toeval ge boren toen iemand jaren geleden bij het bedrijf aanklopte met de vraag of zij geen prefab noodwo ning voor derdewereldlanden zou burg. Die zichtbaarheid wordt daarom nog verbeterd. In februari zijn de eerste praktij ken al gestart, morgen is de offi ciële opening door wethouder Al- bert de Vries. En zaterdag houdt het centrum een open dag. Het voormalige gebouw van de So ciale Dienst Middelburg stond in 2005 te koop. Ben van Impelen van Apotheek Hummelen opper de het idee om hier een gezond- den kunnen bedenken. Het gaat om een vloerframe met daarop sandwichpanelen die enorm isole ren en ook nog opnieuw te gebrui ken zijn. Ook het dak bestaat uit panelen die met een dakpanmo tief beschilderd zijn. „Wij kunnen zo'n woning binnen enkele dagen overeind zetten op - bij wijze van spreken - negen gewassen grindte- gels", zegt adjunct-directeur Wil lem den Herder. Hij denkt met de stalen vakantiewoningen zelfs een heidscentrum op te zetten. „De eerstelijnszorg in Middelburg en omgeving was versnipperd. Nu zit ten er meerdere disciplines bij el kaar, die elkaar aan kunnen vul len." Dat is belangrijk, vindt ook Claire Barnhard, die een psychologen- praktijk heeft in het gezondheids centrum. „Kinderen met overge wicht kunnen bijvoorbeeld behan deld worden door een psycholoog, bijdrage te kunnen leveren aan de discussie rond de verstening van het buitengebied. „Waarom niet 'verstaling'? Ik denk dat dit een op lossing zou kunnen zijn voor oude stacaravans, die bovendien poli tiek ook nog eens acceptabel is." Maas is enthousiast over de moge lijkheden met staalbouw. „We kun nen er alle kanten mee op. Onze huisjes krijgen een traditionele uit straling met een inpandige veran da en een schuin dak." diëtist en fysiotherapeut." Niet al leen de cliënt profiteert er volgens Barnhard van. „Voor de behandel aar is het ook makkelijk. Je komt elkaar tegen en kunt dingen van el kaar leren. Dat werkt kwaliteitsver hogend." Belangstellenden kunnen zaterdag van ïo.oo tot 13,00 uur binnenlo pen om het centrum te bekijken, kennis te maken met medewer kers en vragen te stellen. Ook uw huis verkopen wij binnen 3 maanden, tegen 1% courtage, no cure no pay! De Wekker Makelaardij Goese.o. Frits Edelijn Prunusstraat 38 4431 DA 's-GRAVENPOLDER telefoon (0113) 31 68 96 'S-HEERENHOEK - De schade die een brand dinsdag heeft veroorzaakt in een graanopslagloods aan de Molendijk in 's-Heerenhoek, is zeer beperkt gebleven. Ronald Re- mijn, één van de eigenaren van Re- mijn BV die de graanopslagloods exploiteert, spreekt zelfs van 'nihi- le schade'. „We hebben wel vaker broei in het graan als er wat vochtig materiaal tussen zit", vertelde Remijn giste ren heel koeltjes. „We lossen het meestal zelf op door het graan waarin de broei zit, uit de loods te rijden. Maar het was deze keer er ger. We hebben daarom de brand weer gewaarschuwd die wel met erg veel materieel kwam. De rook ontwikkeling was erger dan an ders, maar van vuur is nauwelijks sprake geweest." De brandweer rukte met veel wa gens uit, omdat de loods een dak heeft van asbest platen. Dat geeft een extra risico. Tot het dak is het vuur niet gekomen. Volgens me de-eigenaar Remijn is één schuur- plaat verloren gegaan. Verkoop en reparatie van uw witgoed (altijd even bellen voor een afspraak) VLISSINGEN - Kunstwerkplaats Kip- vis huist sinds vorige week in een deel van het voormalige ROC-ge- bouw aan de Dreesstraat 2 in Vlis singen. Kipvis mag het pand tijde lijk gratis gebruiken. In het ge bouw is ruimte voor tien tot vijf tien ateliers. Kipvis was tot voor kort tijdelijk gehuisvest aan het Molenwater 4a in Middelburg. In dat pand komt op termijn kinderdagverblijf Koozie. VLISSINGEN - De onlangs in Vlissin gen gehouden spinningmarathon met als doel geld op te halen voor de Stichting ALS heeft 1850 euro opgeleverd. De fietsmarathon van vier uur werd gehouden in de nieuwe aanbouw van Club Vief bij Ter Reede. Er deden ongeveer zes tig mensen in de leeftijd van 20 tot 87 mee. De Stichting ALS za melt geld in voor onderzoek naar de dodelijke spierziekte ALS. donderdag t/m zondag Grolsch* krat a 24 flesjes x 33 cl of krat a 16 beugelflesjes x 45 cl actie-llterprijs vanaf 1.01 Shoarmavlees voordeelpak De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 13 november t/m zondag 16 november 2008. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Voor alle aanbiedingen geldt OP=OP. "Wij verkopen geen alcoholische dranken aan personen onder 16 jaar, www.superdeboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29