Miljoenen extra voor nieuwbouw itejkj 25 Aanhouding Veere krijgt prijs voor glasinzameling 36 en 37 31 Walcherse corporatie Woonburg investeert in huizen en leefbaarheid. déDRVKKERY Markt51 Middelburg T0118886886 Indisch menu j Denise Hartman Gilbert Isbin File Van simpele schoenendoos tot onvergetelijk cadeau Zing Zeeuws! laat streektaal in vele gedaanten horen Donderdag 13 november 2008 Ambulancedienst zoekt uitweg uit de schulden Tip? redwalch@pzc.nl door Maurits Sep KOUDEKERKE - Woonburg gaat de komende vijf tot tien jaar 25 mil joen euro extra investeren in nieuwbouw van woningen en in de leefbaarheid van de dorpen op Walcheren. Gemiddeld worden 25 tot 30 huizen per jaar extra ge bouwd. Daar staat de verkoop van tien huizen per jaar tegenover om een deel van de investeringen te rug te verdienen. Woonburg gaat vooral woningen bouwen voor starters (tot 140.000 euro) en senioren, zowel koop- als huurhuizen. De corporatie heeft al vrij veel eengezinswoningen. Het totale bestand telt 1915 huizen. De nieuwbouw is deels een vervan ging van 'versleten' woningen en deels uitbreiding. Tegelijkertijd wordt twee miljoen euro geïnves teerd in onderhoud van huizen. Directeur Marco van der Wel heeft de nieuwbouwplannen gisteren bekendgemaakt bij de presentatie van de nieuwe koers van de Wal cherse woningcorporatie. Woon burg is de nieuwe naam van de Woningstichting Walcheren. De nieuwe naam verwijst met de toe voeging 'burg' naar geborgenheid ('Wij willen mensen een echt thuisgevoel bieden') en naar de band met Walcheren ('Dit gebied is ontstaan uit burgen'). „In plaats van een traditionele woningcorpo ratie die alleen zorgt voor het on derhoud van de huizen zelf gaan we nu meer doen aan de leefbaar- ra^ Woonburg is de nieuw naam van de Woningstichting Walcheren. De corporatie gaat de komende jaren meer starters- en senioren woningen bouwen. heid van de dorpen. Zo zijn we al betrokken bij de bouw van twee brede scholen in Oost-Souburg, bij het woonzorgcomplex met dorps huis in Grijpskerke en hebben we enkele skatebanen op Walcheren gesponsord", zegt Van der Wel. Voor de investering van 25 miljoen euro kan Woonburg putten uit haar eigen investeringsvermogen. „Dat is nog vrij groot, omdat we er in het verleden eigenlijk iets te wei nig mee hebben gedaan", bekent hij. „Een ander deel betalen we uit de verkoop van huizen." Woonburg gaat nu echter niet in korte tijd zo veel besteden dat de corporatie over tien jaar met een fi nancieel probleem komt te zitten, merkt Van der Wel op. „We gaan niet plotseling alles uitgeven. Wat we wel doen is meteen een oplos sing zoeken voor investeringen die we niet helemaal kunnen terugver dienen. Door die tekorten nu met een te dekken, blijft er op de lange termijn genoeg geld over voor on derhoud en nieuwbouw." Woonburg is sinds gisteren ook vertegenwoordigd in de biblioser- vicebus die door de dorpen rijdt. Eens in de maand rijdt een mede werker van Woonburg met de bus mee om vragen te beantwoorden. OOST-SOUBURC - Kinderen van de Oost-Souburg- se basisschool Mozaïek hebben zestig schoenen dozen volgestopt met speelgoed dat ze zelf niet meer gebruiken, om kinderen in andere landen blij te maken. De dozen gaan naar leeftijdgenoot jes in Malawi, Oeganda, Irak en Moldavië. Ciste ren hebben ze de dozen ook nog mooi versierd om er een onvergetelijk cadeau van te maken, zo als de actie Schoenmaatjes graag wil. „Ze vonden het erg leuk om dozen te vullen en te versieren", vertelde juf Marjan Roos-Koolwijk. Ook kinderen van basisschool 't Klinket in Koudekerke hebben gisteren schoenendozen ingepakt. De dozen gaan vandaag naar het verzamelpunt bij schoenenwin kel Scapino in Vlissingen en worden door de Stichting Edukans, bedenker van de actie, ver scheept. Behalve speelgoed, pennen en schriften zit er ook zeep in de dozen. „Want kinderen in Oeganda bijvoorbeeld mogen alleen naar school als ze zich van tevoren goed gewassen hebben", legde juf Marjan uit. foto Ruben Oreel vanavond vanaf 17.30 uur j za. 15 nov. 12.00-13.00 uur met loempia, rundersmoor of tjap tjoy j presenteert en ananas met vanille-ijs j Altijd fGGSt 15,00 en 12,50 (vegetarisch) 1 ideeën en recepten voor onvergetelijke feesten Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl za. 15 nov. 15.00-16.30 uur gitaar en luit GOES - De politie Zeeland heeft gis termiddag om kwart over twee op de Westwal in Goes een 55-jarige automobilist uit Bergen op Zoom aangehouden. Tijdens een algemene verkeerscon trole bleek de man in een gestolen auto te rijden. De Bergenaar is aangehouden en in verzekering gesteld. NIEUWEGEIN - In Veere is in 2006 gemiddeld per inwoner 34 kilo glas ingezameld. De gemeente kreeg daarvoor gisteren de Gou den Glasbak 2007. Vier andere ge meenten in Nederland kregen een zelfde prijs: Nuenen (36 kilo), Vught (34 kilo), Maastricht (31 ki lo) en Haarlem (23 kilo). Aan de prijzen is steeds een bedrag van 2500 euro verbonden. De Gouden Glasbakken 2007 wer den gistermiddag uitgereikt aan de milieuwethouders van de vijf Ne derlandse gemeenten die in 2006 het meeste glas inzamelden. Dat gebeurde tijdens het Gemeentelijk Afvalcongres in Nieuwegein. De Gouden Glasbak is een initia tief van de glasindustrie in Neder land in samenwerking met de Stichting Duurzaam Verpakkings glas. Deze stichting probeert de kringloop van glazen verpakkin gen te stimuleren. In Nederland wordt per jaar per persoon gemiddeld zo'n dertig ki lo glasverpakking zonder statie geld gebruikt. Daarvan wordt ge middeld 21 kilo via de circa 25.000 glasbakken ingezameld en herge bruikt. Zeeuwse irrrMM Tipredactie@pzc.nl Toegegeven, de trein Vlissin: gen-Amsterdam gaat vrijwel al tijd als de brandweer. Ie kunt er zelfs de klok op gelijk zetten. Dagelijks flitst de Goesenaar naar Den Haag in een keurige tijd van een uur en drie kwartier. Hulde aan de NS. Toch kan bij de immer goedlach se minister Eurlings nog wel eens het zweet gaan uitbreken. Ter wijl hij het druk heeft om korte metten te maken met defiles, doemt een nieuw probleem op. Soms, vlak voor de Moerdijk- brug, mindert de trein vaart en staat hij even later stil. „Dames en heren, de trein rijdt langza mer dan normaal. Excuses daar voor, maar we staan in defile. W^' m *^mÊÈÊ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27