PZt DEBAT AANRADER HR Dubbelglas O s s s S SP ;fsé Spottende afbeelding Mohammed reden cartoonrellen 7 Middelingsregeling kan duizenden euro's voordeel opleveren 17 Ajax uit de beker na nederlaag tegen Volendam 39 Zeeuwse politie sluit tien posten en vervangt ze door mobiel bureau. Glashandel MELIESTE DroomDomeïn Afscheid van vliegbasis Soesterberg Vandaag bij uw dagblad veilingkranten Pak uw voordeel Word ook abonnee! 11° Bewolkt Stl t DONDERDAG 13 november 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 271 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 dinsdag 2 december Porgy en Bess Terneuzen aanvang 19.30 uur www.pzc.nl/debat WALCHEREN Politieposten ter ziele door Emile Calon MIDDELBURG - De Zeeuwse politie sluit volgend jaar tien posten. Het gaat om bureaus in Arnemuiden, Axel, Breskens, Sas van Gent, Sluis, Yerseke, Sint Annaland, Sint-Maartensdijk, Sint Philipsland en Wissenkerke. Mobiele wijkbureaus komen in de plaats van die posten. In Wissen kerke verhuist de politie naar een contactpunt in het gemeentehuis van Noord-Beveland. De politie sluit de posten omdat er bezuinigd moet worden. Het Zeeuwse korps krijgt 1,7 miljoen euro minder van de regering. Naast het sluiten van de posten schrapt de politie de komende twee jaar vijftien banen. Een deel van de bezuinigingen is ook het ge volg van het gedwongen vertrek van oud-korpschef Fup Gouds waard. Het korps moet nog steeds zijn salaris betalen, maar ook dat van interim-korpschef Hans Vis sers. Daarnaast heeft het korps geld gereserveerd voor de gevolgen van het lopende onderzoek naar het wel en wee van de Zeeuwse politie. Vissers verzekerde de bur gemeesters gisteren dat er alleen banen zullen verdwijnen bij de on dersteunende diensten, niet bij de recherche noch bij de straatagen ten. Het terugdringen van het aan tal banen kan volgens hem via na tuurlijk verloop gebeuren zodat er niemand gedwongen wordt ontsla gen. Vissers denkt dat het door de inzet van de mobiele wijkbureaus moet lukken voldoende contact te houden met de inwoners van de bewuste kernen. Hij stelde ook dat die mobiele posten ook elders inge zet kunnen worden zodat de poli tie feitelijk mobieler wordt. De burgemeesters leggen zich noodge dwongen neer bij de bezuinigin gen, bleek tijdens de bijeenkomst van het Regionaal College. Wim Dijkstra (Vlissingen) en Rob van der Zwaag (Veere) stelden dat het nu niet mogelijk is extra wijkagen ten aan te trekken. super isolerend! zie ook de Weerpagir SOESTERBERG - Militairen kijken naar het voorbij vliegen van helikopters tijdens de gisteren gehou den afsluitingsceremonie van vliegbasis Soester berg. Na 95 jaar moet de militaire vliegbasis slui ten wegens bezuinigingsmaatregelen. Soester berg is de oudste vliegbasis van Nederland, in 1913 werd hier de voorloper van de Koninklijke Luchtmacht, de Luchtvaart Afdeling opgericht. Paula Begoun, Consumentengids nov. 2008 Nu met 25% korting bij Kruidvat van 11 t/m 23 nov. - Ola/ EN CkXVS 'S Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 11; Economie: 14 en 15; Boeken: 19 en 21; Weer: 22; Strips: 23; Dagagenda: 33; Weeka genda: 34 en 35; Cultuur: 12 en 13; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47 Dl H Het waterschap moet worden opgeheven reageer op www.pzc.nl mctüü- De televisie opnieuw instellen was een makkie 65% eens 35% aantal reacties: 678 De helikopters zijn overgeplaatst naar vliegbasis Gilze-Rijen. Het terrein van. vliegbasis Soester berg zal voornamelijk worden ontwikkeld als na tuurgebied. foto Vincent Jannink/ANP Bieden op meer dan 1600 nieuwe artikelen Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1