Belastingvoordeel bij wisselend inkomen til ftt Belastingdienst Leuker kunnen we 't niet maken. Wel onduidelijker. Bruce Springsteen in bres voor voedselbank Joe Jonas heeft een nieuw vriendinnetje Meuldijk weigert huis De Nijs te verlaten Adam Sandler vader van tweede dochter PZC Donderdag 13 november 2008 17 Niet iedereen verdient elk jaar evenveel, maar er moet wel belasting worden betaald. Door inkomens van opeenvolgende jaren op te tellen, kan soms aardig op de aanslag worden verdiend. door Berrit de Lange illustratie Ruben L. Oppenheimer Net afgestudeerd en op de loon lijst bij de eerste werkgever? Of draait u als ondernemer een mager jaar als gevolg van de economische crisis? Men sen die te maken hebben met sterke pieken en dalen in het inkomen, betalen vaak te veel belasting. Zij kunnen een beroep doen op een aantrekkelijke teruggaafregeling. De zogeheten 'middelingregeling' van de Belas tingdienst gaat uit van een gelijkmatiger in komen. Dat kan soms enkele duizenden eu ro's voordeel opleveren. De regeling werkt eigenlijk heel simpel: tel het inkomen van drie aaneengesloten jaren op en deel dat door drie. Over dat bedrag wordt dan belasting geheven. „Het is eigenlijk een heel transparante rege ling, die toch nog vrij onbekend is", zegt be lastingadviseur Dick Mulder van Ernst Young. „Het zou op z'n minst vriendelijk zijn van de Belastingdienst om er w^t meer ruchtbaarheid aan te geven en mensen ac tief te wijzen op het bestaan ervan." Middeling kan bijvoorbeeld erg aantrekke lijk zijn voor starters. Iemand die bij een werkgever vertrekt en voor zichzelf begint, heeft de eerste jaren vaak te maken met een lager inkomen dan bij de baas. Of de starter lijdt in de aanloopfase zelfs verlies. Voor stu denten kan middeling ook een leuk extraa tje betekenen. Zij dragen na jaren van lage inkomsten uit bijbaantjes vaak ineens een behoorlijke hap belasting afin het jaar dat het eerste serieuze salaris binnenstroomt. „En in deze magere economische tijden is de regeling ook een uitkomst voor onderne mers die dit of volgend jaar een deuk op lopen", aldus Mulder. De belastingbetaler moet zelf het initiatief nemen om het voordeeltje binnen te halen, de procedure staat los van de normale aan gifte. Wie voor middeling in aanmerking wil komen, moet per brief een verzoek in dienen bij de fiscus. Dat moet binnen 36 maanden nadat de aanslag van het laatste jaar dat wordt betrokken bij de middeling, definitiefis vastgesteld. In de brief moet de berekening zijn uitge werkt. Een jaar met een negatief inkomen wordt op nul euro gesteld. Aan de regeling is wel een aantal voorwaarden verbonden. Zo geldt middeling alleen voor box 1: inko men uit werk en woning. Verder kan alleen worden gemiddeld over een aaneengesloten periode van drie kalenderjaren. De regeling kan meerdere malen worden aangevraagd, maar een belastingjaar komt slechts een maal in aanmerking voor middeling. Hef fingskortingen blijven gewoon van toepas sing en zijn niet van invloed op de terug gaaf. Het gunstiger belastingtarief voor 65-plussers wordt wel meegewogen bij een middelingsve'rzoek. Iemand die bijvoorbeeld in 2005 en 2006 10.000 euro verdiende en in 2007 ineens een inkomenspiek heeft gehad van 100.000 euro, betaalt op basis van jaarlijkse aangif ten in totaal 51.980 euro belasting. Na mid deling komt het inkomen op 40.000 euro per jaar (120.000 gedeeld door drie), wat neerkomt op een belastingheffing van in to taal 45.540 euro. Een verschil van 6.440 eu ro. Na aftrek van de wettelijke drempel van 545 euro, komt het bedrag dat door de Belas tingdienst wordt teruggestort op 5.895 euro. De middelingsregeling werd aan het einde van de negentiende eeuw in het leven geroe pen voor boeren, die na een mislukte oogst soms niets verdienden. In 2001 is de rege ling verruimd, sindsdien komt iedereen met een wisselend inkomen in aanmerking. Belangrijk is wel om goed uit te zoeken wan neer middelen het maximale voordeel ople vert. Mulder: „Het is niet altijd verstandig na een dip meteen te gaan middelen. Het kan soms gunstig zijn nog een jaartje te wachten. Maar dat is bovenal een kwestie van goed rekenen." www.belastingdienst.nl Reageren? geld@wegener.nl TNT Post Port betaald Port payé Pays-Bas (Oh ja... De 'middelingsregeling' kan U trouwens enkele duizenden euro's voordeel opleveren) ALLEMENSEN Bruce Springsteen werkt mee aan een campagne voor de voed selbank van New Jersey. De Amerikaanse zanger is al jaren lang een voorvechter van de or ganisatie die voedsel levert aan minderbedeelden. The Boss, zo als de bijnaam van de zanger luidt, zegt in de advertentie: 'We can't let this bank fail' (We kun nen deze bank niet laten misluk ken). Hij hoopt daarmee extra donateurs te werven die in deze tijd van economische crisis extra hard nodig zijn. Zanger Joe Jonas van de Jonas Brothers heeft een nieuw vrien dinnetje. De 19-jarige Joe werd gespot met actrice Camilla Belle (10.000 BC), niet lang nadat zijn relatie met zangeres Taylor Swift strandde. Dat meldt het Ameri kaanse tijdschrift People. Camil la Belle (22) is ook te zien in de videoclip van het nummer Loue- bug van de Jonas Brothers. De Jo nas Brothers, een band die be staat uit drie zingende broers, zijn met name in de Verenigde Staten populair, maar Nederland begint inmiddels ook te volgen. Belinda Meuldijk weigert het huis van haar ex-man Rob de Nijs in Bosch en Duin te verla ten. „Ze woont er al 23 jaar met hun zoon Yoshi", zegt haar advo caat Aart Schotte. „Yoshi is meer derjarig, mag zelf beslissingen ne men en wil daar blijven wonen. Hij is autistisch en heeft de ver zorging van zijn moeder nodig." Meuldijk had de villa op 1 no vember moeten verlaten, nadat haar scheiding met De Nijs in mei definitief werd. Schotte: „Er moet nu een belangenafweging plaatsvinden. Mevrouw Meul dijk zoekt iets anders, maar heeft nog niets kunnen vinden." Of De Nijs nu juridische stap pen onderneemt, is onduidelijk. Adam Sandler is voor de tweede keer vader geworden. De acteur en zijn vrouw Jackie kregen een meisje: Sunny Madeline. „Ieder een is gelukkig en gezond", zeg gen de 42-jarige acteur en zijn 34-jarige vrouw. Het stel heeft al een dochter van 2, Sadie. Sand ler, bekend van zijn komische filmrollen, liet eerder dit jaar in The Tonight Show van Jay Leno weten hoe hij zijn dochter had voorbereid op haar nieuwe broertje of zusje: „Ik zei dat mammie iets in haar buik had groeien dat na verloop van tijd uit mammies vagina zou wor den geschoten en de helft van haar speeltjes zou inpikken." Adam Sandler foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17