153 UREISRADRR Teken Teken 2 Delta Moeren Rouvoet OM in beroep Waterdunen Softdrugs Waterschap 4 Rampenplan Dublin Berlijn w- ER- f. Wenen New York Antwerpen Munster Praag oxn Brugge afi Londen Alle prijzen zijn per persoon LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Opnieuw wordt een tekenverhaal naar buiten gebracht om damher ten af te mogen schieten, want dat is de reden van dit artikel (PZC, n-ii). Helaas lijkt er nog steeds weinig besef te zijn over wat er staat te gebeuren. Als we niet snel en massaal protesteren tegen de vergunning voor het afschieten van damherten dienen bezoekers en aanwonenden van het natuur gebied Kop van Schouwen binnen kort rekening te houden met rond vliegende kogels die bestemd zijn voor 270 damherten. Dat de her ten- hierdoor juist zullen vluchten naar de plaatsen waar nu al 'zoveel overlast is', wordt ook aan voorbij gegaan. Afschot is ook - los van de emotionele aspecten- de slechtste oplossing en leidt tot een ander en groter probleem dan het huidige. Speculaties over een aantal van 'ruim duizend' damherten moe ten maar eens op hun waarde wor den geschat. Dat het experimente le afschot in 2007 in de randzones niet het gewenste resultaat oplever de, zegt al iets over de omvang van het probleem. Margot Weijters Schuitvlotstraat 34, Middelburg Wat een onzinverhaal om grazers in te zetten tegen teken. Damher ten houden ook de vegetatie kort, maar het is nu juist de bedoeling om die af te schieten. Dan maar weer het tekenverhaal als zouden de damherten de tekenversprei- ders zijn. De jagers dachten natuur lijk; kom laten we nog eens een laatje opentrekken in het creëren van draagvlak onder de bevolking om damherten te kunnen schie ten. Valt me ook erg op dat de be woners in de Kop van Schouwen dit alles maar laten gebeuren. Ge ven die niets om damherten of la ten die zich nu gewoon zo om de tuin leiden? Teken verspreiden de ziekte van Lyme zeggen ze. Ja als de teek daarmee besmet is heb je kans de ziekte van Lyme te krijgen na een tekenbeet maar ook weer niet als je er op tijd mee naar de dokter gaat. Het past puur in de strategie van de jagers teneinde een vergunning te krijgen voor de moordpartij op de damherten. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge De dag van ruis op de televisie, (PZC, 12-11) Delta doet wel alsof het een fluitje van een cent is, maar Delta kon mij niet helpen. Ook via de telefonische hulplijn kwam ik niet verder. Ik heb een 14-jarig oud, maar goed functione rend tv-toestel. De bijbehorende gebruiksaanwijzing vermeldt geen serienummer en moest bediend worden met de afstandsbediener. Deze heeft enige jaren geleden de geest gegeven, en is vervangen door een nieuwe. Maar deze werkt niet voor de omzetting van de golf lengten. Zo was ik op internet aan gewezen. Gisteren werkte dat nog wel, maar nu is die verbinding ver broken. Gevolg: Ik ben nu aange wezen op een elektricien. Natuur lijk is die overbezet, zodat ik maar moet afwachten of ik binnen af zienbare tijd aan de beurt ben. Del ta zelf vraagt 25 euro. En ook dan weet je niet wanneer de technicus komt. Ik denk dat mijn ervaringen niet uniek zijn! L. Roegholt Noordbolwerk 13, Middelburg In de PZC van 11 november staat een aardig stuk over 'Oud-Rilland uit het slik' .Onder de foto staat 'Moerneringsputten bij Westketel'. Ten behoeve van de zoutwinning werd er vroeger 'Darinck gedol ven', ook wel Moeren genoemd. Het zoute veen heette moer. Steeds meer wordt het woord 'Moerneren' als werkwoord voor het moeren gebruikt, helaas ook steeds meer in officiële publicaties. Moerneren als werkwoord bestaat niet. Er zal in die tijd zeker handel of Nering in moer zijn geweest, we spreken dan van Moernering, dit is het gevolg van het moeren, dus beslist niet het moeren of uit graven zelf. T. Rosmolen Lange Blokweg 3, Zierikzee Rouvoet heeft het weer eens druk met de seksuele moraal van de jeugd, terwijl hij zich beter bezig had kunnen houden met de twee zwakbegaafde ouders van baby Hendrikus Henk en Miranda. Wel overwogen leggen ze hun kinder wens neer bij hun huisarts; die hun vervolgens wijst op de finan ciële consequenties van het heb ben van een kind. Geen probleem voor toekomstige ouders, beiden in het bezit van een vaste baan in een sociale werkplaats. Met een vangnet aan mantelzorg van fami lie durven ze het ouderschap aan. De kinderbescherming denkt daar heel anders over. Volgens hen heeft niet iedereen recht om zijn eigen kind groot te brengen maar wat dit geval nog triester maakt... ieder kind heeft schijnbaar recht op gezonde ouders. Nou Rouvoet ga er maar aan staan, want uitein delijk is het krijgen van een kindje nog steeds een wonderlijk ge schenk, en als minister van Jeugd en Gezin moet u zich ontfermen over dit jonge gezin in plaats van ze iets te ontnemen. Het kan toch niet zo zijn dat wanneer je afwijkt van het gemiddelde je daarmee je pimaire rechten verspeelt. Mirjam van Oord Verrenieuwstraat 24, Zierikzee Vanzelfsprekend is het dat het OM een werkstraf in de zaak voor het doorrijden na een dodelijk onge val te gering vindt (PZC, 1-11). Vooropgesteld dat wat de uitslag ook mag worden, familie de LoofF, John niet terug krijgt. Waar de ge leerden echter totaal aan voorbij gaan is het feit dat deze en andere fietsers niet op de weg zouden heb ben gereden als niet door de weg- beheerder een dergelijke krakemik- kige fietsroute was aangegeven. Dit terwijl een voor de hand lig gende route aanwezig was. Onge veer een maand voor het noodlot tige ongeval heb ik de politie daar van op de hoogte gesteld. C. Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Het project Waterdunen is een complot tussen op miljoenen winst beluste projectontwikke laars en te ver doorgeschoten na- tuurfanaten, waar gemeente en Het is iedere keer weer die lokale club die mij aan het lachen brengt. Deze club is nu opeens bang voor overlast bij coffeeshops. Maar dankzij het gedogen (leuke woord speling) van de heer Aarden en zijn clubje, zit de lokale partij in het college van Vlissingen. En wat is het eerbare beroep van meneer Aarden? Eigenaar van een paar cof feeshops. Toen de LPV in het colle ge wilde, keek men niet zo nauw als het over coffeeshops ging. Een maal in het college, willen ze mee drijven op het populistische gereu tel als het over softdrugs gaat. Ik neem de LPV niet serieus. Ik hoop dat meneer Aarden dat ook doet en zijn steun aan dit college in trekt. Koos Verspoor Zeewijksingel 26, Oost-Souburg In de discussie over de water schapslasten is het duidelijk dat de meeste burgers het vreemd vinden dat de lasten steeds verder stijgen. In het kort kan men stellen dat de kosten worden berekend over het aantal inwoners en het aantal hec tare belastbaar oppervlak. Door steeds meer natuuraanleg wordt de oppervlakte om heffing over te innen steeds kleiner. Natuurorgani saties dragen niet mee in de lasten en de kosten van het waterschap lopen slechts op door duurder on derhoud e.d. Om dan maar te stel len dat de boer dat moet betalen is wel wat kort door de bocht. Beter lijkt het mij om die mensen te la ten betalen die achter deze geldver slindende natuurprojecten staan. Door de politieke keuzes die zijn gemaakt, staan we waar we nu zijn. Bovendien betalen de boeren ook al jaren meer voor de natuur ontwikkeling. Voor die mensen die de verdeelsleutel niet eerlijk vinden: als je weet wat de natuur ontwikkeling de boer kost valt de stijging van de waterschapslasten voor de ingezetenen mee. C. Poissonnier Philipsweg 8, Waterlandkerkje provincie zijn ingetuind. De voor lichting wordt veel te optimistisch voorgesteld. De voordelen worden breed uitgemeten, de nadelen ver zwegen. Nadelen zijn: het verlies aan inkomsten van 300 hectare vruchtbare landbouwgrond. Kans op zoutschade, etc. Dit is een geld kwestie, maar er is meer. Wij kun nen mensen helpen die te maken hebben met een toenemende voedselschaarste. In plaats van te helpen, vernietigen wij 1000 ha of meer van de beste landbouwgrond van Europa. In dit licht bezien is Waterdunen bijna een misdadig plan te noemen. B. de Schipper Evertsenlaan 16, Breskens Wat wordt er de laatste tijd veel in de PZC geschreven over de bizarre waterstanden. Men spreekt zelfs van boven de 10 meter. In de ne gentiende eeuw vertelde men dat het waterpeil zou stijgen tot de wij zers van de klok in Middelburg van de Lange Jan, als de dijk van Westkapelle het zou begeven. Dat is inmiddels achterhaald in 1944. Stel dat Arnhem en omgeving aan de Noordzee komen te liggen. Dan pakken we onze koffers en gaan richting het rijke oosten. Jarenlang wordt er al naar het rijke westen getrokken. Th. Izeboud Westsingel 7, Borssele daagse treinreis met hotel v.a. 4 daagse vliegreis met hotel v.a 4 daagse vliegreis met hotel v.a. 4 daagse vliegreis met hotel v.a. 6 daagse vliegreis met hotel v.a. 3 daagse autoreis met hotel v.a. 4 daagse autoreis met hotel v.a. 4 daagse vliegreis met hotel v.a. L J I «7 3 daagse autoreis met hotel v.a. O O 4 daagse autoreis met hotel v.a. incl. ferry overtocht PZC Donderdag 13 november 2008 j 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11